خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » مشکلات زندگی را با دو تغییر در نگرش تان به فرصت پیشرفت تبدیل کنید
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۹

مشکلات زندگی را با دو تغییر در نگرش تان به فرصت پیشرفت تبدیل کنید

زندگی موفق

و اگرنه همیشه در رنج و عذاب خواهید ماند…

نگرش شما نسبت به زندگی، یعنی همه چیز…

مهم نیست که چیزها و رویداد ها چطور هستند، مهم این است که شما آنها را چطور میبینید؟ شاید یک نفر برای شما فردی خسته کننده و عادی به نظر برسد و هیچ تمایلی برای برقراری ارتباط با او نداشته باشید. اما همین فرد، معشوق یکی دیگر باشد و اگر از عاشق بپرسید او را وصف کند، خواهید دید چطور او را رویایی و هیجان انگیز توصیف میکند.

آیا واقعیت در مورد یک نفر فرق کرده است؟ خیر، اما نگرش فرق کرد !
نگرش شما، حاصل جمع و برآیند باورهاییی است که راجع به خودتان، قابلیت هایتان، خواسته هایتان و حتی ناخواسته هایتان در ذهن دارید و آنرا با خود هرکجا که میروید حمل میکنید.

اگر باور کرده باشید که یک قربانی به دنیا آمدید، مطمئنا هر فرصتی که جلوی پایتان قرار بگیرد تا شما را به آزادی برساند، دور خواهید شد و یا آنرا اصلا نمیبینید.

میدانید چرا ؟ چون باورهای شما در ضمیرناخودآگاه تان پیام هایی به افکارتان میفرستند و میگویند «دور شو، نبین، نرو سمتش… یک زندگی قربانی راحت تر و بهتر است؛ نباید از درد و خستگی خلاص بشی»

شما درد و خستگی و داشتن یک نقش قربانی را دوست دارید؟ ابدا !
اما در دام باوری گیر افتادید که همواره در حال تقویت است… تقویت باورهای مشابه دیگری که این نقش را برای شما همیشه حفظ کند.

و جالب اینجاست؛
هرچقدر آگاهانه تلاش کنید تا به آزادی برسید و دیگر یک قربانی نباشید، بی فایده است. نمیتوانید با باورهایتان بجنگید، این ایده را از سرتان دور کنید… فقط شما میتوانید با باوری بهتر، قوی تر و سالم تر آنها را جایگزین کنید.

که البته جایگزین کردن باورها هم کاری سخت است… اما ارزشش را دارد.

اجازه بدهید با چند مثال موضوع را روشن تر کنیم؛
اگر شما نگرش تان نسبت به افراد لاغر و خوش اندام این باشد که آنها افرادی «سوسول» ، «ضعیف» ، «بدور از اشتیاقی برای غذا» و نگرش های منفی دیگر، باشد؛ به احتمال خیلی زیاد لاغر نیستید.

احتمال اینکه چاق باشید هم خیلی زیاد است.
حالا اگر تصمیم بگیرید لاغر شوید، هرچقدر هم سخت… آیا موفق میشوید؟ غیرممکن است !
هر نتیجه ای هم در راستای لاغری بگیرید موقتی و خیلی زود ناپدید میشود. چرا؟ چون باورهای شماست که رفتار شما را در بلند مدت سمت و سو میدهد.

برای اینکه از چاقی خلاص شوید، ابتدا باید باورهایتان را تصحیح کنید و بعد عادت هایتان را؛

درباره مشکلات زندگی چطور؟

در ابتدا باید یک تمرین بسیار قدرتمند انجام دهید :

یک برگه و قلم بردارید و اشتیاق تان را یادداشت کنید.
هرآنچه که اشتیاق شما در زندگی است راجع بهش فکر کنید و آنرا یادداشت کنید.

چه حس و حالی نسبت به آن دارید؟
آیا احساس مقاومت میکنید؟ اگر اشتیاقی دارید که هنوز به آن نرسیدید، احتمال اینکه نسبت به آن یک حس مقاومت در وجود تان داشته باشید خیلی زیاد است.

مثلا شاید میخواهید پولدار شوید اما هنوز نیستید… و وقتی این اشتیاق تان را نوشتید به آن نگاه میکنید، انگار با اینکه دوستش دارید اما جنگی درونی در ذهن و قلب تان درمیگیرد.

نمیدانم متوجه این موضوع شده اید یا نه اما مقاومت درونی جلوی شما را از رسیدن به آن اشتیاق میگیرد؛ و این ابتدا یک تهدید و بعد یک فرصت ناب است.

با این تمرین ساده شما میتوانید باورهای اشتباه تان را بشناسید. آنها را جایگزین کنید و سپس عادت هایی در راستای باورهای جدید در خودتان ایجاد کنید.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید