سبد خرید 0

آموزش فن بیان مشهد

تست شخصیت شناسی و فن بیان

تست ها

دوره های آموزش آنلاین فن بیان و سخنرانی

محصولات

دوره آموزش عزت نفس – پکیج کامل

دوره آنلاین ویدئویی همراه با پشتیبانی
بدون امتیاز ۰ رای
دوره آموزش عزت نفس – پکیج کامل   بدون شک مهمترین ابزار برای زندگی صحیح داشتن ذهنی سالم و کاراست که عزت نف
دوره کاربردی آنلاین
۵
۱,۸۰۰,۰۰۰ ۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان

آموزش فن بیان مشهد؛ هر روز و هر روز گلایه‌ها و شکایت‌های افرادی رو می شنوم یا می خونم که به خاطر ضعف فن بیان موقعیتی را از دست دادن، نتونستن ترفیع بگیرن، از حقشون دفاع کنند و بالاخره به نوعی متضرر شدند. ولی بعد از کمی توضیح به عنوان یک متخصص در حوزه ارتباطات متوجه می شم که مشکل این دوست عزیز از جای دیگه داره آب میخوره و اصلاً ربطی به فن‌بیان نداره.

پس یک بار برای همیشه ببینیم فن‌بیان چی هست و چی نیست!

تعریف فن بیان

تعریف کلاسیک و آکادمی فن بیان چگونه تلفظ کردن و ادا کردن کلمات است. یعنی اینکه ما به چه نحوی کلماتی که در ذهن آماده کرده ایم را بیان و تلفظ می کنیم.

فن بیان با سخنوری (فن چه گفتن) که به طراحی مفهوم ذهن ما مربوط است فرق میکند.

البته این موضوع طبیعی است. خیلی از افراد تعاریف دقیق و اصطلاحات تخصصی را نمی دانند یا آنها را به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. در واقع دوستی که صحبت در مقابل جمع و سخنرانی برایش راحت نبود مشکل اصلی اش فن‌بیان نیست بلکه کمبود مهارت سخنرانی و اعتماد به نفس است.

دوستی که فروش خوبی به عنوان فروشنده مغازه نداشت مشکل اصلی از فن‌بیان نبود بلکه تکنیک های فروشندگی را نمی دانست.

دوستی که نمی دانست اگر در جلسه مصاحبه شغلی چه باید بگوید مشکل اصلی‌اش فن بیان نبود بلکه سخنوری مهارتی بود که باید روی آن کار می کرد.

یا عزیزی که میگفت مطلب را می‌داند ولی در آن لحظه محتوا یا کلمه مناسب به ذهنش نمی‌رسد باز هم مشکل اصلی اش فن بیان نیست بلکه کمبود دایره لغات و ضعف در سخنوری و حتی سرعت پایین در فراخوانی محتوا را می توان دلایل اصلی دانست.

فن چگونه گفتن

فن بیان یا همان فن چگونه گفتن و چگونه تلفظ کردن کلمات صرفاً روی اجرای کلام ورود می کند نه روی طراحی اینکه چه بگوییم تا به هدفمان برسیم. در واقع فن بیان اصولی و صحیح باعث افزایش اثرگذاری روی مخاطب می‌شود. این اثرگذاری کمک می‌کند تا سریعتر به هدف خود برسیم ولی به شرط آنکه اصول اصلی فن بیان را رعایت کنیم یعنی تلفظ واضح کلمات و دوری از یکنواختی.

بعضی از افراد موقع صحبت بسیار شتاب زده و کم دقت کلمات را بیان می‌کنند، به همه حروف کلمه نمی پردازند و از روی بعضی حروف می‌پرند. گاه آن کلمات را موقع تلفظ به هم می چسبانند و همه اینها درک و گیرایی مخاطب را پایین می‌آورد و در نهایت اثرگذاری کمتر می شود.

برخی دیگر از افراد موقع صحبت بسیار یکنواخت، کم انرژی و خطی صحبت می کنند. این باعث می شود دیر یا زود توجه مخاطب خود را از دست بدهند و این یعنی کم شدن اثرگذاری یکنواخت و خطی صحبت کردن جذاب نیست و اثرگذاری کلام را به همراه ندارد. استفاده از فراز و فرود صوتی، آکسان، مکس های به جا و سایر تکنیک های فن بیانی جذابیت کلام و در نهایت اثرگذاری را افزایش می‌دهد.

مهارت فن بیان

اجازه بدین همینجا خیالتون راحت کنم؛ فن بیان یک مهارت است و مثل تمام مهارت های دیگر اکتسابی و قابل آموزش دیدن. پس اگر یکنواخت، کم انرژی، نا جذاب، سریع و در هم بر هم صحبت می کنید نگران نباشید زیرا می توانید تکنیک های فوق العاده فن بیان را آموزش ببینید و اثرات آن را در زندگی خود مشاهده کنید.

فقط اگر بخواهید درست آموزش ببینید و درست تمرین کنید

آموزش فن بیان مشهد:
مباحث جذاب و اثرگذار فن بیان در سه دوره موسسه ایران یعنی A-college، G-College و V-college بررسی می شود. در مجموع ۱۱ تکنیک و سرفصل برای ارتقای فن بیان وجود دارد که موسسه ایران این دوره ها را به کاربردی ترین شکل ممکن به هنرجویان عزیز منتقل می کند.

دوره های حضوری آموزش فن بیان و سخنرانی

دوره ها

برترین ویدئوهای آموزش فن بیان و سخنرانی

ویدئوها

نکات طلایی آموزش فن بیان و سخنرانی

پست ها

جذاب صحبت کن
کم آوردن نفس
دایره لغات

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://asatiriran.com/?p=15869
لیست علاقه مندی ها 0