خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » بیل گیتس؛ ثروتندترین فرد دنیا و ۱۰ نصیحت تکان دهنده اش کدامند ؟
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵

بیل گیتس؛ ثروتندترین فرد دنیا و ۱۰ نصیحت تکان دهنده اش کدامند ؟

بیل گیتس

پولسازترین ذهن دنیا برای شما نصیحت هایی دارد…

بیل گیتس قوی ترین مغز اقتصادی دنیا را دارد !

و البته ثروتمند ترین…چون اگر اینطور نبود، چطور بیل گیتس میتوانست در طول سالیان متوالی جایگاه خود را یعنی اولین نفر در لیست ثروتمند ترین افراد دنیا حفظ کند و اجازه ندهد هیچکس دیگری جایگاه او را از آن خود کند؟

اگر هنوز به قدرت حفظ این رتبه پی نبردید، باید به شما بگویم که بیل گیتس نه تنها نفر اول در لیست ثروتمند ترین فرد دنیاست، بلکه نفر اول لیست خیّرترین افراد دنیا نیز هست…

در سال ۱۹۵۵ در سیاتل واشنگتن بدنیا آمد و از سن ۱۳ سالگی علاقه اش را به دنیای کامپیوتر نشان داد؛ به همین خاطر وارد رشته کامپیوتر شد و با دوستان پاول آلن شروع به کار بر روی موضوعات کامپیتری از جمله نرم افزار کردند.

مادر بیل گیتس کارمند شرکت IBM بود و بیل این فرصت را داشت تا بعضی اوقات با مادرش به بزرگترین غول شرکت های دنیای کامپیوتری برود و از نزدیک شاهد نوآوری ها، سیستم اداری شرکت های کامپیوتر و استراتژی ها کسب و کار را ببیند.

اما مادر و پدر بیل گیتس شدیدا نگران او بودند…
وقتی بیل ۱۳ ، ۱۴ سالش بود، عملکرد فوق العاده خوبی در مدرسه داشت. تمام دروسش را با نمرات عالی میگذراند و در ریاضی و علوم میدرخشید اما منزوی بود و علاقه شدیدی به خواندن کتاب نشان میداد.

برای همین، مادر و پدرش او را به مدرسه استثنایی ها یعنی Lakeside فرستادند و در آنجا نیز عملکرد فوق العاده ای داشت. در مدرسه جدید با کامپیوترهای BASIC اولین بار یک بازی XO برنامه نویسی کرد که میتوانستند بچه های مدرسه با کامپیوتر مسابقه بدهند.

در سن ۱۵ سالگی گیتس با شریک تجاری اش یعنی هم دانشگاهی و دوستش، پاول آلن اولین کسب و کارشان را به نام Traf-O-Data راه اندازی کردند؛ یک برنامه کامپیوتری که الگوی ترافیک سیاتل را شبیه سازی میکرد و توانستند بابت آن ۲۰,۰۰۰$ بدست بیاورند.

گیتس و آلن تصمیم گرفتند شرکت خودشان را راه اندازی کنند… اما مادر و پدر بیل گیتس میخواستند حتما بیل گیتس تحصیلات دانشگاهی اش را به اتمام برساند و یک وکیل شود.

گیتس به دانشگاه هاروارد رفت تا وکالت بخواند.
اما اکثر وقتش را در اتاق کامپیوتر دانشگاه میگذراند و عملکرد درسی اش افت کرده بود و فقط درس ها را پاس میکرد تا اینکه از دانشگاه انصراف داد.

گیتس و آلن به شرکتی که قطعات کامپیوتر تولید میکرد با نام MITS نامه ای نوشتند و از آنها آنجا پرسیدند که «میخواهید نرم افزاری بر روی بستر سخت افزاری داشته باشید؟» و آنها موافقت کردند.

دو ماه طول کشید تا گیتس و آلن نرم افزاری بنویسند که آنرا سیستم عامل بنامند و بدون هیچگونه آزمایش اولیه آلن از دانشگاه انصراف داد تا به ابوکرکه پرواز کند و نرم افزار را تست کند؛ نرم افزار درست اجرا شد و این شرکت الن را استخدام کرد. گیتس هم حالا دیگر از دانشگاه انصراف داده بود و به آلن پیوست تا یک شرکت به نام Micro-Soft راه اندازی کنند.

ما در این مقاله نمیخواهیم بپردازیم به زندگینامه بیل گیتس زیرا که جزییات و گفتنی های زیادی دارد؛
میخواهیم در این مقاله بپردازیم به نصیحت های مهمی که ثروتمندترین فرد دنیا برای شما دارد… نصیحت هایی برای کار و زندگی که به آنها احتیاج دارید !

بیل گیتس با تفاوت ۲۰$ میلیون دلار !!!!! از نفر دوم لیست ثروتمند ترین افراد دنیا فاصله دارد.

این یعنی بیل گیتس یک غول تجارت است…

بیل گیتس، موسس Microsoft است و عمده درآمد خود را از تولید نرم افزارهای این شرکت دارد، اما امروزه بیل گیتس به همراه همسرش مِلیندا بیش از ۲۰۰۰ پایگاه در سراسر جهان برای کمک بهتر کردن این دنیا کرده اند؛ از تلاش، سرمایه گذاری و پژوهش به ریشه کن کردن مالاریا تا کمبود آب و گرمایش زمین بیل گیتس در تمام آنها حضوری پر رنگ دارد.

تا جایی که مجله تایمز بیل گیتس را به قاطعیت جوهری که خطوط یک کتاب را می نویسد، میتواند بیل گیتس را دارای قدرتی در تحت تاثیر قرار دادن زندگی میلیون ها انسان دانست؛ قدرت و نفوذی که کمتر هیچ فرد غیر سیاسی در طول تاریخ نداشت.

در این مقاله میخواهیم ۱۰ جمله و طرزتفکر بیل گیتس در مورد مسائل مختلف زندگی را با هم بررسی کنیم :

در مورد سفر دور و دراز کامپیوتر…
۱٫ واقعا شگفت انگیز است که از یک سمت این کره خاکی که کامپیوتر چیزی عجیب و دیده نشده است را وارد زندگی مردم کرده ایم تا جایی که کامپیوتر جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان هاست. این رویایی بود که داشتم و قسمت عمده آنرا از قبل نمیتوانستم متصور شوم که چطور آنرا جامع عمل خواهم پوشاند؛ اما این رویا تبدیل به واقعیت شد.
__ مجله رولینگ استون

در مورد موفقیت شرکت مایکروسافت…
۲٫ اکثر رقبای ما یک محصولی بودند. آنها یک محصول خوب تولید میکردند و برای مدت ها آنرا بدون تغییر نگه میداشتند و تحسین میکردند. کمتر کسی از رقبای ما همانند ما یک محصول خوب را آنقدر تغییر میداد تا تبدیل به محصولی شگفت انگیز شود.
__ بی بی سی

در مورد مرگ استیو جابز
۳٫ دنیا به ندرت کسی با تاثیری که استیو جابز داشت، دیده بود. استیو بر روی نسل های مختلف تاثیر گذاشت و برای ما که شانس همکاری با او را داشتیم تجربه ای به یادماندنی به ارمغان گذاشت. من همچنان او را تحسین میکنم و فراموشش نخواهم کرد.
__ بیزینس اینسایدر

در مورد رشد و توسعه مایکروسافت…
۴٫ میدانید در مورد مایکروسافت چطور فکر میکردیم؟ هربار که به شعارمان یعنی «بر روی هر میز خانه، یک کامپیوتر» فکر میکردیم، هیچوقت به اینکه «وای خدا… چطور آنرا محقق کنیم؟» فکر نمیکردیم، بلکه فقط به اینکه «خب چطور رشد شرکت را دو برابر کنیم؟» فکر میکردیم…
__آل تینگز دی

در مورد لذات زندگی…
۵٫ بازیِ بریج یکی از علایق من است… درسته کمی قدیمی است اما خب آنرا دوست دارم و البته هرشب ظرف ها را هم میشورم ! واقعا اینکار را دوست دارم. دیگران به صورت داوطلبانه اینکار را میکنند اما من از انجام آن لذت میبرم.
__ردیت

در مورد موفقیت…
۶٫ موفقیت، معلمی بدجنس است. موفقیت شاگردان زرنگش را طوری فریب میدهد که فکر کنند هیچوقت شکست نخواهند خورد.
__ کتاب The Road Ahead

بیل گیتس

در مورد شکست…
۷٫ خیلی عالی است که موفقیت های تان را جشن بگیرید؛ اما مهمتر از آن یادگیری از شکست ها است که نباید فراموش کنید.
__ Investing Answers

در مورد نقش پول…
۸٫ من به لباس ها و تغذیه ام اهمیت میدهم… اما پول بعد از یک جا به بعد چیزی بیش از یک ابزار نیست. ابزاری که قرار است از آن استفاده کنید، سازمان های و شرکت هایی تشکیل دهید تا زندگی خودتان و دیگران را بهتر کنید.
__تلگراف

در مورد ارزش مشتری ناراضی…
۹٫ ناراضی ترین مشتری شما، بهترین منبع یادگیری شماست.
__مجله فوربز

در مورد کسب و کار…
۱۰٫ از چرخه ذهنی ام، من فقط ۱۰% به فکر کردن راجع به کسب و کار و بیزینس اختصاص میدهم. کسب و کار به اندازه ای که اغلب مردم فکر میکنند، پیچیده نیست !
­__پلی بوی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید