خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم!
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۹

وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم!

امادگی برای سخنرانی

وقتی فردا سخنرانی داریم و هیچ کاری نکردیم! نمی‌دانم بگویم خوشبختانه یا متأسفانه، احتمال پیش آمدن این موضوع بسیار زیاد است که ما فردا یا حداکثر چند روز آینده، یک سخنرانی مهم پیش رو داریم و به هر دلیلی هیچ کاری برای آن انجام نداده‌ایم!

معمولاً در چنین شرایطی دستپاچه می‌شویم و کنترل خود را از دست می‌دهیم و از همین رو من قصد دارم چند راهکار عملی برای چنین زمانی‌هایی را با شما به اشتراک بگذارم.

راهکارهایی که در مدت زمان کوتاهی به شما کمک می‌کند تا یک سخنرانی را آماده کنید موارد زیر هستند:

همه سخنرانی تمرین است

از شما خواهش می‌کنم،‌ یادتان باشد،‌ هرچه که در این نوشته آمده است، فقط زمانی به درد می‌خورد که تمرین کنیم و زمانی که تمرین وجود نداشته باشد، این موارد فقط و فقط دانشی هستند که به هیچ دردی نمی‌خورد.

بنابراین صرف مشاهده فیلم‌ها و مطالب آموزشی ما به هیچ عنوان نمی‌تواند موثر باشد و انجام دادن تمرینات است که شما را بی نظر می‌کند.

چک لیست سخنرانی

همانطور که در دوره غیر حضوری مدیریت ترس از سخنرانی بیان شد، ما باید سعی کنیم که چک لیستی کامل داشته باشیم و در مقاله‌ای، پیشنهادات خود را برای لوازم سخنرانی می نویسم.

کارهای اشتباه در سخنرانی

اشتباه اول:

یکی از مهم‌ترین اشتباهات در سخنرانی این است که ما به مخاطبان نفهمانیم که برای چه باید به صحبت ما گوش کنند؟ اگر توضیحات بیشتر می‌خواهید این فیلم مراجعه کنید.

اشتباه دوم:

اشتباه دیگری که بسیاری از سخنرانان مرتکب می‌شوند این است که موقع سخنرانی حرکات درستی ندارند و من در مقاله نحوه حرکت و ایستادن سخنران به صورت کامل در این مورد صحبت کرده‌ام.

اشتباه سوم:

اگر از پاورپوینت در سخنرانی خود استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که حتماً باید اصول حرفه‌ای ساخت پاورپوینت را بدانید وگرنه پاورپوینت به جای دستیار، بلای جان شما خواهد بود.

منبع : بیشترازیک

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید