خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » چند موضوع جالب برای سخنرانی
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲

چند موضوع جالب برای سخنرانی

چند موضوع جالب برای سخنرانی

موضوع جالب برای سخنرانی بسیار زیاد است ما در این مقاله به این مسئله می پردازیم چگونه موارد خوبی را برای سخنرانی پیدا کنید

و اگر در پیدا کردن متن و موضوع جالب برای سخنرانی خود دچار مشکل شده اید، در این مقاله آموزش سخنرانی همراه ما باشید تا چند موضوع جالب برای سخنرانی را به شما یادآور شویم.
موضوع برای سخنرانی

در حالت کلی موضوعاتی که برگرفته از تجربه شخصی شماست و در زندگی آن ها را احساس کرده اید، تاثیر عمیقی بر روی مخاطبان شما نیز خواهد گذاشت.
برخی معتقدند که تجارب شخصیشان بسیار محدود و بی اهمیت است، در صورتی که اگر درباره چیز هایی که زندگی به شما آموخته است صحبت کنید، شنونده ها سراپا گوش خواهند شد.
در مورد موضوعات جالب برای سخنرانی پیش از نیز صحبت کرده ایم، اما باز هم در ادامه به چند موضوع جالب برای سخنرانی اشاره خواهیم کرد:

تجربه های غیر معمولآیا هرگز با شخصیت مهمی ملاقات داشته اید؟

آیا در طی ساله های جنگ زیر بمباران دشمن بوده اید؟
آیا در زندگی خود با یک بحران روحی و روانی روبرو شده اید؟

اعتقادات حتما در مورد نحوه و موقعیت حضورتان در این دنیا بارها فکر کرده اید. اگر این گونه موضوعات مهم وقت زیادی را از شما می گیرند، شایستگی آن را دارید که در موردش صحبت کنید، اما باید در مورد مطالبی حرف بزنید که خودتان آن ها را تایید می کنید.
هیچ کس از یک مشت اطلاعات کلی لذت نمی برد.
فکر نکنید اگر در مورد موضوعی چند مقاله بخوانید تمام اطلاعات لازم در موردش را بدست آورده اید و آمادگی لازم را کسب کرده اید.
سخنرانی خوب

اگر در مورد مطالبی، اطلاعاتی کمتر از شنوندگان دارید، سعی کنید در موردش حرف نزنید. در مطالب قبل توضیح داده ایم چرا نباید متن سخنرانی خود را حفظ کنیم و کلمه به کلمه آن را یادداشت کنیم، در اینجا هم نباید کتاب ها و مقالات را با عجله بخوانید
و سپس همان اطلاعات را دوباره به دیگران بدهید، بلکه شما باید موضوعاتی را مطرح کنید که در طول زندگی با آن ها رو به رو بوده اید.موضوعاتی که نیاز به آگاهی و دانش خاص دارندیک موضوع جالب برای سخنرانی که می توانید انتخاب کنید،
زمینه ای است که سال ها در آن فعالیت داشته اید و به کارشناسی ماهر و متبحر در آن زمینه مبدل شده اید.
بنابراین می توانید با صحبت کردن در مورد مهارت ها و اطلاعاتی که در آن زمینه به خصوص که طی سال ها کار و تجربه کسب کرده اید احترام و توجه شنوندگان را جلب نمایید.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید