خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » ۴ استراتژی برای یادگیری هرچیزی در ۲۰ ساعت یا کمتر
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۵/۰۹

۴ استراتژی برای یادگیری هرچیزی در ۲۰ ساعت یا کمتر

یادگیری

چقدر زمان میبرد وقتی مهارت جدیدی میخواهید یاد بگیرید؟ نه، آنقدر زیاد هم که فکر میکنید

اکثر افراد قانون ۱۰۰۰۰ ساعت را شنیده اند که اولین بار توسط مالکوم گلدویل در کتابی با همان عنوان مطرح شد. ایده پشت این ۱۰۰۰۰ آن است که “اگر میخواهید در هر مهارتی به صورت تضمینی متخصص و استاد باشید ۱۰۰۰۰ ساعت تلاش و تمرین لازم دارید.” – این گفته به نظر بی منطق می آید اما توسط دکتر کی. آندرس اریکسون تحقیق و پژوهش شده سپس کلمه “قانون” را برایش انتخاب کردند. اگر میخواهید وارد بازی گلف شوید و تایگر وود را شکست بدید، این قانون چیزی است که به آن نیاز دارید.

اما؛ مشکلی با قانون ۱۰۰۰۰ ساعت وجود دارد… این قانون برای مهارت هایی که اکثر مردم به دنبالش هستند جواب نمیدهد یا اگر هم بدهد دیگر نیازی به آن ندارند؛ گذشته از رقابت های تنگاتنگی که در بعضی حوزه ها مانند ورزش, موسیقی و … وجود دارد بعضی از مهارت ها هستند که اکثر مردم سریعا میخواهند یاد بگیرند و در زندگی شخصیشان بکار ببرند مانند : موفقیت کاری, علاقه شخصی یا تفریحات. شما و من هرکدام بازی متفاوتی در زندگیمان بازی میکنیم پس از قوانین مختلفی برای موفقیتمان باید استفاده کنیم.

در این مطلب ,ما ناب ترین روش روز دنیا یا استراتژی ۲۰ ساعت را برایتان شرح میدیم تا بتوانید هرچیزی را ,هر مهارتی را ,هر درسی را در کمتر از ۲۰ ساعت یاد بگیرید. یا برای دراز مدت ! ۴۵ دقیقه در روز به مدت ۱ ماه حدودا :

تصمیم بگیرید چه میخواهید
اکثر افراد تصور کاملا مبهمی از چیزی که میخواهند انجام دهند دارند. ایجاد یک “هدف سطح عملکرد” به شما کمک میکند نتیجه ای که میخواهید بگییرید بهتر و سریعتر به آن برسید. اهدافی مانند “یاد گرفتن زبان ایتالیایی” کافی نیستند ؛”خرید یک کتاب آموزش ایتالیایی” بهتر است. اهدافی خاص تر و متمرکز تر کاربردی ترند برای شما.

تجزیه
اکثر مهارت هایی که فکر میکنیم خیلی سخت هستند از چند مهارت ساده و کوچک تشکیل شده اند. برای اثرگذاری بیشتر, مهارت ها را تجزیه کنید به مهارت های کوچک تر و تمرین کنید مهارت های مهمتر را بهتر یاد بگیرید. برای مثال شما میتوانید هزاران نت موسیقی را برای پیانو و گیتار یاد بگیرید, اما میتوانید اکثر آهنگ ها را با ۳ یا ۶ کورد معمول نیز بزنید. پس اول سعی کنید مهمترین زیر-مهارت را اول یاد بگیرید.

قرنطینه
همه مان, همــــــه ! عادت داریم طی روز با چیز هایی سر و کار داشته باشیم که تمرکزمان را کاهش میدهند. بین سریال های تلوزیونی, اس ام اس , اینترنت و آهنگی که در حال اجرا است خیلی سخت است بخواهیم زمانی را برای تمرکز کردن اختصاص بدهیم. با کمی نیروی اراده میتوانید خودتان را برای یاد گرفتن یک مهارت برای چند دقیقه یا چند ساعت در روز قرنطینه کنید. سعی کنید تلفن همراهتان را خاموش کنید, کامپیوترتان را روشن نکنید و بر روی چیزی که قرار است یاد بگیرید تمرکز کنید.

خود اصلاحی
هنگامیکه در حال یادگیری هستید, کمی تحقیق به شما این امکان را میدهد که قدم های نادرست را شناسایی کنید در مسیرتان. هنگام آموزش ,شما بهتر میتوانید متذکر شوید چه زمانی اشتباه میکنید و چی زمانی اصلاحش میکنید. ۳ تا ۵ تا منبع معتبر از مهارتی که میخواهید یاد بگیرید تهیه کنید و به سرعت مرورش کنید, سریع بدنبال ایده های مهمش باشید, لغات کاربردی و تکنیک ها.اما حواستان کاملا باشد ؛این تحقیق ها میتواند به صورت کاملا ناآگاه یک عادت برای دفع الوقتتان باشد. فقط به اندازه ای تحقیق کنید که بپرید تو استخر, پاهایتان خیس شود, سپس برگردید و تمرین کنید.

حداقل برای ۲۰ ساعت تمرین کنید
بزرگترین مانع برای بدست آوردن یک مهارت, موانع احساسی هستند نه فیزیکی. با هدف گذاری قابل دست یابی ۲۰ ساعته, شما متعهد میشوید که به احساسات آغازین بی انگیزگی و ترس مبهم بی توجه باشید.آمادگی متعهد شدن در قبل از شروع به شما این قابلیت را میدهد که زمان طولانی تر را برای بدست آوردن مهارتتان صرف کنید.

در دنیا هیچ جایگزینی برای تمرکز کردن و تمرین کردن خود دانسته نیست. اما این اصول به شما کمک میکنند نتیجه بهتری از وقتی که برای تمرین گذاشتید بگیرید. تصمیم بگیرید چه کاری میتوانید بکنید, کمی تحقیق کنید و موانع را رد کنید و وقتی را برای تمرین اختصاص دهید و استاد آن مهارت شوید.

قبل ازینکه بفهمید بهتر از قبل خواهید شد.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید