خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید (و یادبگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید)
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵

لطفا در زندگی واقعی سیندرلا نباشید (و یادبگیرید چرا نباید داستان سیندرلا را الگوی موفقیت تان قرار دهید)

سیندرلا

واقعا چقدر داستان زیبایی است داستان سیندرلا؛
وقتی یک دختر فقیر و خدمت کار خانه تحت ظلم و ستم نامادری و دخترهایش قرار میگیرد از تمام دستورات آنها اطاعت میکند اما یک روزی با جادوی یک فرشته به مهمانی شاهزاده شهر میرود و شاهزاده عاشق او میشود و ….

داستانی که هم افراد بالغ و هم کودکان هرچندبار هم که آنرا بشنوند خسته نمیشوند؛ یکی از داستان های ماندگاری که هر کودکی آنرا دوست دارد بشنود، اما یک دقیقه صبر کنید، این داستان، داستان زندگی اکثر مردم نیست؟

همانطور که قبلا در مقاله «قدرت باورنکردنی تلقین» خواندید، آنچه را که از کودکی و یا با تکرار زیاد در بزرگسالی به خودتان تلقین میکنید، یک روزی تبدیل به واقعیت زندگی تان میشود.

داستان سیندرلا، داستان زیبایی است، اما این داستان زیبا درس های بدی برای زندگی به ما میدهد !
خب، شاید تعجب کنید و بخواهید زود قضاوت کنید… چون این داستان را دوست دارید، اما صبر کنید، این مقاله را تا انتخاب بخوانید و بعد تصمیم بگیرید.

تنها عیبِ مهمی که داستان سیندرلا دارد، ایجاد تصویر نادرست از موفقیت در زندگی تان است.
بیایید کمی این داستان فوق العاده مهم، یعنی داستان سیندرلا را که از کودکی با آن بزرگ شدیم و همیشه داستانی رویایی و زیبا میدانستیم را زیر ذره بین ببریم…

داستان سیندرلا در زندگی واقعی

سیندرلا نماد کسی است که در زندگی پس از تحمل سختی و مشقت سرانجام به رویایش میرسد.
شاهزاده، نماد رویایی است که در زندگی میخواهیم به آن برسیم.
مادرخوانده و دخترهای حسودش، نماد مشکلات و چالش های زندگی است که ما را رسیدن به رویاهایمان دور نگه میدارند؛ مثل ترس، نگرانی، ناامیدی، قرض و بدهی، کمبود اعتماد به نفس، دوستان بد و …

سیندرلا در داستان، نقش یک قربانی را دارد. کسی که سال های عمرش را برای مادرخوانده ظالمش کار کرده و همیشه مورد اذیت و آزار دخترهای مادرخوانده اش قرار گرفته… و همیشه دهانش را بسته نگه داشته و هیچ حرفی نزده، هیچکس صدای معترضش را هم نشنیده.

اما صبر کنید… یک نگاهی به اطراف تان بیاندازید ! چند نفر را میبینید که سیندرلای زندگی شان شدند؟ اجازه دادند مشکلات، کمبودها و چالش ها آنها را در زندگی تبدیل به یک قربانی کند و همیشه در حسرت رویاهایی که دارند دهان شان را بسته نگه دارند و فقط کار کنند؟

منبع :سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید