خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » ۲۵ نصیحت مهم زندگی که در جوانی آنها را رد میکنید (اما در بزرگسالی پشیمان خواهید شد)
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۰۹

۲۵ نصیحت مهم زندگی که در جوانی آنها را رد میکنید (اما در بزرگسالی پشیمان خواهید شد)

یکی از راحت ترین کارها (مخصوصا برای ما ایرانی ها) نصیحت کردن است…
باید قبول کنیم، دوست داریم نصیحت کنیم. دوست داریم به دیگران کمک کنیم حتی اگر خودمان بیشتر نیاز به کمک داشته باشیم، دوست داریم راه درست را به دیگران نشان دهیم، حتی اگر خودمان راه درست را انتخاب نکرده باشیم.

از پدران سیگاری که فرزندانشان را نصیحت میکنند سیگار نکشید تا اقتصاددان هایی که نصیحت های تخصصی برای افراد عام دارند و تعجب میکنند چرا هیچکس به حرف آنها عمل نمیکند.

اگر با دیدی مثبت گرایانه این موضع را بررسی کنیم، این نصیحت ها خوب هستند.
نفس آنها بد نیست؛ همه میخواهند به ما کمک کنند و سهمی در موفقیت ما داشته باشند. اما بعضی ها از گفته هایشان (ولو اینکه خودشان عمل نکرده اند) مطمئن هستند و آنهایی که عمل کرده اند و نتیجه گرفته اند هنوز به مسیرشان شک دارند.

اما، ۲۵ نصیحت واقعا صحیح و قبول شده در آزمون زندگی وجود دارد که از زمان دایناسورها تا به امروز هرکسی به آنها عمل کرده نتیجه قابل قبول و درخور توجه ای گرفته ولی نکته جالبی در مورد این ۲۵ نصیحت وجود دارد… تمام جوانان این نصیحت ها را رد میکنند و آنها را پوچ و بیهوده میدانند و افراد سالخورده و خردمند افسوس میخورند چرا زودتر به آنها عمل نکرده اند.

بله دوستان عزیز؛ این نصیحت ها واقعا اثبات شده اند اما شما اگر در دوران جوانی قرار دارید، ممکن است آنها را در کنید و یا آنها را نادیده بگیرید، اما اگر اینجا هستید و درحال خواندن این مقاله هستید، باید به شما بگوییم که : لطفا آینده ات را جدی بگیر و به این نصیحت ها از همین الان عمل کن.

پس همین الان قلم و کاغذی آماده کنید و این ۲۵ نصیحت را یادداشت کنید تا فراموش نکنید.

زمانی را برای شناختن خودتان اختصاص دهید. حتی ارسطو جمله ‘خود را بشناس’ را مکتوب کرد و به شاگردانش توصیه کرد به آن عمل کنند. ارزش ها، رویاها، استعدادها، انگیزه و … خودتان را بشناسید، خودتان را کشف کنید.
یک کم صبر، نتیجه بزرگی خواهد داشت. اکثر مردم به این دلیل شکست میخورند، چون موفقیت را آنی و رویاهایی که باید خودشان بسازند را آماده و ساخته میخواهند.
در لحظه حال زندگی کنید از گذشته درس بگیرید و برای آینده برنامه ریزی کنید.
فرضیات را باور نکنید اما حقیقت را چرا، باور کنید.
پافشاری در هر زمینه ای نتیجه خواهد داد. نگران شکست های گذشته تان نباشید، زندگی چیزهایی که بدست آوردید نیست، کسی که شدید، است.
برای بدست آوردن، باید اول بدهید. این قانون کائنات است، در تمام کتب مقدس هم این ذکر شده… آنچه را داری ببخش تا آنچه را میخواهی بدست آوری.
شانس وجود دارد و هرچقدر بیشتر تلاش کنید، شانس تان هم بیشتر میشود (باور نمیکنید امتحان کنید و یا این نوشته را بخوانید)
بهترین نسخه خودت باش. نسخه کپی شده یا دست دوم هنرمند مورد علاقه یا اسطوره زندگی ات نباش، نسخه اورجینال خودت باش.
سعی نکن دیگران را تحت تاثیر قرار بدی. غمگین ترین افراد، آنهایی هستند که بیشتر به فکر، فکر کردن مردم راجع به خودشان هستند.
ازینکه بترسی، نترس. بعضی اوقات روبرو شدن با ترسی که ازش فرار میکردی باعث رشد و بزرگ شدنت میشه.
خوب گوش کن. هیچکس از گوش دادن چیزی از دست نداده اما خیلی ها با پرحرفی چیزهای زیادی از دست دادن؛ افرادی که زیاد میدانند کمتر از افرادی که هیچ چیز نمیدانند صحبت میکنند.
زندگی خوب است، اما عادلانه نیست. اینکه زندگی باید عادلانه باشد و اگر نیست باید از زمین و زمان شکایت کرد برای اکثر جوان ها عادت شده. این مطلب را شدیدا توصیه میکنیم در این رابطه بخوانید.
کمتر سر و صدا کنید. سخت تلاش کنید اما در سکوت، موفقیت شما با صدای بلند به گوش کسانی که میخواهید، میرسد (نگران نباشید…)
همیشه، هرچیزی رو که میخواهی نمیتونی بدست بیاری. شاید بخواهی هم زمان دکتر، مهندس، تاجر و یک پیانیست ماهر باشی… این خیلی ایده خوبی است اما نمیشه، واقع بین باش.
نگران اینکه مردم چی فکر میکنن، نباش. شما در ۲۰ سالگی نگران این هستید که دیگران راجع به شما چی فکر میکنن، در ۴۰ سالگی به اینکه مردم راجع به شما چی فکر میکنن نمیشید و در ۸۰ سالگی می فهمید مردم اصلا راجع به شما فکر نمیکردن.
از فقر و شرایط بدتان به عنوان فرصت استفاده کنید. نیاز، مادر اختراع است. اکثر کارآفرینان بزرگ برای رهایی از فقر و ساختن شرایطی که میخواستند دست به کارآفرینی زدند.
وقتی عصبانی هستی، تصمیم نگیر. بهترین تصمیم ها، هنگامی که آرامش فکری دارید و ذهن تان شفاف است گرفته میشود.
کاری که درست است را انجام دهید، نه کاری که آسان است.
رویا، رویا میماند اگر دست به کار نشوید و با هدفگذاری آنها را تبدیل به واقعیت کنید.
با دیگران، آنطور که میخواهید با شما رفتار شود، رفتار کنید.
اگر تسلیم بشی، شکست خوردی واگرنه میتونی ۱۰۰۰ بار موفق نشی.
به غریزه ات اعتماد کن بعضی وقت ها بهترین تصمیم ها را برات میگیره… شاید هم همیشه ! (در مورد کشف دروغ به کمک غریزه این نوشته را بخوانید)
هر روز یک چیز جدید یادبگیر و بعد از یک هفته دیگر آدم قبلی نیستی، بعد از ۱ ماه رشد میکنی و بعد از یک سال دنیا را بزرگتر و دقیق تر از پارسال میبینی.
چیزی که ارزشمنده، مهم تر هم هست؛ به جای اینکه فکر کنی چه سودآورتره، به فکر اینکه چی ارزشمندتره باش. برای مثال یک خانه شاید سود کمتری داشته باشد اما ارزش بیشتری دارد برای سرمایه گذاری تا بازار بورس.
خودت را باور کن؛ همانطور که خودت را میبینی، همانطور هم با خودت رفتار میکند و همانطور که با خودت رفتار میکنی، دیگران هم این کار را میکنند.
به ۲۵ نصیحتی که خوندی عمل کن مطمئن باش ضرر نمیکنی…

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید