خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » درس های بزرگ از شخصیت های بزرگ؛ ناصر قدیرکاشانی مدیرعامل شرکت خدمات اول مخابرات (قسمت دوم)
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱

درس های بزرگ از شخصیت های بزرگ؛ ناصر قدیرکاشانی مدیرعامل شرکت خدمات اول مخابرات (قسمت دوم)

موفقیت

برای موفقیت کار کن، نه برای پول؛ پول خودش خواهد آمد

جیم ران، استاد بزرگ توسعه فردی که بسیار دوستش می‌دارم، معتقد است که میزان پیشرفت شما در پنج سال آینده را، دو چیز مشخص می‌کند؛

کتاب‌هایی که می‌خوانید بر شما تاثیر میگذارند
آدم‌هایی که ملاقات می‌کنید و با آنها وقت میگذرانید

پس باید این دو را جدی‌تر بگیرید و برایش برنامه‌ریزی داشته باشید.
من درگذشته کتاب‌های زیادی خوانده‌ام و در دوران کار رسانه‌ای خودم، با آدم‌های مختلف، گاه مشهور و گاه عادی و گاه موفق و گاه شکست خورده، روبه‌رو شده‌ام.

درس‌های زیادی از آن‌ها آموخته‌ام. شاید این درس‌ها، به کار شما هم بیاید.
تصمیم گرفته‌ام بخشی از این درس‌ها را باهم مرور کنیم؛ شاید گره‌ای از کار شما بگشاید، همان‌طور که گره‌ای از کار من گشودند.

یکی از مهم‌ترین ملاقات‌هایی که در طول فعالیت حرفه‌ای خودم داشته‌ام، با این جوان بوده است. البته الآن در حال نزدیک شدن به چهل‌سالگی است، اما این سن و سال برای دنیای کسب‌وکار، یک سن جوان محسوب می‌شود.

ناصر قدیر کاشانی، مدیرعامل شرکت خدمات اول مخابرات است. از آن جوان‌های پر شروشور است که از زیر صفر، خودش را به این اوج رسانده است و حالا جزو میلیاردهای ایرانی است.

قدیر کاشانی روزگاری ورشکسته شده بود؛ به روایت خودش سیصد میلیون بدهی داشته است؛ آن‌هم در سال‌های دهه هشتاد که این رقم، به تورم امروز ما خیلی خیلی بالاتر می‌شود.

حتی روایت می‌کند که روزگاری از ترس طلبکارانی که در جستجوی او بوده‌اند، در کارگاه‌های نیمه تعطیل و تعطیل اطراف قم می‌خوابیده است تا دست کسی به او نرسد.

اما او حالا، جزو موفق‌ترین جوانان ایرانی در بازار کسب‌وکار است.

فکر می‌کنید چرا این اتفاق افتاده است؟
خودش روایت می‌کند که در همان دورانی که از ترس طلبکاران فراری بوده، پنهانی سفری به مشهد مقدس می‌کند و از امام رضا علیه‌السلام، می‌خواهد که مشکلاتش را حل کند.

من به‌شخصه، چهره‌های زیادی را دیده‌ام که بعد از زیارت امام رضا علیه‌السلام و تقاضایی که از او داشته‌اند، ناگهان زندگی‌شان ازاین‌رو به آن رو شده است. سلطان فوتبال ایران، علی پروین نیز اشاره می‌کند که روزی به مشهد و زیارت رفته بود؛ از امام رضا علیه‌السلام تقاضا می‌کند که او را بهترین فوتبالیست ایران کند؛ اتفاقی که برایش افتاد.

امتحانش که ضرری ندارد، دارد؟ یک‌بار امتحانش کنید.

و اما درس بزرگی که از این کارآفرین یاد گرفتم، کار کردن برای موفقیت بوده است؛ نه برای پول.
او طی مصاحبه‌ای که باهم داشتیم، اشاره کرد اول کار و پروژه را انجام می‌دادند، به‌خوبی هم انجام می‌دادند، سپس از طرف مقابلشان پول می‌خواستند.

وقتی هم طرف مقابل می‌گفت که میزان حق‌الزحمه را مشخص کنید، می گفتند شما کار را ببینید، آن‌وقت صحبت می‌کنیم. همیشه هم پول بیشتری می‌گرفتند؛ بیشتر از مقداری که فکرش را می‌کردند.

قدیر کاشانی اشاره می‌کند از دیدن جوانانی که در ابتدای کار، اول از حقوق و مزایا صحبت می‌کنند بدون این‌که دنبال موفقیت باشند، حسابی ناراحت می‌شود.

چطور است این درس را از این به بعد اجرایی کنیم؟
از این‌ پس برای موفقیت کار کنید. موفقیت؟ قبلاً گفته‌ام که موفقیت مابه ازای بیرونی ندارد؛ موفقیت یعنی این‌که، عده‌ای کارها را به گونه‌ای بهتر و سریع‌تر از دیگران انجام می‌دهند. حتی موفقیت یعنی این‌که منظم‌تر از دیگران باشید و … . این می‌شود تعاریف ساده و سهل الوصول از موفقیت.

مدام با خودتان فکر کنید که چطور می‌توانید کارها را بهتر و سریع‌تر از دیگران انجام بدهید؟
مدام به این فکر کنید چطور می‌توانید به این سبک، موفق‌تر باشید؟
مدام به این فکر کنید که چه چیزهایی حذف و چه چیزهایی باید اضافه شود تا بتوانید به موفقیت‌های بیشتری برسید؟

مطمئن باشید بعدتر، پول و پاداش‌های مالی هم به سمت‌وسوی شما خواهد آمد.

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید