دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷

تی جی واکر

TJ Walker-فن بیان

تی جی واکر TJ Walker مجری شبکه‌های سی ان ان و فاکس نیوز است و همچنین کتاب معروف او FOOLPROOF PRESENTATIONS دارای جوایز زیر است:

نویسنده کتاب پرفروش از نظر USA Today

نویسنده کتاب پرفروش از نظر وال استریت ژورنال

نویسنده کتاب پرفروش از نظر BusinessWeek

تی جی واکر در زمینه آموزش سخنرانی و مهارت‌های اجرا در رسانه فعالیت می‌کند و با نگاهی به وبسایت او (www.tjwalker.com) این موضوع را به صورت کاملاً واضح مشاهده می‌کنیم.

وقتی از تی جی واکر خواستم که در پروژه «با سخنوران» در کمتر از ۱۴۰ کاراکتر نظر خود را بگوید، جمله‌ای فوق‌العاده کاربردی مطرح کرد:

آنقدر از تمرین سخنرانی خود فیلم بگیرید تا زمانی که عاشق آن فیلم شوید!

توضیحات تکمیلی

همانطور که در ابتدا گفتم، تی جی واکر علاوه بر این که در زمینه سخنرانی فعالیت می‌کند در حیطه رسانه نیز بسیار قدرتمند است و او به خوبی می‌داند که قدرت فیلم برداری چقدر زیاد است!

ما از معدود انسان‌های خوشبختی هستیم که این امکان را داریم تا نحوه سخنرانی خودمان را ببینیم زیرا در هیچکدام از قرن‌های گذشته امکان فیلم برداری تا این حد ساده امکان پذیر نبوده است!

زمانی که ما از سخنرانی خود فیلم می‌گیریم به احتمال خیلی زیاد از سخنرانی خود اصلاً راضی نخواهیم بود و حتی ممکن است که از خود متنفر باشیم (و به قول تی جی واکر احتمالاً دیگران نیز همین حس را خواهند داشت) اما زمانی که از سخنرانی خود فیلم بگیریم و تمرین کنیم و بارها آن را مشاهده کنیم و نقاط ضعف و قوت سخنرانی خود را بنویسیم و سعی کنیم در فیلم بعدی رفع کنیم، اتفاقات جالبی رخ خواهد داد که برخی از آنها به شرح زیر هستند.

حالات چهره و زبان بدن خود را می‌بینیم و اصلاح می‌کنیم.
نحوه بیان کلمات و لحن خود را بهتر درک می‌کنیم و تغییر می‌دهیم.
متوجه می‌شویم که آیا صحبتمان خسته کننده است یا خیر؟

بنابراین اگر آنقدر با فیلم تمرین کنیم تا جایی که از فیلم خودمان لذت ببریم، مخاطبان نیز همین حس را خواهند داشت. پیشنهاد می‌کنم همین الان از سخنرانی خود فیلمی تهیه کنید و آن را به صورت کامل تحلیل کنید و سعی کنید در فیلم‌های بعدی خیلی بهتر جلوی دوربین ظاهر شوید.

منبع : بیشترازیک

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید