خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » ۳ اعتقادی که تمام افراد موفق دارند (و شما هم باید داشته باشید)
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

۳ اعتقادی که تمام افراد موفق دارند (و شما هم باید داشته باشید)

افراد موفق

«موفقیت فقط چیزی نیست که بدست می آورید، بلکه باوری است که دارید.»
_دارمش شاه (موسس Hubsoft)

آیا به نظرتان همان امورات غیرموثر که هرروز برایشان کلی وقت میگذارید باعث میشوند که به موفقیت دست پیدا کنید؟

قطعا نه…
موفقیت فقط با کارهایی که روزانه انجام میدهیم بدست نمی آید.

شبیه آن است که هر روز شما یه سری جملات را طوطی وار تکرار کنید و خوشحال باشید دعایتان مستجاب میشود، آیا میشود؟ خب چرا؟ پس چی کمه؟ فقط یک چیز «باور» آن جمله !

شما اگر باور و اعتقاد درستی نداشته باشید هر عادت خوبی هم که داشته باشید شبیه به درست کردن رودخانه با سطل ها آب است، چند سطل پر از آب لازم است تا یک رودخانه داشته باشیم؟

قطعا تا آخر عمرمان هم با سطل در رودخانه آب بریزیم رودخانه درست نمیشود پس باید برای تشکیل یک رودخانه ریشه ای مسئله را حل کنیم، ریشه ای برای موفقیت مان تلاش کنیم و «باور» هایمان را درست کنیم.

ویلیام جیمز را پدر روانشناسی آمریکا میدانند. رساله ها و کتاب های عمیقی در زمینه باور و تاثیر آن دارد و به عقیده او «انسان به هرآنچه باور داشته باشد، خواهد رسید»

مهم نیست آنچه که باورش کردید درست یا اشتباه باشد… ذهن شما تاثیرات واقعی اش را بر شما خواهد گذاشت.

بیایید یک آزمایش ساده ذهنی انجام دهیم؛
چند ثانیه راجع لواشک و قره قروت ترشِ ترش فکر کنید… چه اتفاقی افتاد؟ بزاغ ذهان تان تحریک شد؟ انگار واقعا لواشک ترش خوردید؟

اما شما فقط تـــصـــورش کردید و چون هنگام تصور رنگ و لعاب به تصویر ذهنی تان دادید، ذهن شما آنرا واقعی پنداشته و تاثیرات حقیقی بر روی شما گذاشت.

آیا متوجه این حقیقت بسیار مهم شدید که چه تاثیری افکار و باورهای منفی بر شما خواهند داشت؟

فرض کنید از همین تصاویر ذهنی نسخه منفی و مخرب آن راجع به خودتان، شخصیت تان، قابلیت هایتان و … داشته باشید؛ مطمئنا تاثیر آنرا بر روی خودتان، شخصیت تان و قابلیت هایتان خواهید دید.

میگویند «باورهایتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند» خب، چرا دست به کار نمی شوید؟ در این مقاله ما سه باور و اعتقاد مهمی که افراد موفق دارند چون باعث موفقیت میشود را برای شما آماده کردیم

۳ باور مهم که تمام افراد موفق دارند

اعتقاد شماره ۱ | «من صاحب اختیارم.»
معمولا اکثر کارآفرینان این باور و طرزفکر را دارند… «خیلی بهتر است کاری را انجام دهید و اگر اشتباه بود معذرت خواهی کنید تا اینکه سال ها منتظر کسب اجازه بمانید»

البته اینجا منظور از «کارهای بدون اجازه» انجام دادن، کارهای اخلاقی و مهمی است که منتظریم تا تمام اوضاع و شرایط بر وفق مراد پیش بروند تا انجام دهیم.

مثلا منتظریم پول داشته باشیم، مکان داشته باشیم، ایده داشته باشیم، شریک خوب داشته باشیم و … تا یک کسب و کاری راه اندازی کنیم؛ این اشتباه است.

در واقع با این طرزفکر، شما به دنیا اعلام میکنید «من صاحب اختیار نیستم، هروقت من اجازه راه اندازی کسب و کار داشتم به من خبر بدید!»

یک سری به زندگینامه افردا موفق بزنید، خواهید دید که آنها در شرایطی شروع کردند به کاری که میخواستند که هیچ نشانه ای از موفقیت یا اوضاعِ هموار در مسیرشان نبود.

درست است ما هم میپذیریم. اجازه نخواستن حمل بر بی ادبی نیست؛
بلکه منظور آن است که اجازه ندهید که شرایط برای شما تصمیم بگیرد، شما میخواهید کسب و کاری راه اندازی کنید اما پول ندارید (شرایط بد) اگر دلسرد شوید و بیخیالش بشید (اجازه دادید شرایط شما را کنترل کند) اما اگر تصمیم بگیرید خودتون زمام امور را دستتان بگیرید و با ترفند و استراتژی های خاصی کسب و کارتان را راه اندازی کنید ولو اینکه نتیجه آن زیاد معلوم نباشد اما شما تصمیم گرفتید کاری را که می خواهید انجام دهید، نه کاری که شرایط شما به شما تحمیل کرده.

افراد موفق دنیا ۹۹% در بدترین شرایط بزرگ شدند، بدون پول، بدون ارتباطات و اعتبار… اما از کسی اجازه نخواستند تا به خواسته شان برسند.

برنارد شاو میگوید «فرق افراد موفق و افراد ناموفق در این است که دسته اول نگاهی به دنیای اطراف شان میکنند و اگر آنچه را که میخواهند ببینند، نمی بینند، دست به کار میشوند تا آنرا بسازند»

اعتقاد شماره ۲ | «من به سرنوشت اعتقاد ندارم.»
اگر تابه حال تلاش فراوانی کرده اید اما به رویاهایتان دست پیدا نکردید به راحتی پتانسیل آنرا دارید تا در دام اعتقاد افراد بازنده یعنی “شاید سرنوشت من اینه…” بیافتید.

شما باید کلمه سرنوشت را از فرهنگ لغاتتان حذف کنید. برای رسیدن به رویاهایتان یا راهی هست یا راهی خواهید ساخت. هیچ چیز دیگری نباید شما را از ادامه مسیر بازدارد.

حتما مقاله ای که دیروز منتشر شد را خواندید که چطور افرادی که بیشتری شکست ها را در زندگی شان خوردند، موفق ترین آدم ها شدند.

اگر به گذشته افراد موفق حال حاضر دنیا نگاهی بیندازید یک داستان زیبا از موفقیت های سنجیده و حساب شده خواهید دید، اما باید در نظر داشته باشید، این موفقیت ها حاصل برداشتن یک قدم بعد از شکست و غلبه نا امیدی برای کارآفرین بوده است.

هرچقدر بیشتر تلاش کنید، احتمال موفقیت و رسیدن به رویاهایتان را بیشتر میکنید.
پس، سرنوشت بی سرنوشت؛ این شما هستید که قلم داستان زندگی تان را در دست گرفتید… بهترین داستان زندگی را برای خودتان بنویسید.

اعتقاد شماره ۳ | «من هر کاری برای دیگران انجام میدم، برای خودم است.»
مهم ترین باوری که از این سه باور خواندید، باور شماره سوم است… 
شاید فکر کنید افراد موفق همیشه یک دید فوق العاده سنجیده و دقیق دارند و میتوانند در تمام شرایط بهترین تصمیم را برای موفقیتشان بگیرند… درسته؟ خیر !

افراد موفق و ثروتمند در اقدامی کاملا متحیر کننده در راه خدمت به مردم و کمک به دیگران به خودشان را کمک میکنند و راه موفقیت شان را هموار میکنند.

شما هرچقدر بیشتر به خودتان فکر کنید و درباره موفقیت خودتان فکر کنید موفقیت بیشتر از شما دور میشود.

در زندگی تان حتما چند فرد موفق را از نزدیک می شناسید. افرادی که به هرآنچه در زندگی خواستند رسیدند یا درحال رسیدن هستند… کمی زندگی آنها را با کیفیت بهتر (HD!) ببینید و جزییات کارهایی که میکنند را زیر نظر بگیرید.

خواهید دید که این افراد، بدون چشم داشت همیشه هرکاری از دست شان بر بیایید برای دیگران انجام میدهند.
از آقای بهروز فروتن، در سخنرانی دانشگاه آزاد پرسیدند که چرا با اینکه این همه مشغله کاری دارد، بدون هیچ چشم داشتی برای سخنرانی برای دانشجویان وقت گذاشته؟

پاسخ داد :‌ «من باور دارم تا روزی که به دیگران برای موفق شدن کمک کنم، من هم موفق میشوم.»

این جمله از فردیست که جز ده کارآفرین برتر کشورمان است و کارخانه های عظیم تولید مواد غذایی با هزاران کارمند و کارگر درحال اداره کردن است؛ حتما میتوانید حدس بزنید وسعت خیرخواهی اش چقدر است…

اگر فروشنده هستید، شما فقط با کمک به دیگران میتوانید محصولی را بفروشید. وقتی به مشتری کمک کنید تا مشکل اش را برطرف کند، مشتری خودش از شما خرید میکند و فروش محصول هم برابر با پول است؛ پس نتیجه گیری؟

شما باید استراتژی تان خدمات رسانی و کمک به دیگران باشد
تا در بلند مدت سود زیادی عاید شما شود.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید