خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » چرا برنده شدن به معنی موفق شدن نیست، اما فقط ۵% مردم آنرا میدانند؟
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶

چرا برنده شدن به معنی موفق شدن نیست، اما فقط ۵% مردم آنرا میدانند؟

انسان های موفق

و نباید به هیچ وجه این دو مفهوم را با هم یکی بدانیم…

چه زمانی واقعا موفق میشویم؟

موفقیت زمانی بدست می آید که شما به اهداف تان در زندگی دست پیدا میکنید و احساس خوبی از این دستآوردتان دارید؛ موفقیت در واقع احساس رضایتمندی از خودتان است که پس از تلاش زیاد برای بدست آوردن چیزهایی که در زندگی میخواهید داشته باشید.

اما فکر میکنید چند درصد از افرادی که دستآوردهایی در زندگی دارند از احساس خوبی نسبت به آن دارند یا واقعا موفق هستند؟ فقط ۵% مردم !

فقط ۵% مردم از چیزهایی که بدست آوردند در زندگی خوشحال هستند، احساس خوبی دارند و موفق هستند. مابقی این افراد، برندگان ناموفق هستند.

دیروز، دیگر برای ما نیست تا آنرا احیا کنیم. اما فردا، برای ماست تا مشخص کنیم بر آن پیروز شویم، یا ببازیم. ـــ لیندون جانسون

اما چه زمانی برنده میشوید؟
حتما دیدید دوستانی را که در حتی بازی های دوستانه شان، سعی میکنند تقلب کنند تا برنده آن بازی شوند.

آنها شاید این کار را خیلی خوب انجام دهند و حتی برنده شوند؛ اما… آیا احساس خوبی خواهند داشت و یا موفق هستند؟

خیر، آنها با برنده شدن، در حال سقوط هستند.

ما در فرهنگی زندگی میکنیم که افکار عمومی، بر دیدگاه مان نسبت به خودمان و دنیای اطراف مان سنگینی میکند. اگر تحت تاثیر اطرافیانمان قرار بگیریم، مخصوصا فشار دوستان، سعی میکنیم کارهایی انجام دهیم که آنها میخواهند که انجام دهیم.

حتی اگر احساس خوبی نسبت به آن کار نداشته باشیم؛
و یا برعکس؛ اگر تلاش هایی برای بدست آوردن اهدافی در زندگی انجام دادیم که این اهداف نه برای راضی کردن خودمان، بلکه دیگران بودند… حتی اگر به آن اهداف برسیم، احساس خوبی نخواهیم داشت و ناموفق خواهیم بود.

این فشار افکار عمومی، تاثیر شدید و مستقیمی بر عزت نفس ما دارد.
وقتی حاضریم هرکاری انجام دهیم، هر پوششی که مد شده است را به تن کنیم، هر اتومبیلی که از نظر اطرافیانمان مناسب است سوار شویم و در هر منطقه ای که از نظر عمومی خوب است، زندگی کنیم، بدون در نظر گرفتن خود واقعی، توان و نیازهایمان خیلی زود پیر و فرسوده خواهیم شد.

و در آخر با یک عالمه دستآوردهایی روبرو خواهیم شد که از نظر ما ارزش ندارند اما فکر میکردیم که برای دیگران ارزشمند است… درحالی که نیست. چند نمونه از این فرهنگ اشتباه اما رایج چنین است :

مردم از انتخاب کلماتشان برای گفتگو میترسند؛ برای اینکه یک هنجار شکن و یا شخص متفاوت از جمع تلقی نشوند
در بحبوحه جریان احساسی که همه مردم کاری انجام میدهند، اگر حرفی نزنید یا کاری انجام ندهید بر روی شما برچسب «بی احساس» و «بی وجدان» خواهند زد.
در شبکه های اجتماعی، هدف ما اشتراک عکس هایی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران است
در گروه های اجتماعی، دوستانه و سازمانی، افراد از همدیگر ستایش میکنند به خاطر اینکه از طرف آنها ستایش شوند. برای مثال، در شبکه های اجتماعی شما عکس دوست تان را لایک میکنید یا کامنت میگذارید برایش تا او هم همین کار را برای عکس های شما انجام دهد.
و …

شرایط و موقعیت های زیادی وجود دارد که ما سعی میکنیم برنده شویم، درحالی که خودمان را می بازیم.

در این مقاله میخواهیم بپردازیم به این مبحث مهم؛
چطور با برنده شدن، موفق شویم؟ و چطور هیچوقت برای برنده شدن، خودمان را نبازیم؟
قرار است شما پس از خواندن این مقاله، به سمتی بروید که دستآوردهایی داشته باشید تا خودتان از خودتان راضی باشید و این احساس رضایت عزت نفس و اعتماد به نفس تان را افزایش دهد برای دستآوردهای بزرگ تر…

بسیاری از افرادی که دستآوردها یا پیروزی های بزرگی دارند اما از آنچه بدست آورده اند خوشحال نیستند، این است که همیشه خودشان را برای پیروزی باخته اند، عزت نفس شان را از دست داده اند و یادشان رفته که مهم تر از رضایت دیگران، رضایت خودشان است…

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید