خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » ۶ اصل جادویی برای انگیزه دادن به کارمندان
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

۶ اصل جادویی برای انگیزه دادن به کارمندان

انگیزه دادن

بهترین و سریعترین راههای انگیزه دادن به دیگران در محیط کار

داشتن انگیزه یکی از ارکان فعالیت بهتر با بازده بیشتر است ، هدف یک مدیر رسیدن به این دو مهم است پس برای همین بایستی بداند که انگیزه دادن را چگونه و از چه طرقی در میان کارمندان و همکارانش اجرایی کند .چگونه می توان برای اقدامات جدید و مسئولیت پذیری به اعضای تیم انگیزه دادو در نهایت نیز نتایج خوبی کسب کرد؟

انگیزه دادن
ساده ترین راههای انگیزه دادن به اعضای گروه

نخستین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که شما در جایگاه مدیریت باید دیدگاه و توقعات مشخصی نسبت به هر فرد داشته باشید تا بتوانید بر اقداماتی که او باید انجام دهد، متمرکز شوید.
۶ روش موثر در انگیزه دادن به کارکنان و کارمندان

۱٫ارزیابی. میزان پیشرفت خود را به تناوب ارزیابی کنید. معیارهای روزانه، هفتگی و ماهانه برای کارمندان خود ایجاد کنید تا میزان رشد و پیشرفت آنها را نشان دهد.

۲٫ ارتباطات خوب. به نحوی با اعضای تیم خود ارتباط برقرار کنید که رضایتشان جلب شود. ساده است:اگر میخواهیم افراد را به گونه ای به سوی ابتکار عمل بیشتر یا احساس مسئولیت تحریک کنیم، باید این موضوع را به شکلی به آن فرد توضیح دهیم که بهتر درک کند. در مورد اولویت ها و ویژگی های شخصیتی هر فرد اطلاعات بیشتری به دست آورید و به تناسب آن با او رفتار کنید.

انگیزه دادن به همکاران
ترفندها و جملات موثر در انگیزه دادن به همکاران

۳٫ تعیین جایگاه هر فرد در گروه. جایگاه هرکس را در گروه مشخص کنید. این کار هویت بیشتری به افراد می بخشد، همکوشی جمعی را ترویج و فضای دوستانه تری ایجاد می کند. اعضای تیم خواهند فهمید که کار مدنظرشان بدون همکاری جمعی اتفاق نخواهد افتاد.

۴٫ سرمایه گذاری زمانی. برای تیم خود وقت قائل شوید. بررسی کنید که اهداف، ارزش ها و آینده کارمندانتان بر چه مسائلی متمرکز است. شاید این موضوع خیلی جزئی به نظر برسد، اما برای ارتقای میزان وفاداری و انگیزه کارکنان بسیار با ارزش خواهد بود.

۵٫ آموزش. به کارمندان خود بیاموزید که چگونه باید پیروزی کسب کنند. تلاش کنید تا آنچه که انتظار دارید را با خواسته ها و تمایلات افراد دیگر همسو کنید. نشان دهید که هدف شما چه تاثیر مثبتی بر افراد میگذارد و چگونه باعث پیروزی تمام افراد گروه میشود.

۶٫ از قبل خوبی کنید. کمک به دیگران قطعا اثر و رابطه متقابلی ایجاد می کند. زمانی که به چیزی احتیاج داشته باشید، دیگران نیز به شما کمک خواهند کرد.

 

منبع : نمناک

 

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید