خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » عرضه؛ فرمول سری یک میلیونر اینترنتی (فصل ششم/ بخش سوم)
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۴

عرضه؛ فرمول سری یک میلیونر اینترنتی (فصل ششم/ بخش سوم)

تجارت الکترونیک

فصل ششم/ بخش سوم
شلیک در امتداد قایق: مقدمات پیشاعرضه‌ی شما
۱۱۰۰۰۰ دلار با حوله‌ی حمام

ترکیب زیبای سادگی و قدرت، نکته‌ی مهم مقدمات پیشاعرضه است. این مساله‌ به اندکی فکر و کمی برنامه‌ریزی پیشرفته نیاز دارد، اما اجرای حقیقی مقدمات پیشاعرضه می‌تواند به‌گونه‌ای باورنکردنی آسان باشد. به مثالی که آوردم دقت کنید چیزی که لازم دارید ایمیلی خیلی‌کوتاه و یک زمینه‌یابی است. نوشتن ایمیل و جمع‌وجور کردن زمینه‌یابی حدود یک ساعت زمان می‌برد.

راه‌های متنوع بسیاری برای انجام یک کار وجود دارد و من تابه‌حال روش‌های گوناگونی را برای مقدمات پیشاعرضه به‌کار بسته‌ام، اما این شیوه‌ی «زمینه‌یابی به وسیله‌ی دو مورد از مهم‌ترین پرسش‌ها» همیشه روشی موفق است و پیشنهاد می‌کنم آن را برای نخستین مقدمات پیشاعرضه‌ی خود استفاده کنید. این روشی عالی است که بازار فروش شما را از آمدن محصول‌تان آگاه می‌کند و درعین‌حال، اطلاعات مهمی در مورد بازار را در اختیارتان قرار می‌دهد.

این زمینه‌یابی بازخوردهای خارق‌العاده‌ای در مورد بازار فروشم به من ارائه کرد: این‌که بازار به‌دنبال چه می‌گشت، بزرگ‌ترین نارضایتی‌های مشتری‌های فرضیم چه چیزهایی بودند و حتی شیوه‌ی بیان دقیقی را در اختیارم گذاشت که در پایان، هنگامی‌که نیروی فزاینده‌ای برای رسیدن به روز عرضه ایجاد می‌کردم، در فرآیند عرضه به کار گرفتم.

در این عرضه برای نخستین بار شیئی فیزیکی را به فروش گذاشتم –مجموعه‌ای شامل دو کتاب و یک بسته سی‌دی- و هیچ ناشر بزرگ و بسیار ماهری پشت کار من نبود. تنها من بودم و فهرست ایمیل‌های مشترکان و یک وب‌سایت کوچک.

آغاز عرضه در حالی که با حوله‌ی حمام پشت میز آشپزخانه نشسته‌ام

در حقیقت من این عرضه را درحالی اجرا کردم که پشت میز آشپزخانه نشسته بودم و حوله‌ی حمام تنم بود. این عکسی است که همسرم درست چند لحظه پس از بازگشایی برای فروش محصول از من گرفت.

در این تصویر لبخند می‌زنم زیرا برمی‌گردد به بعد از بازگشایی برای فروش، اما بی‌شک لحظات پرتنشی را در انتظار گذراندم تا عقربه‌های ساعت، زمان بازگشایی را نشان بدهند. اعتراف می‌کنم که باز هم انگشتانم بالای دکمه‌ی ماوس معلق مانده بودند –همان‌طور که در تمام عرضه‌های دیگرم اتفاق می‌افتد.- نمی‌دانستم که آیا همه‌چیز سر جایش قرار دارد و نمی‌دانستم که کلیک بعدی با خود چه به‌ارمغان می‌آورد؟

فهمیدنش نیز چندان طول نکشید…

بعد از زدن دکمه‌ی ارسال، کم‌تر از چهار دقیقه برای رسیدن اولین سفارش طول کشید. سفارش دوم پنج ثانیه بعد از راه رسید و این چرخه‌ی پرهیجان به کار افتاد. در نخستین ساعت بیش‌از ۲۷۰۰۰ دلار از طریق سفارشات، فروش داشتیم و یک هفته بعد، زمانی‌که عرضه را به پایان رساندیم، بیش‌از ۱۱۰۰۰۰ دلار فروش کرده بودیم.

ما این کار را بدون هیچ همکار یا توزیع‌کننده یا فروش بیرونی به انجام رساندیم. تنها یک وب‌سایت ساده بود و فهرستی از ایمیل‌ها؛ البته چنان عرضه‌هایی مستلزم کارهای بیش‌تری از یک مقدمات پیشاعرضه هستند و نیاز دارید تماس‌های بیش‌تری از یک ایمیل ۸۰ کلمه‌ای و یک زمینه‌یابی ساده برقرار کنید. این‌ها مسائلی است که پس از این به آن‌ها خواهیم پرداخت –به درون قلب و روح دستورالعمل عرضه‌ی محصول سفر خواهیم کرد.- زمان آماده‌سازی برای زنجیره‌ی پیشاعرضه‌ی‌تان فرارسیده است.

ادامه دارد…

منبع : دیجی کالا

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید