خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » سخنرانی‌های برترTED؛ چرا تصمیم گرفتن سخت است؟
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

سخنرانی‌های برترTED؛ چرا تصمیم گرفتن سخت است؟

Ruth Chang

تصمیم گرفتن اکثر اوقات سخت است؛ به‌خصوص اگر تصور کنیم که انتخاب ما تاثیر مستقیمی روی سرنوشت‌مان دارد. کدام شغل را انتخاب کنم؟ کدام ماشین را بخرم؟ آیا در ایران بمانم؟ برای بعضی‌ها این انتخاب‌ها به‌شکل آزاردهنده‌ای دشوار هستند. خانم «روث چانگ» (Ruth Chang) در این سخنرانی TED، دلیل این پیچیدگی و راه فرار از آن را به شما می‌گوید.

خانم «روث چانگ» می‌گوید: «در مواجهه با تصمیمات سخت، این اشتباه است که فکر کنیم یک انتخاب از دیگری به‌مراتب بهتر است….انتخاب‌های سخت، سخت هستند؛ نه به‌خاطر ما یا جهل ما؛ آن‌ها سخت‌اند چون اصلا بهترین گزینه وجود ندارد.» او در بخش دیگری از صحبت‌هایش، به سیستم ارزیابی نادرست ما از ارزش‌ها اشاره می‌کند: «ما ناآگاهانه فرض می‌کنیم که ارزش‌هایی مثل عدالت، زیبایی و مهربانی با مقادیر علمی مرتبط هستند…ما نیاز داریم یک رابطه‌ی جدید چهارمی را فراتر از ‘بهتر’، ‘بدتر’ یا ‘مساوی’ معرفی کنیم که آن‌چه را در انتخاب‌های سخت اتفاق می‌افتد شرح دهد.»

خانم چانگ که خود یک فیلسوف است به حضار می‌گوید که وقتی با انتخاب‌های سخت روبه‌رو می‌شویم، نباید سرمان را به دیوار بکوبیم و تلاش کنیم که بفهمیم کدام انتخاب بهتر است؛ نکته اینجاست که هیچ بهترین انتخابی وجود ندارد. به‌جای این‌که در بیرون به دنبال دلایل بگردیم، باید به خودمان رجوع کنیم: «من قرار است چه کسی باشم؟»

منبع : دیجی کالا

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید