خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » توانایی سخنرانی
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

توانایی سخنرانی

توانایی سخنرانی

توانایی سخنرانی موضوعی است که باید متوچه بشید که آیا درباره موضوع انتخابی دارید به این سوال پاسخ دهید. آیا اگر کسی از جایش بلند شود و با عقاید و نظراتتان مخالفت کند، قادر به دفاع خواهید بود؟
توانایی سخنرانی
چنانچه جوابتان مثبت باشد پس می توانید و صلاحیت صحبت کردن در مورد آن موضوع خاص را دارید.بهترین سخنرانان حقیقتا به موضوعی که درباره اش حرف می زنند علاقه دارند و علاوه بر فکر و تفکر در مورد موضوع، از صمیم دل نیز سخنان خود را بیان می کنند.

هر سخنرانی به سه عامل اصلی وابسته است: سخنران، پیام و شنونده.
به توانایی سخنرانی مربوط به دو اصل اول در مطالب قبل آموزش سخنرانی پرداخته ایم. ترس از سخنرانی، هدف سخنرانی و فواید سخنرانی از نمونه های آن است.

وقتی سخنران مطالبش را برای شنونده بیان می کند، شرایط سخنرانی مهیا شده است. شاید بر روی متن سخنرانی دقیقا کار شده باشد و سخنران هم به اندازه کافی در مورد مطالبش هیجان داشته باشد، اما تا زمانی که از عنصر دیگری به شکلی متناسب استفاده نکند، سخنرانیش با موفقیت انجام نمی شود.

سخنران باید شنونده را قانع کند که برایش مطلب مهمی دارد. او صرفا نباید خودش در مورد سخنرانیش هیجان داشته باشد، بلکه توانایی سخنرانی این است که هیجان را در شنونده نیز ایجاد کند.

سخنران موفق کسی است که مایل است شنونده همان حس و حالی را پیدا کند که او پیدا کرده است.

با نظرات و عقایدش موافق باشد و همانگونه بیندیشد که او می اندیشد و از تجربه هایی که او در موردشان حرف می زند به همان اندازه ای که خودشلذت می برد شنونده هم احساس رضات و خشنودی می کند.

یک سخنران موفق با توانایی سخنرانی بالا، شنونده را محور قرار می دهد و از خود محوری دوری می کند. او واقف است که موفقیت یا عدم موفقیتش در سخنرانی بستگی به فکر و دل شنونده دارد و او نقشی در این قضیه ندارد.

منبع : قربانزاده

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید