خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » یک بلیط خوشبختی برای فروش موجود است؛ تو خریداری؟
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

یک بلیط خوشبختی برای فروش موجود است؛ تو خریداری؟

ثروتمند شدن

خوشبختی راحت بدست می‌آید اگر راهش را بلد باشید…

همونطور که قیمت بستنی شکلاتی با قیمت بلیط هواپیما فرق داره، قیمت خوشبختی هم بستگی به ویژگیهایی که میخوای داشته باشه، متفاوته.

همه ی ما از زندگیمون آرامش درونی و امکانات عالی رو میخوایم تا خوشحال تر باشیم و بهتر زندگی کنیم. فقط توی جزئیات، نظرات مختلف داریم.

یه نفر آرامش رو توی سفر دریایی میبینه، یه نفر دیگه قدم زدن توی جنگل براش لذت بخشه. یه نفر هم پرواز با هواپیمای شخصی رو از همه چیز هیجان انگیزتر میدونه..

وظیفه ی من این نیست که خواسته های آدما رو قضاوت کنم و راجب درستی یا نادرست بودنش نظر بدم. چون هرکس برای زندگی خودش تصمیم میگیره. به آدمایی که همیشه دارن راجب خوب یا بد بودن زندگی آدمای دیگه نظر میدن، نگاه کن.

از وضعیت زندگیشون راضی نیستن و لذت و خوشحالی رو توی زندگیشون ندارن. دلیل زندگیت رو مشخص کن. لذت بردن و خوشحالی یا قضاوت آدمای دیگه و غمگین بودن؟ میتونی با کسی که همیشه از زندگی شکایت داره همراه بشی و رفتارش رو تقلید کنی، میتونی با موفقیت و خوشحالیت بهش انگیزه و انرژی بدی…

قطعا یکی از این دو مورد، شادی وامید و لذت و ثروت رو به زندگیش وارد میکنه… خودت کدوم گزینه رو ترجیح میدی؟

اول خودت رو پیدا کن و به ارزش خودت پی ببر تا وقتی چیزی بدست آوردی، انسانیتت رو گم نکنی.

» خوشبختی خودت رو سفارش بده

همانطور که در مقاله «چطور خواسته تان را از سیستم سلف سرویس این جهان درخواست کنید؟» خواندید، خوشبختی خودت رو سفارش بده و بدون کائنات به همون مقدار که بها پرداخت کنی، همون مقدار از سفارشت رو بهت تحویل میده. بقیه ی سفارشت هم نگه میداره تا زمانی که قیمتش رو پرداخت کنی.

کدوم فروشگاه رو سراغ داری که ده عدد کالا سفارش بدی و پول دو عدد رو پرداخت کنی و هر ده کالا رو تحویل بگیری؟

» بهای موفقیت یعنی به آدم بهتری تبدیل شدن

بها به معنی عذاب نیست…
خوش اخلاقی تو رو خوشبخت میکنه یا بداخلاقی؟ فقط هر روز ویژگیهای خوب رو تمرین کن و درونت پرورش بده، ویژگی هایی که خوب نیستن هم ازشون فاصله بگیر تا به آدم بهتری تبدیل بشی و زندگی بهتری رو تجربه کنی.

خیلی ساده ست این حرف. تنها دلیلی که من و تو نمیتونستیم به خواسته هامون برسیم همین سادگی بود.
چون همیشه فکر میکردیم باید اژدهای رنج رو از سر راه برداریم تا به گنج برسیم. رنج مساوی بود با گنج. کدوم اژدها؟ کدوم رنج؟

منظورم هموناییه که توی قصه های موفقیت شنیدیم و باورشون کردیم. فکر کردیم فقط یه راه وجود داره که زندگی خوب رو تجربه کنیم. راهی که با شکست و از دست دادن خانواده و تحمل فقر و بیماری و کلی کابوس دیگه شروع میشه و تا همیشه ادامه داره.

تنها تفاوتش با زندگی عادی اینه که بقیه ی مردم توی امکانات ضعیف افسرده و تنها هستن و ما داخل ویلای شخصیمون افسرده و تنها شدیم.

» الان وقتشه که از جات بلند شی

لحظه ی موفقیتت کنارته به خواسته‌هات زندگی ببخش.

همه جا درمورد مشخص کردن از خواسته هات، مطلب خوندی و تمرین انجام دادی، یک نمونه‌اش در مقاله «چطور برای بخش‌های مختلف زندگی‌مان اهداف شفافی تعریف کنیم » خواندید اما الان وقتشه بدستشون بیاری.

رویاهات آماده ست، تو هم آماده ای؟ اون شخص خاص که میخوای کنارت باشه و باهم خوشبختی رو تجربه کنید، خودش رو برای زندگی رویایی آماده کرده، تو چی؟ تو هم آماده ای؟

یادمه توی لیستی که مشخصات همسر دلخواهت رو نوشته بودی، کلمه هایی مثل صداقت و زیبایی و خوش رفتاری و ذهن ثروتمند و باور عالی و مثبت نگری و یکسری موضوعات دیگه رو عنوان کرده بودی. درسته؟ خودت این ویژگیهارو داری؟

» موفقیت رو تقلید کن

قبل از موفقیت، قبل از بدست آوردن خواسته هات، باید شبیهشون بشی.
اگه صداقت چیزیه که از شخص مقابلت انتظار داری، خودت هم باید با همه صداقت داشته باشی. مثل آهنربا باش.

برات مهمه که همسرت دید مثبت به زندگی داشته باشه، خودت هم نگاه مثبت داشته باش. در کل اینو بدون که تو مثل خودت رو جذب میکنی. اون ماشین و ویلا و تمام تجهیزاتی که برای رفاه خودت میخواستی هم آماده ست، تو ظرفیت این رو داری که بهترین استفاده رو ازشون داشته باشی؟

تو به اندازه ای رشد درونی داشتی که لیاقت اینها رو داشته باشی؟
هرچقدر موفقیت بخوای، همونقدر هم باید روی ویژگیهای خوبت کار کنی. نه اینکه سه روز مهربون باشی، دو روز به آدما دروغ بگی.

» مسیرت رو با ویژگیهای مثبتت تزیین کن

اگه تاحالا بهشون نرسیدی بخاطر اینه که مکانی که باید در اون قرار بگیری، خالی نیست.

وقتی بستنی و ژله و کره خریدی و داخل یخچال پر از وسایل دیگه ست، چطوری میخوای اونا بدون اینکه در جای درست قرار بگیرن، سالم بمونن تا بهترین استفاده رو ازشون داشته باشی؟

بهش فکر کن… وقتی توی دلت کینه و نفرت و حسرت نسبت به خودت یا کسدیگه ای داشته باشی، عشق و بخشش و امید میتونه کنارشون باشه؟

مثل یه ظرف میمونه که میوه ی فاسد شده داخلشه و بخوای سوپ تازه داخل اون کاسه بریزی.
اگه عشق میخوای، دلت باید خالی باشه از هر حس منفی که به خودت یا دیگران داری. اگه ماشین میخوای، اولین قدم گواهینامه داشتنه، دیدن اون ماشین از نزدیک و پرسیدن قیمت و … اگه سفر رو دوست داری، باید بدونی جایی که میخوای بری چه ویژگیایی داره و چه پیش نیازهایی لازم داره. پاسپورت و آدرس محل های تفریحی و هزینه ی رفت و برگشت و …

» نتیجه ای که میتونیم بگیریم اینه…

اول باید بدونیم دقیقا چی از زندگی میخوایم.
اونوقت نوبت به این میرسه که خودمون رو در حد خواسته هامون برسونیم.

راحت ترین راه حلی که هرچیزی بخواهیم داشته باشیم، اینه که اول خودمون باید شبیهش باشیم.

میشه تیم فوتبال مورد علاقه ی شخصی با همسرش فرق کنه و خوشبخت باشن. اما دختر و پسری رو نمیشناسم که طرز فکر و باورشون نسبت به زندگی مخالف همدیگه بوده باشه و خوشبخت شده باشن.

و نهایتا فضای مناسب رو برای خواسته هامون خالی کنیم.
وقتی به بازی والیبال علاقه داری اما از صبح تا شب تمام وقت و انرژیت رو برای کارای مختلف صرف میکنی، پس چه زمانی میخوای تمرین کنی؟ قطعا باید زمان آزاد رو براش فراهم کنی، بعد بازی والیبال جزئی از برنامه ی روزانه یا هفتگیت میشه.

» حالا نوبت به تکلیف موفقیت میرسه !

سه تا لیست نیاز داری:

یه لیست از خواسته هات بنویس.
جزئیات بیشتر، مسیر رسیدن بهشون رو ساده تر میکنه. از همسر و دایره ی ارتباطی و ویلا و هرچیز دیگه ای که توی زندگیت میخوای.
یه لیست از توانایی هات و کارایی که بهشون علاقه داری بنویس.
هرچیز کوچیک و بزرگ مثل آشپزی اون خوراکی خوشمزه و تدریس اون درس و طراحی و دوچرخه سواری و توانایی حرفه ای در اون بازی کامپیوتری و کاردستی و اون برنامه ی کامپیوتری و … هر چقدر بیشتر بنویسی بیشتر یادت میاد. گنج درونت، داخل تواناییهاته. پس برای پیدا کردن گنجت هیچ چیز رو فراموش نکن.
یه لیست هم در مورد راههایی که تواناییهات و کارای مورد علاقت رو پیشرفت میده.

قطعا همه ی ایده هات رو همزمان نمیشه شروع کرد، چون به تمرکز نیاز داری برای نتیجه ی عالی.
حالا تو انتخاب کن که کدوم توانایی و کار مورد علاقت، تورو به سمت خواسته هات نزدیک و نزدیک تر میکنه. بعضی با یه ایده شروع میکنن بعضی با ایده های بیشتر. بر اساس تواناییت حرکت کن. توی اونکار خلاقیت داشته باش و فقط شروع کن… بقیه ی راه به همون اندازه که تو ادامه میدی مشخص میشه.

یه قدم برو جلو، ایده ی قدم بعدی رو متوجه میشی. اونقدر ادامه بده تا ببینی که با قدمهای کوچیک تونستی کل مسیر رو بری. تجربت رو توی بخش دیدگاه بنویس، چون دوستات بخاطر خوندن تجربه ی تو، انگیزه ی حرکت میگیرن و این یعنی دریای انرژی به زندگیت میاد.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید