خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » راه های اشتباهی که مردم عام فکر میکنند از طریق آن ها ثروتمند میشوند
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۸

راه های اشتباهی که مردم عام فکر میکنند از طریق آن ها ثروتمند میشوند

درحالی که هیچوقت این اتفاق نمی افتد…

ای کاش روشی وجود داشت تا سریع پولدار می شدیم و هرچیزی را که میخواستیم را می خریدیم !

اما آیا میدانستید این آرزو چقدر میتواند خطرناک باشد؟
زیرا افرادی سودجو روز و شب بدنبال کسانی می گردند که چنین آرزویی دارند تا به آنها برنامه ای مبنا بر ‘سریع پولدار شوید‘ بدهند و آنها را نه تنها پولدار نکنند، بلکه هرآنچه دارند را به علاوه زمان شان از آنها بگیرند…

این افراد پیشنهاد هایی با این مضنون که میتوانید با این کار ‘با هفته ای ۹ ساعت کار سریع به صورت تضمینی پولدار شوید و پول پارو کنید…’ در یک کلام میخواهند در ظاهر شما را سریع پولدار کنند؛ اما قصد آنها پولدار شدن خودشان است.

شاید به نظرتان عجیب برسد… وبسایتی که تا به حال برای شما مطالبی با عنوان پولدار شوید، ثروتمند شوید و … می نوشت، امروز مطلبی نوشته که به شما میگوید برنامه های سریع پولدار شدن چیزی جز فریب نیستند.

بله، همینطور است؛ ۹۰% این برنامه ها چیزی جز فریب نیستند و فقط زمان و پول شما را به باد خواهند داد. مطالبی که قبلا در پروژه سوخت جت خواندید به شما ذهنیت پولسازی و کسب ثروت را میداد تا به روش خودتان کسب ثروت کنید.

در واقعیت، اگر واقعا میخواهید ثروتمند شوید و پول پارو کنید باید سخت تلاش کنید و برنامه خودتان را داشته باشید. اما با این اوصاف، ۴ روش فوق العاده مشهور برای ثروتمند شدن در جامعه مان رایج شده که بهتر است در رابطه با آنها بیشتر بدانید زیرا این برنامه ها شما را هرگز ثروتمند نخواهند کرد.

روش کاذب سریع پولدار شدن اول : سرمایه گذاری کوتاه مدت در بورس

اگر واقعا از دنیای بورس و سرمایه گذاری اطلاعاتی ندارید و با آن آشنا نیستید، احتمالا از طریق تبلیغات دوستان و یا کارگزاران بورس با این بازار آشنا شدید. هرکسی که بازار بورس را به شما معرفی کرده، احتمالا در وصف آن از کم کار کردن و سود زیاد صحبت کرده که مشتاق هستید وارد این کار شوید.
بورس

به زبان ساده، برنامه ثروتمند شدن سریع شما از طریق بازار بورس به این صورت است که شما مبلغی را در این بازار سرمایه گذاری میکنید، یک قسمت کوچک از سهم شرکت را به مبلغ مثلا ۱۰۰ تومان می خرید، سپس با افزایش ارزش شرکت، قیمت سهم شما نیز افزایش پیدا میکند و تبدیل به ۱۰۰۰ تومان می شود و پول شما ۱۰ برابر میشود… اما در واقعیت این اتفاق نمی افتد.

شاید مثال هایی از سهام قدیم به شما نشان دهند که چنین شده، اما در اصل هیچ سهمی بدون دلیل منطقی جهشی ۱۰ برابر نمیتواند داشته باشد.

سرمایه گذاری در بازار بورس نیازمند تخصص تکنیکال (تحلیل نمودار) و فاندامنتال (تحلیل خبری) است و فردی که در این بازار سود میکند، تخصص آنرا دارد و به صورت علمی معامله میکند و نه از روی شانس، به امید ۱۰ برابر شدن ارزش سهامش.

اگر میخواهید وارد بازار بورس شوید، ابتدا کمی راجع به اقتصاد بخوانید، تاریخ بانک و بانکداری و سهام، کتاب های آموزشی و دوره های مربوطه را حتما شرکت کنید.

روش کاذب سریع پولدار شدن دوم : شرکت های هرمی یا شبه هرمی یا شبکه ای…

این شرکت ها که چند سالی است به عنوان بازاریابی شبکه ای نیز در کشور ما رایج شده، بر این مبنا فعالیت میکنند که شما یک مدتی کار میکنید تا زیر مجموعه شما بزرگتر شود و بعد از آن زیر مجموعه شما برای شما کار کند و شما فقط در خانه بنشینید و پاداش کارتان را دریافت کنید !

این قول و وعده ها نه تنها پوچ و توخالی هستند، بلکه هیچ دخلی به ثروتمند شدن و توانایی کسب ثروت ندارند.

برای مثال در بازاریابی شبکه ای برای شما برنامه ثروتمند شدن تان را رسم میکنند و با اعداد و ارقام چنان شما را توجیه میکنند که تا یکسال به ۱۰۰۰ برابر درآمد امروزتان دست پیدا خواهید کرد؛ اما در اصل اینها اعدادی در دنیای خیال و رویا هستند.

و اما در شرکت های هرمی، شما باید کاغذ یا سکه های مخصوص به آن مجموعه را بفروشید و با فروش آنها سود کسب کنید و زیر مجموعه شما نیز با فروش آن سود کسب میکنند و شما بخشی از سود زیر مجموعه تان را نیز کسب میکنید (این طرح نه تنها عملی نیست بلکه ضد اقتصاد است و خوشبختانه در کشورمان ممنوع است)

در شرکت های بازاریابی شبکه ای، قرار است شما محصولی را به جای کاغذ بفروشید و زیر مجموعه بگیرید و زیر مجوعه شما نیز زیر مجموعه بگیرند و … این برنامه میتواند مفید باشد اما به یک شرط که اصل فعالیت آن بر پایه فروش باشد، نه بر پایه زیر مجموعه گیری به امید اینکه یک روزی زیر مجموعه شما برای شما کار کند.

فروش کالا، میتواند به نفع اقتصاد باشد زیرا گردش پولی ایجاد میکند. یک شرط موفقیت این طرح تولید محصولات با کیفیت است تا در مردم تقاضای آن بوجود بیاید.

شرکت های هرمی که فعالیت شان منسوخ شده است و شرکت های بازاریابی شبکه ای نیز فعالیت شان را چند سال اخیر شروع کردند در کشورمان، اما باید بدانید هیچکدام از آنها نه تنها شما را ثروتمند نخواهند کرد بلکه ممکن است به دایره دوستی شما نیز لطمه وارد کنند زیرا شما باید پیوسته از دوستان تان تقاضا کنید به شبکه شما بپیوندند !

در این شرکت ها و فعالیت ها فقط افراد نوک هرم در حال سود بردن هستند…

روش کاذب سریع پولدار شدن سوم : کسب و کارهایی با پیش نیاز خرید محصول یا آموزش خاص…

اگر واقعا جویای کار بوده باشید و نیازمندی های روزنامه ها را بدنبال کارهای پولساز بگردید، احتمالا با یکسری آگهی هایی روبرو شدید که به شما وعده پولدار شدن سریع نمیدهند ! اما به شما تضمین میکنند درآمدی بیش از درآمد میانگین اطرافیان تان را راحتی ماهیانه خواهید داشت، فقط اگر در دوره آنها شرکت کنید و یا بسته آنها را بخرید یا وسیله کاری آنها را سفارش دهید.

برای مثال، بسته بندی؛
افرادی هستند که با امید اینکه پس از گذراندن دوره های آموزش پاکت سازی و بسته بندی، مدیران آن دوره به آنها سفارش دهند تا کار کنند و کارتن یا پاکت بسازند در این دوره ها شرکت میکنند و پولی را پرداخت میکنند…
بسته بندی

اما بعد از گذراندن آن دوره نه به آنها کاری سپرده میشود و نه صلاحیت فعالیت آنها تایید میشود. چرا ؟ چون آنها از طریق مرحله آموزش درآمد دارند و نه از طریق بخش فروش پاکت های شما.

سعی کنید از آگهی ها و افرادی که شما را ثروتمند میکنند به شرطی که خواسته آنها را اجرا کنید، دور بمانید؛ این افراد اگر بلد بودند ثروتمند شوند، هرگز آگهی هایی برای ثروتمند شدن شما منتشر نمیکردند.

روش کاذب سریع پولدار شدن چهارم : فروشگاه، کسب و کار و فروش آنلاین

اگر از آشنایان تان کسی وبسایت یا وبلاگ دارد از او بپرسید، حتما به شما خواهد گفت چقدر اداره و پیشبرد یک وبسایت یا یک وبلاگ کار سخت و طاقت فرسایی است؛ اما با این وجود شرکت هایی هستند که وعده های پولدار شدن سریع از طریق فعالیت های آنلاین مانند کلیک کردن بر روی یک سری تبلیغات خاص و یا نوشتن مطلب و… به کاربران میدهند تا آنها را جذب کنند.

واقعیت ساده است : هیچکدام از این فعالیت ها به اندازه وقتی که صرف آنها میکنید برایتان سودآور نیست و نخواهد بود. شاید پولی از طریق آن بدست آورید، اما بدانید هرگز ،هرگز و هرگز با آن ثروتمند و پولدار نخواهید شد.

کسب و کارهای اینترنتی با این ذهنیت در مردم جا افتاده است که شما در خواب نیز پول تولید میکنید !
درحالی که این طرزفکر اشتباه است، شاید در خواب نیز خریدی انجام شود اما از طرفی دیگر شما ۲۴ ساعته باید کار کنید و پشتیبانی بدهید به مشتری هایتان.

پس نتیجه اگر بخواهیم بگیریم، هرکاری چه در دنیای آنلاین چه در دنیای آفلاین سختی خودش را دارد و نیازمند تلاش و پشتکار برای موفق شدن در آن کار دارد.

اگر کسی یا مجموعه ای به شما پیشنهاد میکند از روش های خاصی استفاده کنید تا سریع پولدار شوید و در رفاه کامل زندگی کنید، باور نکنید. ثروتمند شدن، یک درآمد خوب داشتن و در رفاه زندگی کردن، نیازمند تلاش، صبر و پافشاری است؛

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید