خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » سخنرانی‌های برتر TED؛ ایده‌های خوب از کجا می‌آیند؟
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

سخنرانی‌های برتر TED؛ ایده‌های خوب از کجا می‌آیند؟

استیون جانسون

ایده‌های خوب از کجا می‌آیند؛ از کافه یا از یک اتاق جلسات شیک و مدرن؟ آقای «استیون جانسون» (Steven Johnson)، تاریخ شکل‌گیری نوآوری‌های بزرگ تاریخ را خوب بلد است. او به «یافتم، یافتم»های معروف تاریخ اشاره می‌کند؛ لحظاتی که بزرگان علم و تکنولوژی، برای اولین بار به قوانینی مثل جاذبه یا نظریاتی چون تکامل رسیدند. گویی که کشف یا رسیدن به یک نوآوری، درست در یک لحظه‌ی روحانی و منحصربه‌فرد رخ می‌دهد. اما دانش امروز ما چیز دیگری می‌گوید.

آقای جانسون در این ویدیو به داروین و نظریه‌ی تکامل او اشاره می‌کند. جالب است بدانید که خود داروین در اتوبیوگرافی‌اش به یکی از آن لحظات «یافتم، یافتم» اشاره کرده است؛ طوری‌که به نظر می‌رسد الگوریتم انتخاب طبیعی، یک‌باره و بدون پیش‌زمینه‌، به ذهن داروین خطور کرده. اما حالا با مطالعه‌ی یادداشت‌های داروین می‌دانیم که او ماه‌ها یا شاید سال‌ها قبل از زمانی که خودش گفته، نظریه‌ی تکامل را بسط داده بود.

اما استیون جانسون یک داستان هیجان‌انگیز دیگر را هم برای حضار تعریف می‌کند و به چگونگی شکل گرفتن یکی از تاثیرگذارترین اختراعات دهه‌های اخیر می‌پردازد. ایده‌ی GPS در چه شرایطی و توسط چه کسانی و در چه محیطی شکل گرفت؟ با تماشای این ویدیو پاسخ این سوالات را در قالب یک داستان آموزنده خواهید گرفت. احتمالا شما هم مثل ما از فرایند تحقق اختراعاتی این‌چنینی شگفت‌زده خواهید شد.

ایده‌های خوب از کجا می‌آیند؟ آقای جانسون می‌گوید «شانس» همیشه به سمت ذهن‌های مرتبط کشیده می‌شود. اگر این جمله زیاد برایتان مانوس نیست، کمی وقت بگذارید و ویدیوی بالا را تماشا کنید.

منبع : دیجی کالا

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید