معرفی دوره آموزشی مهارت های ارتباطی نوجوانان

g-college
مدت زمان دوره
8 ساعت
سطح دوره
مقدماتی
تعداد جلسات
4 جلسه

قرار گرفتن در محیط های اجتماعی و پذیرفته شدن در جامعه، یکی از نیازهای اساسی دوران نوجوانی است. نوجوانی که توانایی برقراری ارتباطی محترمانه و سالم را داشته باشد بازخوردهای مثبتی را از محیط خود دریافت می کند که تاثیر بسزایی در رشد عزت نفس وی دارد. با این حال اگر آموزش مهارت های ارتباطی برای نوجوانان با محوریت ایجاد نگرش خودپذیری و خودشکوفایی، هدف گذاری و بالندگی باشد، در درازمدت موجب رشد خیره کننده ای در موفقیت های تحصیلی، شغلی و اجتماعی خواهد شد.

سرفصل های دوره های T-COLLEGE به گونه ای طراحی شده اند که مهارت های ارتباطی، فن بیان و سخنوری را در قالب موضوعات نگرشی، خودشکوفایی و موفقیت برای نوجوانان ارائه و آموزش می دهد.

در طی این دوره ها توجه مناسبی به پرورش عزت نفس نوجوانان شده است که این مهم با آموزش های فشرده ای که در طی جلسات به والدین منتقل می شود، انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که رشد و پرورش فرزندان بدون توجه به همراهی والدین امری محال بوده و به همین علت در طی تمام دوره های T-COLLEGE در پارت های چند دقیقه ای پایان هر جلسه، آموزش های مخصوص و مرتبط به والدین ارائه خواهد شد.

سرفصل های دوره آموزش مهارت های ارتباطی نوجوانان

گفتگو در حوزه شادی و آرامش و ارتباط این دو با اهدافی که برای آینده ی خود تعیین می کنیم
تجربه ی سخنرانی در مقابل جمع و رفع ایرادات اولیه سخنوری
یادگیری تکنیک های کنترل استرس
تکمیل موضوع هدفگذاری و موفقیت (مقدماتی)
تجربه ی دومین سخنرانی در مقابل جمعی بزرگتر و رسمی تر
رفع ایرادات ثانویه سخنوری
تمرینات بیان و دستگاه های آواساز
ارائه اولین آموزش های پرورش عزت نفس به والدین
تکمیل تمرینات فن بیان و دستگاه های آواساز
انجام بازی تقویت هوش کلامی
آموزش نوشتن متن سخنرانی
آموزش آداب معاشرت
فن شاد زیستن با کنترل ذهن در حوزه خوش بینی و بد بینی
ارائه نکات تمرینی در رابطه با حفظ آرامش و نشاط در زندگی

مدرس دوره T-COLLEGE

حسام الدین حقگو

مربی مهارت های ارتباطی نوجوانان
مدرس و محقق در حوزه مهارت های فکری و رفتاری نوجوانان

این دوره برای چه کسانی مناسب است ؟

همه ما پس از گذراندن دوران نوجوانی، اتمام تحصیلات و قرار گرفتن در محیط های شغلی و درک بیشتر از جامعه، متوجه برخی توانایی های اکتسابی در برخی افراد شده ایم که موجب موفقیت و پیشرفت آنها در ابعاد مختلف زندگی شده است. و البته به این نکته پی برده ایم که این توانایی ها و مهارت ها را نه در مدرسه و گاها نه در خانواده به ما آموزش نداده اند. شاید مدرک تحصیلی باعث ورود ما به دنیای اشتغال و ایجاد وجهه مثبت اولیه در مقابل دیگران شود اما طی کردن باقی مسیر زندگی با اتکا بر مدرک تحصیلی به هیچ عنوان منطقی نخواهد بود. ما نیاز به یادگیری مهارت هایی داریم که بدانیم چگونه در یک گروه موثر واقع شویم، ارتباط برقرار کنیم، توانایی متقاعد سازی داشته باشیم و از همه مهمتر خود را شکوفا کنیم.
دوره مقدماتی مهارت های اجتماعی نوجوانان، مسیری را در مقابل فرزندان ما می گشاید تا علاوه بر درک پوسته ی جامعه و زندگی، به آینده و توانایی های درونی خود عمیق تر توجه کنند و با نگاه واقعگرایانه تری خود را برای مسیر پرفراز و نشیب زندگی آماده کنند.
بنده به عنوان مدرس این دوره در یک جمله مطالب فوق را خلاصه می کنم :
" امروز مفاهیمی را به فرزندانم می آموزم که دیروز خود باید می آموختم "
دوستدار شما
حسام الدین حقگو

شرایط دوره آموزش T - COLLEGE

با توجه به مهارت محور بودن آموزش های دوره، هنرجویان می بایست در انجام تمرینات بین جلسات و حضور فعال در کلاس اهتمام جدی داشته باشند. قطعا همکاری و همراهی والدین در اجرای تمرینات محول شده به هنرجوی نوجوان موجب ایجاد انگیزه و پیشرفت سریعتر خواهد شد.
در طی برگزاری دوره، گروه تلگرام ویژه ای تشکیل خواهد شد که فضایی جهت پرسش و پاسخ با مدرس فراهم می کند و طبیعتا لازم است ارتباط با مدرس و مشورت برای تمرینات منزل انجام شود تا کیفیت تمرینات حفظ شود. و همچنین والدین می توانند به صورت خصوصی سوالاتشان را با مدرس در میان بگذارند. ارتباط مابین مدرس و والدین امری ضروری است که اثربخشی دوره را دوچندان می کند.
تمامی هنرجویان موظف به اجرای تمریناتی هستند که در زمان کلاس توسط مدرس طرح می شوند. از جمله ی این تمرینات می توان به ارائه سخنرانی، تمرینات بیان، شرکت در گفتگو و پاسخ به سوالات طرح شده و اجرای بازی ها اشاره کرد.

در خواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای پاسخ به این سوال ذکر یک نکته لازم است. حتی بزرگترین سخنرانان جهان هم قبل از سخنرانی دچار استرس و اضطراب می شوند، اما تمایز این افراد در توانایی کنترل استرس است. به همین دلیل یکی از سرفصل های این دوره تکنیک های کنترل استرس می باشد و علاوه بر این با تجربه ی سخنرانی در مقابل جمع، هنرجو می تواند میزان اعتماد بنفس خود را در این حوزه افزایش دهد.
به دلیل مهارت محور بودن مفاهیم سخنوری و ارتباطی، سعی بر این شده تا اکثر سرفصل های دوره به صورت عملی آموزش داده شود و علاوه بر به خاطرسپاری مطالب تئوریک توسط هنرجو، تجربه اجرای تکنیک ها را در طی دوره کسب کند.
در زندگی روزمره اغلب شرایطی به وقوع می پیوندد که مرتبط با مهارت های ارتباطی می باشد. ابراز وجود، اعتراض، دوست یابی و برقراری ارتباط با اعضای خانواده، دوستان، آشنایان و . . . از این جمله می باشد. پس لاجرم یادگیری مهارت های ارتباطی لازمه ی زندگی آرام و بالنده خواهد بود.

در انتهای این دوره شما خواهید توانست ...

  • استرس و اضطراب خود را در حد مطلوبی کنترل کند
  • در مقابل جمع بایستد و ارائه ی سخنرانی داشته باشد
  • شفاف و شیوا سخن بگوید
  • در محیط های اجتماعی، بهتر و بیشتر از قبل با دیگران معاشرت کند
  • در رابطه با اهداف خود به صورت منطقی بیاندیشد
  • افکار خود را طبقه بندی کرده و درباره آینده خود تصمیمات مناسب تری اتخاذ کند

دوره حضوری

تومان300,000 خرید

ساعت برگزاری
16 الی 18
روزهای برگزاری
یک روز در هفته
شهریه
300 هزار تومان
cart->get_cart_contents_count(); ?>cart->get_cart_total(); ?>

دیدگاهها

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید