خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » الکسا فیشر (Alexa Fischer)
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۷

الکسا فیشر (Alexa Fischer)

Alexa Fischer

«الکسا فیشر» به عنوان یک مدرسِ مهارت‌های سخنرانی و ارتباطی در ایالات متحده امریکا فعالیت می‌کند و یکی از ویژگی‌های خاص او این است که او علاوه بر دانشی که در زمینه ارتباطی دارد، در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی در سینمای هالیوود نیز به عنوان بازیگر فعالیت داشته و از همین رو در زبان بدن، مهارت‌های ارتباطی و فن بیان پیشرو است.

وبسایت الکسا فیشر سرشار است از ویدئوهای آموزشی با موضوعات مختلف و برخورد او با دیگران فوق‌العاده مهربانانه و دلسوزانه است.

حتماً توصیه می‌کنم وبسایت آموزشی الکسا فیشر را مشاهده کنید و از مقالات آن لذت ببرید:

www.alexafischer.com

وقتی از الکسا فیشر خواستم که در پروژه «با سخنوران» در کمتر از ۱۴۰ کاراکتر نظر خود را بگوید، جمله زیر را بیان کرد:

سخنرانی در مورد شما نیست! پیام شما، هدیه‌ای به مخاطب است، بنابراین بر روی خواسته‌های مخاطبان تمرکز کنید. تنها در این صورت از سخنرانی نخواهید ترسید.

توضیحات تکمیلی

دقیقاً مانند شماره قبل که خانم لورا برگلز آن را مطرح کردند، در این شماره نیز می‌بینیم که اهمیت مخاطبان بسیار مهم است و معمولاً ما فراموش می‌کنیم که ماهیت سخنرانی یعنی؛ صحبت کردن «برای دیگران»

از آنجایی که در مورد مخاطبان و چگونگی شناخت آنها صحبت کردیم، در این شماره به این موضوع می‌پردازیم که چطور می‌توان ترس از سخنرانی را کنترل کرد.

چه کسانی از سخنرانی می‌ترسند

در سال ۱۹۷۳ تحقیقی بر روی ۲۵۰۰ امریکایی انجام شده و از آنها خواسته شده که بزرگترین ترس‌های خود را به ترتیب بنویسند. نکته بسیار مهم این است که بزرگترین گروه ترس، ترس از سخنرانی با ۴۱ درصد بود! درواقع اکثر افراد هنگام انجام هر امر مهمی در جمع، ممکن است مضطرب شوند. هنرپیشه‌ها قبل نمایش عصبی هستند، سیاسیون قبل از ایراد یک سخنرانی و ورزشکاران قبل از مسابقه عصبی و ناآرام هستند.

مارک توآین نویسنده و طنزپرداز جمله بسیار معروفی در زمینه سخنرانی دارد که خود گویای مفاهیم بالا با بیانی زیرکانه است:

«دو نوع سخنران وجود دارد: کسی که می ترسد و کسی که دروغ می گوید!»

همه این توضیحات و مثال‌هایی که برای شما آوردم برای این منظور بود که به شما بگویم پذیرفتن ترس از سخنرانی موضوع بسیار مهم و کلیدی است و نباید گمان کنیم که روزی فرا می‌رسد که ترس از سخنرانی وجود نخواهد داشت، بلکه روزی خواهد رسید که ما می‌توانیم ترس خود را مدیریت کنیم و از آن به صورت هدفمند استفاده کنیم. پس به عنوان گام اول باید:

ترس از سخنرانی را بپذیریم.

همچنین باید بگویم که این اتفاق بسیار خوبی است که ما از سخنرانی می‌ترسیم. در حقیقت این ترس نشان دهنده سالم بودن ماست و حکایت از این دارد که در تب و تاب تلاشی مؤثر برای یک سخنرانی موفق هستیم.

منبع : بیشترازیک

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید