خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » سخنرانی‌های برتر TED؛ اهدافتان را پیش خودتان نگه دارید!
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۲

سخنرانی‌های برتر TED؛ اهدافتان را پیش خودتان نگه دارید!

سخنرانی تد

«دِرِک سایوِرز» (Derek Sivers) در این ویدیوی کوتاه از شما می‌خواهد که از این به بعد اهداف مهم زندگی‌تان را با دیگران به اشتراک نگذارید. اما چرا او این‌گونه فکر می‌کند؟ مگر انسان موجودی اجتماعی نیست؟ آقای سایوِرز می‌گوید که وقتی شما هدف‌تان را برای دیگران تعریف می‌کنید، به نوعی رضایت می‌رسید؛ همین رضایت جزئی، شما را از حرکت در مسیر رسیدن به آن هدف باز می‌دارد.

تصور کنید که یک ایده‌ی ناب به سرتان زده؛ خیلی خوب به آن فکر کرده‌اید و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کرده‌اید. مثلا تصور کنید که قصد دارید یک دوره‌ی تخصصی را در رشته‌ی تحصیلی‌تان بگذرانید. شما بر اساس غریزه‌تان ممکن است آن رویا یا هدف را با آب‌وتاب و با جزییات زیاد برای دوستان یا آشنایان‌تان تعریف کنید. حالا در این ویدیوی کوتاه سه دقیقه‌ای، آقای «سایوِرز» به شما پیشنهاد می‌کند که دهان‌تان را بسته و هدف‌تان را پیش خودتان نگه دارید! او با استناد به تحقیقات صورت‌گرفته از سال ۱۹۲۰، به یک واقعیت عجیب اشاره می‌کند: افرادی که در مورد بلندپروازی‌هایشان با دیگران صحبت می‌کنند، احتمال رسیدن به اهدافشان را تاحدی کم کرده‌اند. این ویدیوی کوتاه و جالب را حتما تماشا کنید

کلمه‌ی اختصاری TED از یک سه کلمه‌ی فناوری (Technology)، سرگرمی (Entertainment) و طراحی (Design) ریشه گرفته است. TED در واقع به مجموعه‌ای از کنفرانس‌های سخنرانی گفته می‌شود که در آن هر یک از سخنرانان در حدود ۲۰ دقیقه یک ایده‌ی جالب را برای مخاطبان خود مطرح می‌کنند. در حال حاضر نزدیک به ۲۰۰۰ سخنرانی به سبک TED بر روی شبکه اینترنت وجود دارد. ما قصد داریم محبوب‌ترین سخنرانی‌های TED را به شما معرفی کنیم.

منبع : دیجی کالا

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید