خانه » کسب و کار » سرپرست فروش کاغذی
دسته : کسب و کار ، مدیریت فروش          تاریخ : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

سرپرست فروش کاغذی

سرپرست فروش

از مشخصات کاغذ اگر بخواهیم بگویم خاصیت مچاله شدن، نوشتن و پاک کردن،پاره شدن، چرک نویس، خط خطی کردن بر روی آن و در کل جسمی که میتواند به عنوان یک ابزار از آن استفاده کرد.

اما تشابه کاغذ با سرپرست فروش چه میتواند باشد، در سازمان های بزرگ که معمولا کمی قوانین بیشتری نسبت به سازمان های کوچک و متوسط وجود دارد، وضعیت کمی بهتر است حداقل نظر کارشناسی داری اهمیت و رتبه خاص خودش است.

یک سرپرست فروش با گذر زمان و کسب تجربه باید صاحب نظر و سبک خاص خودش شود البته به شرطی که همیشه آماده تغییر و یا اصلاح نظر خود در مواردی که نظرات صحیح تر وکارشناسی تر از او وجوددارد وقانع میشود که می توان با روش جدید بهتر بهره وری داشت.

برخی از سرپرستان همیشه گلایه دارند که چرا در سازمان با وجودی که دارای سابقه زیادی هستند ارتقا ء پیدا نمی کنند،و دیده نمی شوند.

زمانی که مثل یک ناظر سوم بر اعمال آنها نگاه میکند، یک نفر که با هر نظری رنگ عوض میکند و دائم مثل یک بلند گوی ناهنجار گفته و حرف های مدیر بالادستی خود را جار میزند بدون اینکه کمی تعلق نماید و سعی کند با توجه به تجربه خودش مسائل را از دید کارشناسی نگاه کند.

مدیران که نسبت به کارشناسان، دارای نظر کارشناسی کمتری هستند زیرا کمتر به بازار و مشتریان سر کشی میکنند و بیشتر در پشت درهای بسته در حال مذاکره با بالا دستی و یا مطالعه و تجزیه وتحلیل اطلاعات و برگزاری جلسه با واحد های درگیر هستند.

حال برخی از سرپرستان فکر می کنند، هر چه بیشتر رفتارشان شبیه مدیرشان باشد، نمود بیشتری در سازمان دارند اما به تدریج تبدیل به یک کاغذ یاداشتی برای مدیران می شوند که با هر خطی نظر خود را عوض کرده و با هر ضربه کوچکی از طرف مدیر بالادستی سریع مچاله شده و زانوای غم بغل میکنند.

داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس دو اصل مهم در فروشندگی، دو خصیصه مهم در سرپرستی است، اگرچه اعتماد به نفس میوه عزت نفس است .

بدون داشتن عزت نفس کافی در امر سرپرستی، در دراز مدت به علت انجام کارهای مقلدانه دیگر نمی توان بر روی پایه های خود ایستاد و رشدی بر قامت این تجربه اضافه کرد.

برای آغاز مسیر سرپرست حرفه ای شدن، پرورش و ارتقاء برخی از صفات و خصیصه ها لازم است، ابتدا درک درستی از ویژگی ها، نقاط ضعف وقوت داشته باشیم، بخصوص در رفع برخی از ویژگی ها که در بودن آن آسیب جدی در این مسیر به ما خواهد زد پرهیز کنیم،مثل مقلد بودن کورکورانه، سخنوری بدون تعقل بالا دستی، ترس و واهمه از اظهار نظر کارشناسی ، تنبلی را رفع کنیم، مثل کار آفرینی که نیاز به صبر و طاقت،شجاعت دارد و بدون این صفات، یک فرد احمق است که برچسب کارآفرین را به خود زده و رفتارهای احمقانه و کودکانه در هر شرایطی از او سر خواهد زد.

لازمه رفتار یک سرپرست فروش، اقتدار در رفتار، کنترل احساسات در کار، اظهار نظر کارشناسی حتی با وجود خلاف نظر مدیر بودن، سعه صدر ،تلاش و کوشش در امر یادگیری دانش فروش، ارتقاء مهارتهای فروش، رفتاری و ارتباطی با مدیران بالادستی در اصول وفنون مذاکره میتواند بخشی از مسیر حرفه ای شدن در سرپرست فروش باشد.
منبع : کشاورز

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید