خانه » مقالات آموزشی » عمومی » مهارت نه گفتن!
تاریخ : ۱۳۹۷/۰۶/۱۲

مهارت نه گفتن!

سخنرانی

مهارت نه گفتن!!!

مگر مهارت میخواد اصلا ؟ بگوووو نه مگه چی میشه …نمیتونم اخه ….چرا؟….بگو یکبار یاد میگیری …..نمیتونم باور کن….خوب برای اینکه بتوانی راحت نه بگی پس تکنیک هاشو یاد بگیر …..
یکی از مهمترین های مهارت های ارتباطی مهارت نه گفتن است. از عنوان آن مشخص است که نه گفتن یک مهارت است نه یک توانایی ذاتی. پس هرکس میتواند این مهارت را در خود پرورش دهد. ما در این مقاله سعی داریم به نحوه نه گفتن و نکاتی پیرامون آن بپردازیم.

اصلا چرا نه گفتن سخت است؟

یک علت آن این است که کسی که پاسخ منفی میدهد با دو چالش روبروست:
اول اینکه باید از عهده قانع کردن فرد و مذاکره با او برآید چون مسلما فرد بعد از شنیدن پاسخ منفی فرد سعی در تغییر نظر شما دارد.
دوم اینکه بتواند احساس بدی را که پس از رد کردن درخواست فرد و ناراحت کردن او پیدا کرده است را از بین ببرد. ما ذاتا دوست نداریم دیگران را ناراحت کنیم.
علت دیگر آن که مهم تر از علت اول است کمبود عزت نفس است:
عزت نفس یعنی ارزشی که من برای خودم قایل هستم که روی رفتار من، برخورد من با دیگران، و به تبع آن برخورد دیگران با من تاثیر دارد. در واقع اعتماد به نفس بخشی از عزت نفس است و عزت نفس مفهوم جامع تر و کلی تری دارد. همچنین اعتماد به نفس به مهارت های ما ارتباط دارد اما عزت نفس خیر. مثلا فردی را نظر بگیرید که در ورزشی به صورت حرفه ای فعالیت دارد؛ در این صورت فرد در هنگام ورزش اعتماد به نفس بالایی دارد اما ممکن است مثلا در مهارت های ارتباطی اعتماد به نفس نداشته باشد. درصورتی که عزت نفس یعنی در هر شرایط و در هر زمان و مکانی به خودمان احترام بگذاریم و خودمان را ارزشمند بدانیم.

نه گفتن در چهار گام:

گام اول مهارت نه گفتن:

اولین و مهم ترین گام برای نه گفتن در واقع قبل از درخواست دیگران از ما شروع میشود! چطور میتوانیم به راحتی در زمان لازم نه بگوییم؟ زمانی که چارچوب داشته باشیم.
اینکه بدانیم چه زمانی باید نه بگوییم بستگی به چارچوب های ما دارد. از جمله چارچوب های دینی، اخلاقی، خانوادگی، شخصی و… اگر برای موضوعات مختلف چارچوب داشته باشیم و عقاید و به اصطلاح خط قرمز های خود را مشخص کرده باشیم؛ زمانی که درخواستی از ما شود میتوانیم راحت تر تصمیم بگیریم که نه بگوییم یا بله همچنین میتوانیم اگر نیاز بود با پشتوانه قویتری نه بگوییم.

گام دوم از مهارت نه گفتن:

حال که درخواست فرد را بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم که نه بگوییم؛ بعد از شنیدن درخواست فرد کمی با او همراهی میکنیم. مثلا فردی از شما میخواهد تا ماشین خود را برای سفر به او قرض دهید میتوانید ابتدا کمی درمورد مقصد و زمان سفر و… با او گپ بزنید. این کار برای این است که به فرد ناگهانی و سریع نه نگویید.

گام سوم از مهارت نه گفتن :

در این مرحله نه را صریح و قاطع میگوییم نه و دلیل آنرا هم توضیح دهید. برای نمونه در مثال قبل بهتر است برای فرد توضیح دهیم که چرا نمیتوانیم ماشین را به او قرض دهیم. مثلا اینکه: خودمان برنامه سفر داریم یا اینکه به ماشین احتیاج دارم یا حتی اینکه روی ماشین خیلی حساسم و نمیتوانم به کسی قرض بدهم و… این حق شماست که اختیار وسایل خود را داشته باشید!
البته در اینجا یک نکته حاءز اهمیت است آن هم اینکه ما میتوانیم بعد از شنیدن درخواست فرد مدتی را برای فکر کردن درباره آن درخواست کنیم. مثلا اینکه من تا یک ساعت دیگر به شما خبر میدهم. این کار باعث میشود هم فکرهایمان را بکنیم و هم اینکه شاید خبر دادن تلفنی یا پیامکی برایمان راحت تر باشد. اما مسئله مهم این است که حتما به فرد خبر بدهیم! شاید برای شما هم پیش آمده باشد که درخواستی از کسی داشته آید و گفته است که خبرتان میکند؛ اما بعد از مدتی نه تنها خبر نداده بلکه به تلفن شما هم جوابی نمی‌دهد! این کار باعث میشود اعتبار فرد کم شود و طرف مقابل هم دوچندان ناراحت شود. چون ممکن است او منتظر خبر باشد و در این زمان به کس دیگری رو نیندازد. پی خیلی مهم است که نهایتا فرد را از تصمیم خود باخبر کنیم.

گام چهارم از مهارت ارتباطی نه گفتن:

در نهایت اگر بتوانیم یک توصیه یا راهنمایی به فرد بکنیم خیلی کمک کننده است. مثلا اینکه: من جایی را میشناسم که ماشین برای سفر کرایه میدهند. یا توصیه هایی مانند آن.
یک نکته کمک کننده ی در این زمینه تمرین کردن جلوی آیینه است؛ جلوی آیینه بایستید و خود را در شرایط مختلف فرض کنید. یک درخواست را مطرح کنید و به آن با روشی که اشاره شد نه بگویید. این کار باعث میشود در شرایط واقعی راحت تر نه بگویید.
در آخر میخواهم شما را با برخی روش های بله گرفتن آشنا کنم:
۱- قلدری: گاهی دیگران سعی دارند با بی ادبی، بدجنسی، یا سروصدا کردن نظر شما را عوض کنند و از شمال پاسخ مثبت بگیرند؛ در این شرایط با خونسردی به لحن بی‌ادبانه فرد پاسخ دهید.
۲- ایجاد حس عذاب وجدان: گاهی بعضی افراد با گفتن جملاتی مثل: تو هیچ وقت به من کمک نمی کنی یا تو همیشه در شرایط سخت پشتم رو خالی میکنی و … سعی دارند در شما عذاب وجدان ایجاد کنند. در این حالت دفعات قبل را یادآوری کنید و بگویید که ایندفعه نمی توانم کمکت کنم و شرایطش را ندارم.
۳-تعریف و تمجید: ممکن است فردی با گفتن اینکه چقدر شما در انجام اینکار خوب هستید، چه فرد باهوش و توانمندی هستید و… سعی کند نظر شما را عوض کند؛ در این حالت بدون اینکه در مقابل تعریف های فرد احساس مسوولیت یا شرمندگی کنید پاسخ منفی بدهید.

خوب اگر هنوز هم در مهارت نه گفتن مشکل دارید ؟ و این تکینیک های نه گفتن را انجام داده اید و نتیجه نگرفته اید ،حتما سوالات خود را برای ما زیر همین مقاله کامنت بزارید

نویسنده مقاله: فیاض

 

رامین کاوه
رامین کاوه
شجاعت استفاده از خرد خودتان را داشته باشید
دوره G
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید