خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » جولین ترژر (Julian Treasure)
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۸

جولین ترژر (Julian Treasure)

Julian Treasure

«جولین ترژر» به عنوان یک سخنران بین‌المللی و مدرس صدا در انگلستان فعالیت می‌کند.

او در ۵ دوره کنفرانس تد سخنرانی کرده است و در خصوص موضوعاتی برای این که صحبت ما چگونه باشد تا دیگران توجه کنند عنوان کرده است.

جولین ترژر در سر تا سر دنیا سخنررانی‌هایی در دنیای تجارت، آکادمی های مختلف و موضوعات دیگر عنوان کرده است. او علاوه بر دانشی که در زمینه سخنرانی و ارتباطات دارد، مدرس و مربی صدا نیز می‌باشد و نکات مورد نیاز برای داشتن صدای مناسب در سخنرانی را نیز آموزش می‌دهد.

حتماً توصیه می‌کنم وبسایت آموزشی جولین ترژر را مشاهده کنید و از مقالات آن لذت ببرید:

www.juliantreasure.com

وقتی از جولین ترژر خواستم که در پروژه «با سخنوران» در کمتر از ۱۴۰ کاراکتر نظر خود را بگوید، جمله زیر را بیان کرد:

سخنرانی را با یک مربی تمرین کنید. صحبت خود را تا زمانیکه درکش کنید، آماده کنید. نفس بکشید، لبخند بزنید و ارتباط چشمی با مخاطب داشته باشید. این فقط مربوط به شما نیست، هدیه‌ای به آنهاست.

توضیحات تکمیلی

نکته بسیار جالبی که در اکثر پیام‌های اختصاصی از بهترین سخنرانی‌های دنیا در پروژه با سخنوران دریافت کرده‌ایم این است که آنها همگی به این اعتقاد دارند که سخنرانی هدیه‌ای به مخاطب است و همه وسواس و حساسیت آنها بر این است که تا حد ممکنن این هدیه فوق‌العاده باشد و مخاطب از آن خوشش بیاید.

شما زمانی که یک هدیه برای کسی می‌خرید به این توجه می‌کنید که:

شما چه کسی هستید؟
مخاطب چه کسی است؟
مخاطب چه هدیه‌ای می‌خواهد؟
در چه موقعیتی قرار دارید؟

بنابراین در یک سخنرانی نیز باید به این سوالات به صورت کامل پاسخ دهید.

اما نکته جالب دیگری که در این جمله وجود دارد، اهمیت داشتن مربی سخنرانی است. متأسفانه مفهوم مربی در کشور ما اصلاً جا نیفتاده است و بسیاری از افراد با این واژه بیگانه هستند.

آنچه بسیار مهم است این است که بدانیم در هر جایگاهی که باشیم امکان ندارد که جای رشد نداشته باشیم و برای همین نیاز به یک مربی داریم که ما را بیشتر رشد بدهد.

حدود یک سال پیش آقای آکاش کیارا (که در شماره‌های بعدی پروژه با سخنوران در موردش صحبت خواهیم کرد) به من ایمیل زد و در کمال تعجب به من گفت که دیشب با برایان تریسی صحبتی داشته و از او پرسیده که چطور اینقدر در سخنرانی پیشرفت کرده است؟

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که برایان تریسی که سن بالایی دارد، سالانه نیم میلیون نفر را آموزش می‌دهد و کتاب آموزش سخنرانی او جزو پرفروش ترین کتاب‌های سخنرانی دنیا به شمار می‌رود، نیز مربی سخنرانی دارد!

بنابراین نقش مربی سخنرانی را جدی بگیرید و سعی کنید مانند تمام افراد بزرگ دنیا (رأسای جمهور، مدیران و … ) مربی خود را داشته باشید.

منبع : بیشترازیک

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید