خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » سخنرانی‌های برتر TED؛ عجیب یا فقط اندکی متفاوت؟
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

سخنرانی‌های برتر TED؛ عجیب یا فقط اندکی متفاوت؟

Derek Sivers

ممکن است جایی حرفی را بشنویم و در آن لحظه با تمام وجود فکر کنیم که آن گفته چقدر درست و جهان‌شمول است؛ جالب این‌جاست که مدتی بعد در زمان و مکانی دیگر، دقیقا برعکس آن کلامی که قبلا به‌خاطرش هیجان‌زده شده‌ بودیم، برایمان درست به‌نظر می‌رسد. «درک سایورز» (Derek Sivers) یکی از سخنرانان TED در یک ویدیوی کوتاه با چند مثال جالب این موضوع را به ما نشان می‌دهد.

چندی پیش یک ویدیوی TED بسیار جالب را در دیجی‌کالا مگ منتشر کردیم. در آن ویدیو آقای سایورز به حضار توصیه می‌کرد که اهداف‌شان را با دیگران به اشتراک نگذارند: «وقتی شما اهداف‌تان را برای دیگران تعریف می‌کنند، به نوعی رضایت می‌رسید؛ همین رضایت جزئی، شما را از حرکت در مسیر رسیدن به آن هدف باز می‌دارد.» همان‌موقع فکر کردیم که عکس این طرز فکر آقای سایورز هم می‌تواند کاملا درست باشد. امروز یک ویدیوی دیگر از آقای سایورز را به شما معرفی می‌کنیم. در این سخنرانی در کمتر از ۱۸۰ ثانیه، او با چهار مثال، یک واقعیت جالب را به ما گوش‌زد می‌کند:

«هیچ‌گاه فراموش نکنید که در هر کجایی که هستید و برای هر ایده‌ی درخشانی که به ذهن‌تان رسید، ممکن است عکس آن هم صحیح باشد.»

منبع : دیجی کالا

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید