سخنوری و فن بیان

فن بیان را جدی بگیرید

فن بیان یا همان تکنیک های بیان درست حروف و کلمات، امری است که کمتر به آن توجه کرده ایم بسیاری از متفکران و صاحب نظران این در این خصوص بارها هشدار داده اند.

بیشتر بدانید

شوخی در سخنرانی

سخنرانان مشهور در طرح سخنرانی از قبل میدانند در چه مواقعی و در کجای کلام طنزی را مطرح خواهند کرد. لازم است دقت کنیم که طنز مطرح شده باید در راستای متن سخنرانی باشد وبی مقدمه جوک تعریف نکنید.

بیشتر بدانید

سخنرانی را با نتیجه گیری به پایان ببرید

هر سخنرانی با هدف انتقال مفهوم یا پیام خاصی به مخاطبان طراحی میشود. طرح سخن یا همان استراتژی سخنرانی، مسیری که سخنران قبل از حضور در مقابل مخاطبان طراحی میکند.

بیشتر بدانید

سقراط و فایدروس

در این نوشته به بررسی بخشی از رساله (فایدروس) نوشته فیلسوف یونانی، افلاطون، پرداخته خواهد شد. در این رساله گفتگویی بین سقراط و فایدروس شکل میگیرد.

بیشتر بدانید

بیانگریِ خشم و بی سرانجامیِ کینه

سخنوری میتواند از خشم در قامت عنصری پیش برنده استفاده کند و از آن برای شورانگیز در مخاطب به منظور بیان اعتراض در جهت حل مشکل استفاده کند. اما سخنوری که از کینه سخن میگوید تنها مخاطبان را به سوی انتقام رهنمون میشود.

بیشتر بدانید
سخنوری

با دهان پر حرف نزن!

خیلی از مردم به دنبال جذب افراد از طریق خوب صحبت کردن هستند. یعنی واضح صحبت کردن و خوب صحبت کردن یک معیار مهم در جذب شدن افراد توسط مردم می باشد.

بیشتر بدانید
آموزش سخنوری

فن بیان،همکار نامرئی شما!

اگر می‌خواهید بدانید چه افرادی دارای فن‌بیان خوب هستند اخبار سراسری را تماشا کنید. اکثر گویندگان خبر از قبیل آقای حیاتی یا حسین زاده بسیار حرفه‌ای و کم نقص صحبت می‌کنند.

بیشتر بدانید
آموزش سخنرانی

مغالطه، فریب یا اتفاقی سهوی۱

امیدواریم با مطالعه مقاله مغالطه رویکرد و نگاه نویی نسبت به منطق کلام و رفتارهایمان داشته باشیم و با آگاهی نسبت به فراگیری هر چه بیشتر منطق در گفتار و اعمال خود کیفیت روابط اجتماعی خویش را بهبود ببخشیم.

بیشتر بدانید
سخنرانی وصحبت درجمع

یادداشتی در پیدایش رتوریک

قانع کردن به هر وسیله ای ، سخن ور را توانا تر نشان می داد. شعر، تراژدی های یونانی و در بیان کلی (میتوس) ویاهرحربه دیگری قابل قبول بود.

بیشتر بدانید
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید