خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » ۱۱ سوال مهم اما پاسخ داده نشده ی زندگی
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۰۸

۱۱ سوال مهم اما پاسخ داده نشده ی زندگی

سوال های مهم زندگی

شاید این سوالات شما هم بوده که نتوانستید جوابی قانع کننده برای آنها پیدا کنید… اما میدانستید مهم هستند و باید جواب داده شوند.

۱۱ سوال زیر را بخوانید و با خود بعد از خواندن هر سوال کمی فکر کنید…
نزدیک ترین جوابی که به ذهن تان میرسد چیست؟

چرا سهامی را که خریدیم را هر روز ۲ بار بررسی میکنیم اما کلسترول، فشار خون و میزان سلامتی مان را هر ۲ دهه یکبار؟ در صورتی که میدانیم بالا یا پایین رفتن نرخ سهام نمیتواند ما را بکشد، اما بالا و پایین شدن زیاد کلسترول، فشار خون و … میتواند باعث مرگ ما شود و این به مراتب مهم تر و حیاتی تر است !

چرا شرکت ها هنوز از نامه نگاری ها کاغذی استفاده میکنند؟ حتی مسن ترین افراد هم از ایمیل و اینترنت اطلاع دارند و کمتر کسی مایل است نامه های روزانه را بنویسد. بسیاری از شرکت ها از سیستم Paperless یا بی کاغذ استفاده میکنند و حجم استفاده از کاغذها را در طول روز به صفر میرسانند.

چرا شرکت ها، روزهای مریض شدن کارمندان را پیش بینی میکنند؟ (مرخصی های از پیش تعیین شده !) آیا خود رئیس میداند کی و به چه مدت مریض خواهد شد؟ به هرحال طبق آمار بدست آمده، کارمندان معمولا بیشتر از روزهایی که مرخصی دارند، مرخصی نمیگیرند ! آیا این ارتباطی به باورمان از روزهایی که مرخصی با حقوق داریم و زمانبندی مریض شدن مان دارد؟

چرا به مراتب گول زدن خودمان راحت تر است از گول زدن دیگران؟ حتی باهوش ترین سرمایه گذاران نیز بارها و بارها خودشان را چنان فریب دادند تا از ضرری که سهام خریداری شده درحال متضرر شدن شان شده را توجیه کنند. بارها از رفتار دیگران گله مند بودیم اما خودمان خیلی راحت گول زدیم ‘شاید منظورش این نبود…’

اگر خودتان را گول بزنید، دیگران را نخواهید توانست گول بزنید؛ و اگر دیگران را گول بزنید، خودتان را نمیتوانید گول بزنید.

چرا با اینکه میدانیم هیچ شرکتی به معدل بالای دوران دانشگاهی ما اهمیت نمیدهد، اما مجددا نگران آن هستیم تا نگران درسی که باید درک کنیم؟ نتیجه درک یک درس، مهارت پیدا کردن سریع در آن کار است؛ نه نمره قبولی آن درس… البته تمام مدیران این واقعیت را میدانند اما کمتر به آن واقعا توجه میکنند و همین امر باعث مدرک گرایی در جامعه میشود.

چرا ما به عملکرد ۹۰ روز گذشته یک شرکت ۹۰ ساله اینقدر اهمیت میدهیم؟ واقعا عملکر ۳ ماه یک شرکت مهم است یا ۹۰ سال گذشته اش؟ اکثر اقتصاددان ها یا سرمایه گذارها، برای تعیین سلامت سهامی که میخواهند بخرند فقط عملکرد شرکت را در سه ماه گذشته بررسی میکنند. شاید عملکرد ضعیفی در سه ماه، یا شش ماه یا اصلا یکسال گذشته داشته باشد اما این شرکت ۹۰ ساله به مدت ۹۰ سال رشد داشته !

چرا ما بیشتر نگران اشتباهات سرمایه گذاری دیگران هستیم تا خودمان؟

چرا ما با دقت پول مکالمه تلفن و کرایه تاکسی و … را دقیق و مو به مو حساب میکنیم اما در سرمایه گذاری که ناگهان نیمی از سرمایه ما از دست میرود را سعی میکنیم زیاد برایش نگران نشویم؟ جالبتر اینکه آنرا تجربه میدانیم و از دست دادن پولمان را درس زندگی می نامیم. بسیاری هستند که برای کرایه تاکسی یا خرید های جزئی بحث و جدل میکنند تا پول کمی را از دست ندهند، درحالی که این افراد در بخش های مختلف زندگی شان پول های هنگفتی را از دست میدهند و زیاد نگران آن نمیشوند.

چرا مدارک آکادمیک و علمی تا این حد سخت و متراکم و تخصصی نوشته شده؟ بهترین نویسندگان تاریخ، معمولا کوتاه ترین جملات را با راحت ترین قابلیت درک و مفهوم عام را بیشتر استفاده میکردند تا نوشته شان دلپذیرتر باشد برای خواننده اما …

چرا برای اوضاع اقتصادی و شرایط زندگی مان، مقام ها بالای دولت مان را سرزنش میکنیم و تقصیر را گردن آنها می اندازیم؟ در صورتی که واقعا آنها نقش کوچکی در تغییر روند اقتصادی تک تک افراد جامعه دارند و هر تغییری بخواهد اعمال کنند بلند مدت خواهد بود.

چرا دوست داریم ۵۰۰,۰۰۰ بپردازیم و بلیط سمینارهای سخنران نویسنده ای را بخریم که میخواهد راجع به کتابش سخنرانی کند در حالی که میتوانستین ۵۰,۰۰۰ پرداخت کنیم و کتابش را بخریم و بخوانیم؟ واقعا اگر تمام کتاب های یک نویسنده را بخوانید، آیا در سمینارش به نظرتان حرف جدیدی برای گفتن خواهد داشت؟

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید