خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » معرفی موفق ترین افراد تاریخ که شکست های بزرگ تجربه کردند
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴

معرفی موفق ترین افراد تاریخ که شکست های بزرگ تجربه کردند

افراد موفق

احساس شکست یک حس واقعا ویران کننده است. اما برخی از موفق­ترین افراد جهان ثابت کرده­ اند که شکست های بزرگ اغلب بخشی از روند رسیدن به موفقیت است.

موفقیت حتمی است اگر ثبات قدم، پشتکار، انعطاف پذیری و هرکار دیگری که افراد موفق تاریخ انجام دادند تا موفق شوند را شما عینا انجام دهید…؛ بسیاری از افراد با نفوذ نشان داده­ اند که کلید موفقیت، توانایی مواجه شدن با شکست و انطباق با تغییرات با داشتن اعتماد به نفس کافی است.

میدانید دلیل اصلی انقراض دایناسورها چه بود؟ خیلی از باستان شناسان، تاریخ دانان و نویسندگان داستان های علمی تخیلی دلایل مختلفی از جمله شهاب سنگ، قحطی و یا موجودات فضایی را دلیل انقراض دایناسورها میدانند اما انقراض آنها تنها یک دلیل داشت که از هر کارآفرین بزرگی بپرسید، به شما خواهد گفت :

«آنها نتوانستند با تغییرات، خودشان را وفق دهند»

این یک قانون در طبیعیت است.
شما اگر تغییر را نپذیرید، مجبور خواهید شد به اجبار تغییر کنید. جک ولش، مدیرعامل جنرال الکتریک میگوید:

تغییر کنید، قبل از اینکه مجبور شوید تغییر کنید.

آیا در زندگی شکست هایی را تجربه کردید؟ به شما تبریک میگوییم… چون فرصت تغییر کردن داشتید.
با هر شکست، با هربار شنیدن جواب رد، با هربار تمسخر و نابود شدن کاخ های آرزوهایمان، تغییراتی در جهت برآورده کردن رویاهایمان میکنیم.

اما در این مسیر خیلی ها تسلیم میشوند و اجازه میدهند زندگی آنها را تغییر دهد… قبل از اینکه خودشان دست به کار شوند شما نباید از این دست افراد باشید !

خب، برای این که تا حدودی الهام بخش شویم، در این جا فهرستی از افراد موفق بی چون و چرا تاریخ، از ستاره های سینما گرفته تا دانشمندان را ذکر کرده­ ایم، افرادی که با وجود یک شکست بزرگ دوباره از جای خود بلند شده و شهرت و ثروت بسیار به دست آورده­ اند.

این افراد آنهایی هستند که زندگی شان از دور چیزی شبیه به یک معجزه یا شانس بزرگ است، اما وقتی از آنها بپرسید یا در زندگی شان دقیق شوید، متوجه میشوید شخصیت، اراده و انگیزه بالایی برای تحمل شرایط سختی که داشتند، نیاز بود تا به چنین جایگاهی برسند.

در ضمن، این لیست در حال تکمیل است !…
جی.کی. رولینگ | نویسنده

نویسنده پرفروش­ترین رمان، یک زن تنهای مجرد بود و زمانی که شروع به نوشتن اولین رمان “هری پاتر” کرد در قطاری بود که به دلیل مشکل فنی متوقف شده بود.

پیش از آن که مجموعه هری پاتر بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه فروخته داشته باشد، و او موفق به کسب جوایز بسیار شده و حق فروش داستانش برای تهیه فیلم را دریافت کند، رولینگ در یک آپارتمان کوچک با دخترش زندگی می­کرد و بیکار و بی پول بود، و احساس می­کرد جزو بزرگترین شکست خورده­ های دنیاست.

رولینگ گفته است هنگامی که برای اولین بار شروع به نویسندگی کرد بارها از جانب ناشران کتاب پاسخ رد شنید. زمانی که او برای اولین بار نسخه خطی “هری پاتر و سنگ جادو” را برای ناشر فرستاد و جواب رد شنید نامه او را به دیوار آشپزخانه خود نصب کرد، چون معتقد بود قرار است اتفاقی مشابه نویسندگان محبوبش برایش اتفاق بیافتد.

او با خودش گفت:

“من تا زمانی که همه ناشران به من جواب رد نداده­ اند دست از تلاش برنمی­دارم البته اغلب می­ترسم که ممکن است این اتفاق رخ دهد”

خانه چاپ لندن و نشر بلومزبری در نهایت در سال ۱۹۹۷ به او چراغ سبز نشان داد و فقط به خاطر این که با شنیدن چندین پاسخ منفی، تسلیم نشد در حال حاضر وی یکی از نویسندگان پر درآمد مشهور در جهان است.

جری ساینفیلد | کمدین

کمدین معروف قبل از موفقیت چندین شکست را پشت سر نهاد

ساینفیلد به یاد می آورد که اولین بار در هنگام نمایش کتاب جاد آپاتو “گفتگویی در مورد زندگی و کمدی” به شدت مورد تمسخر حضار قرار گرفت.

اگر چه او از شب قبل به میزان کافی تمرین کرده بود، اما هنگامی که بر روی صحنه رفت، نتوانست حتی یک کلمه از نمایشنامه را به خاطر آورد:

“حدود سی ثانیه ایستاده بودم، …مطلقا هیچ چیزی نگفتم، فقط ایستاده بودم و گیج بودم، هنوز هم نمی­توانم باور کنم که این اتفاق برای من افتاده است”

پس از بهبود اجرای خود در تمرین­ ها، این کمدین یک نقش کوچک در طنزهای تلویزیونی به دست آورده “بنسون” اما، بنا به گفته نیویورک تایمز، ساینفیلد و تولید کنندگان در مورد نقش به تفاهم نظر نرسیدند و او تنها پس از چهار قسمت از کار اخراج شد.

متاسفانه، هیچ کس به خودش حتی زحمت نداد که به او بگوید که از کار کنار گذاشته شده است بنا به گفته جری ساینفیلد: “هیاهوی بسیار برای هیچ.” ساینفیلد یک روز مشغول خواندن نمایشنامه بود که متوجه شد دیالوگی برای او نوشته نشده است. دستیار کارگردان او را کنار کشیده و به او گفت که آنها فراموش کرده­ اند که به وی اطلاع دهند که دیگر نقشی برایش ندارند.

ساینفیلد تحقیر شد اما او بلافاصله برای اجرای یک نقش به باشگاه کمدی بازگشت.پس از انجام یک اجرا در “نمایش امشب” مقابل مخاطبان خوش درخشید و پس از آن بود که کارش به سرعت با استقبال بی­نظیر مواجه شد.

شاید اگر هیچوقت به باشگاه کمدین ها بازنمیگشت و شکست را قبول میکرد و با خودش فکر میکرد ‘شاید اصلا برای این کار ساخته نشده ام…’ به نظر شما نام او در تالار مشاهیر کمدین های محبوب دنیا نوشته میشد؟

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید