خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » شنوندگان سخنرانی
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲

شنوندگان سخنرانی

شنوندگان سخنرانی

باید واقف باشید که شنوندگان سخنرانی شما مثل هم نیستند. باید طوری سخنرانی کنید که هر شنونده احساس کند این سخنرانی فقط برای شخص او انجام می شود. در این مقاله آموزش سخنرانی با ذکر دو نکته مهم به شما کمک می کنیم تا یاد بگیرید چگونه ارتباط درونی را میان خود به عنوان یک سخنران و متن سخنرانی و شنوندگان سخنرانی برقرار کنید.
اول/ در مورد علائق شنوندگانتان صحبت کنید
سعی کنید مثال ها و تمثیل های خود را از محلی که در آن به سخنرانی می پردازید جمع آوری کنید. در این صورت است که شنوندگان از سخنرانی شما لذت می برند زیرا در مورد آن ها، دلبستگی ها و مسائلشان صحبت کرده اید. چنین ارتباطی با شنوندگان سخنرانی موجبات توجهشان را فراهم می آورد و می توان به راحتی با آن ها رابطه برقرار کرد.
از خودتان بپرسید که چگونه می توانید با تکیه بر دانشتان در مورد موضوع سخنرانیتان به شنوندگان کمک کنید تا معضلات و مسائلشان را حل و فصل نمایند و به اهداف خود برسند. بعد علاقه مندی خود را به موضوع نشان داده و ببینید که چگونه همه حواسشان جمع سخنرانی خواهد شد.
دوم/ با صمیمیت و از روی صداقت قدردانی کنید
شنوندگان سخنرانی، اجتماعی از افراد هستند و مانند هر انسانی از خود واکنش نشان می دهند. با صراحت یکی از شنوندگانتان را مورد انتقاد قرار دهید و بعد ببینید که چگونه از شما متنفر می شود. در عوض از عملی که انجام داده است و ارزش تحسین کردن دارد صمیمانه قدردانی کنید و ببینید که چطور جواز ورود به قلبش را دریافت خواهید کرد. البته باید کمی نکته سنج باشید. جملات اغراق آمیز و توخالی مثل شما با هوش ترین شنوندگانی هستید که در عمرم با آن ها حرف زده ام به عنوان یک تعریف و تملق بی جا، نفرت اغلب شنوندگان را بر می انگیزد.

منبع : قربانزاده

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید