خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » چطور به سادگی شغل رویایی خودمان را پیدا کنیم؟
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳

چطور به سادگی شغل رویایی خودمان را پیدا کنیم؟

انتخاب شغل مورد علاقه

این تکنیک ساده را یکبار امتحان کنید…

آیا ۱۸ سالگی‌تان را به خاطر دارید؟
هرکس از شما می‌پرسید چه شغلی را در آینده خواهید داشت، چه جوابی می‌دادید؟ یا بهتر است این‌گونه برسی کنید که آیا امروز بعد از گذشت چند سال در همان شغلی که در ۱۸ سالگی به آن فکر می‌کردید هستید؟

به دنبال شغل رویاییبه‌هرحال اتفاقات فراوانی در سر راه ما قرار می‌گیرد و باعث می‌شود تا در اوج جوانی در مسیرهای مختلف کاری قرار بگیریم، انتخاب‌های غلط شغلی، ورود به کسب‌وکارهایی که توانایی انجام آن را نداریم، با فاکتور قرار دادن درآمد در انتخاب نوع شغل، همه و همه جز عواملی هستند که ما را به سمت یک شغل می‌کشاند که شاید سال‌ها در حال انجام آن هستیم؛

اما اگر عمیقاً به آن فکر کنیم خواهیم دید که این کاری نیست که می‌خواستیم…

» یک سوال خوب : دارم چه غلطی می‌کنم؟

به نظر من این اولین جمله ایست که در راه پیدا کردن شغل رؤیایی باید به خودتان بگوید…

داخل اتاقتان بروید، اگر می‌توانید خودتان را حبس کنید عمیقاً از خودتان بپرسید که

با زندگی خودت داری چه کار می‌کنی؟
این همان چیزی است که می‌خواستی؟
آیا واقعاً آخرش همین است؟
آیا واقعاً من می‌خواستم یک کارمند باشم و مانند یک ماشین زندگی کنم؟

خب اگر این سوالات یکم ذهن‌ت رو مشغول کرده و دنبال جواب هستی، این مقاله را تا انتها بخوانید…
اگر شما هم مثل من «واقعا» به دنبال جواب هستید؟ پس قلم کاغذ خود را بردارید چون قرار است در ادامه مطلب چند کار مهم را انجام دهیم تا شاید در آخر مسیر به شغل مورد علاقه و مناسب خود دست پیدا کنید.

» رویای خود را نقاشی کنید

رویایتان چطور است؟ خود را در بهترین حالت در چه شغلی تصور می‌کنید؟ آن را روی کاغذ بیاورید حتی اگر مثل من نقاشی شما خوب نباشد.

به منافع فکر نکنید فقط و فقط آن چیزی که قلبا درون شما وجود دارد بکشید…

اگر از شغل رؤیای خود می‌ترسید پس چشمانتان را هم می‌توانید ببندید، فقط سعی کنید بدون هیچ پیش‌فرضی شغل رؤیایی‌تان را روی کاغذ بیاورید.

زمانی که به کاغذ نگاه می‌کنید لحظه مهمی است… اگر شغلی که نقاشی کرده‌اید همین شغل فعلی‌تان است که شما اکنون در رویایتان حضور دارید، اما اگر شغل دیگری است پس بهتر است رفتن به سمت آن را از طریق ادامه این مطلب پیگیر شوید.

» قدم بعدیت : باورش کن

باور و ایمان رسیدن به هدف از هر چیزی مهم‌تر است، همیشه بگو که بله منم می‌توانم.

برای خودت مثال‌های بیاور از افرادی که موفق شده‌اند و دائم تکرار کن که من هم مانند استیو جابز، بیل گیتس، علی دایی، دیکاپریو، رونالدو، زاکربرگ و …. می‌توانم همان‌طور که آن‌ها انسان بودند و یک هدف داشتند من هم انسان هستم و یک هدف دارم.

» ببینش

دیدن خیلی مهم است، دائماً رویای خود را ببینید؛ از همین نقاشی بد روی کاغذ تا حقیقتی که به آن دست پیدا می‌کنی، از یکی از دوستانی که موفق شده بود بعد از بارها شکست خوردن موفق شود پرسیدم که چه شد که نا امید نشدی؟

گفت : ببین، من هر وقت خسته و نا امید می‌شدم، یک گوشه می‌نشستم، چشم‌هایم را می‌بستم و عمیقاً آن چیزهایی را تصور می‌کردم که در صورت موفق شدن می‌توانم به آن‌ها دست پیدا کنم.

حالا این مزایا می‌تواند پول، قدرت، شهرت و خانه خوب باشد. در کل فرقی نمی‌کند، مهم این است که باور کنی که اگر موفق شوی کل زندگی‌ات تغییر می‌کند و اگر موفق نشوی همین که هستی خواهی بود و هیچ‌چیز را از دست نمی‌دهی.

» یا مرگ یا موفقیت…

من به‌طور شخصی برای بسیاری از خلاف‌کارها احترام قائلم، دلیل این است که آن‌ها برای رسیدن به هدفشان خود قید همه چیز را می‌زنند، با اینکه می‌دانند ممکن است کشته یا دستگیر شوند اما بازهم اقدام می‌کنند.

شاید فلسفه‌شان این است که آن‌ها نمی‌توانند بدون رویای‌شان زندگی کنند و با خود میگویند یا موفقیت یا مرگ!

» حالا وقتِ نقشه کشیدن است،

شبیه به فیلم «شغل ایتالیایی» هر موفقیتی به نقشه نیاز دارد، خوب تحقیق کنید، همه چیز را در نظر بگیرید، دیر عمل کنید اما خوب عمل کنید. به همه‌ی جزئیات خوب فکر کنید، از هیچ مسئله‌ای به راحتی نگذرید. زمان‌بندی کنید و خود را موظف به آن عمل بدانید

» کار مقدس من

باید از همه چیز بگذرید، از امروز هدف شما کتاب مقدس شما خواهد بود.
از آن به شدت مراقبت کنید، نگذارید کسی آن را با ناامید کردن از شما بدزدد، شما باید مسیح باشید، آفریده شده‌اید تا این کار را انجام دهید…

اگر موفق شوید که پیروز شده‌اید و اگر نه در راه این کار جان خواهید داد.
پس با احترام به رویایتان نگاه کنید، مراقبش باشید. به هیچ‌وجه پا پس نکشید، آن را از هر گزندی حفظ کنید تا برایتان باقی بماند.

منبع ک سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید