خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » ترس را نابود کن و با شجاعت به سمت رویاهایت قدم بردار
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹

ترس را نابود کن و با شجاعت به سمت رویاهایت قدم بردار

غلبه بر ترس

واگرنه خیلی زود ترس تو را از پا درخواهد آورد…

امروز به این فکر می‌کردم که چقدر یک آغاز درست می‌تواند نتایج مثبتی را برای هر کاری به وجود آورد… چون در زندگی خود هر روز در حال انتخاب هستیم.

انتخاب صبحی دل انگیز یا تلخ به تلخی قهوه بدون شکر.
انتخاب اخم و ناراحتی یا انتخاب شادی و خوشحالی.

انتخاب اراده‌ای پولادین برای انجام کار مورد علاقه یا عقب‌نشینی کردن همچون لشکرهای شکست‌خورده‌ در طول تاریخ؛ اگر بخواهم از انتخاب‌ها حرف بزنم شاید به قول معروف سُر بخورم و از بحث منحرف شوم…اما چه چیزی باعث می‌شود فردی بسیار موفق و خوشبخت به نظر آید و چه چیزی باعث می‌شود از دید ما فردی بدبخت و غمگین.

فرق بین این دو در چیست…؟ واقعیت این است که گاهی بعضی از ما از شروع کردن می‌ترسیم.
شاید موقعیت‌های شغلی بسیاری برای ما فراهم باشد و ما قدرت انتخاب زیادی در مقابل خود ببینیم اما ناگهان متوقف خواهیم شد!!

ترس از ناتوانی خود، ترس از اینکه نکند نتوانم و نکند مورد تمسخر دیگران قرار بگیرم، نکند همه به من بخندند، نکند خجالت بکشم و… این ترس‌ها ممکن است جزئیات مختلف زندگی ما را در برگیرد. وقتی به خود می‌آییم می‌بینیم شغل مناسب ما متعلق به فرد دیگری شد و ما همچنان در غم بیکاری و یا عدم موفقیت خود هستیم.

گاهی باید با خودمان رو راست باشیم. گاهی لازم است با خودمان حرف بزنیم که چرا می‌ترسیم. چرا کنترل ذهن خود را به دستِ افکار افسار گسیخته می‌دهیم؟! چرا اجازه‌ی تحول در زندگی را به خود نمی‌دهیم؟ چرا فرصت شروع کردن را نیز از خود می‌گیریم؟

ممکن است فردی هر روز ساعت ۱۰ صبح از خواب ناز برخیزد اما به او بگویند که تو فردا باید ۸ صبح در مکانی حاضر شوی تا کاری را انجام دهی اگر آن را خوب انجام دهی به تو پول زیادی می‎دهیم. مکث کردن و عدم گفتن یک «بله»ی قاطعانه آغاز پرورش رشته‌های افکار منفی است.

آن فرد در شما این توانایی را دیده پس چرا خودتان را دست‌کم می‌گیرید؟

گاهی به خودمان اجازه‌ی یک آغاز را نمی‌دهیم. فقط به پایانش فکر می‌کنیم… نه!! ممکن است دست گل به آب دهم. نه!! من می‌ترسم خواب بمانم و به قرار مهم خود نرسم پس نمی‌روم…و به راحتی موقعیتی که ممکن است باعث شگفتی در زندگیمان شود را از بین می‌بریم.

طوری آن را از بین می‌بریم که انگار هرگز وجود نداشته است… حتی قبلا هم مقاله مهم «اغلب مردم در دام یک زندگی راحت گیر افتاده اند، شما چطور؟» را اگر خوانده باشید؛ پس…

به خودتان اجازه‌ی شروع بدهید؛ حتی اگر برایتان سخت است؛
از چیزهای کوچک شروع کنید…
یک جا ماندن شما را به عقب خواهد برد؛
در حالی که دنیا همیشه به سمت جلو در حرکت است.

در تاریخ همیشه شاهد رشادت انسان‌های بزرگی بودیم که در موقع مناسب با نشان دادن واکنش مناسب جان انسانها را نجات می‌دادند.نمی‌خواهم بگویم دنیا میدان جنگ است و تو باید جنگنده باشی تا پیروز شوی. اصلا اینطور نیست. دنیا آنقدر زیباست که وصفش در این مقاله نمیگنجد.

تو باید روحیه‌ی یک دلاور را داشته باشی که هر اتفاقی که می‌افتد شجاعت را انتخاب می‌کند. به خودش فرصت انتخاب می‌دهد. به خودش فرصت خطا می‌دهد و در هنگام خطا ناامید نمی‌شود بلکه اِشکال کار خود را می‌فهمد و با شجاعت دو چندان به جلو می‌رود.

بیایید برای یک بار هم که شده سعی کنید رویاهای خود را در ذهنتان تصور کنید که واقعا چه چیزی می‌خواهید. چرا که حتی برخی به خود اجازه‌ی رویای پردازی نیز نمی‌دهند.

شما حق دارید رویا داشته باشید و صد البته باید به رویای خود برسید؛ اما بزرگترین سد راه شما تـــرس است. شجاعتِ یک آغاز غافلگیرانه را به خود بدهید. وقتی شروع کنید خواهید فهمید که چقدر آسان بود و من چه فکر می‌کردم.

مثل خودتان زندگی کنید. شهامت مثل خود زندگی کردن نیز خودش شجاعت می‌خواهد. خودتان را بپذیرید و از قیاس با دیگران خودداری کنید. درست است گاهی قیاس باعث پیشرفت می‌شود و گاهی به شما ایده می‌دهد اما زیادی آن زندگی شما را نابود می‌کند چون زندگی دیگران را برتر می‌بیند و زندگی خود را بی‌ارزش! در حالی که شما و زندگیتان ارزشمند است.

همیشه اوضاع آن‌قدر هم که ما فکر می‌کنیم وخیم نیست.. شما قرار نیست کشورگشایی کنید. قرار نیست لشکرکشی کنید و سرزمینی را تصرف کنید. کار شما بسیار ساده است…

شما حق داشتن یک رویای بزرگ را دارید اما کافی است خودتان بخواهید و تکلیف ذهن و قلبتان را با رویاهایتان و افکارتان روشن کنید و با شجاعت به جلو حرکت کنید. همین که فکر کنید برای رویایتان در تلاش هستید زمین و زمان دست به دست هم می‌دهند تا به خواسته‌ی خود برسید. به خواسته‌ی نیک و ارزشمندتان برسید.

کافی است بخواهید شجاعتِ آغاز کردن را انتخاب کنید یا ترس و عقب نشینی.

شما انسان‌های لایقی هستید پس قدرتمندانه آغاز کنید.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید