خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » بهترین عادات صبحگاهی بیش از ۱۰۰ فرد موفق دنیا
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

بهترین عادات صبحگاهی بیش از ۱۰۰ فرد موفق دنیا

عادت های صبحگاهی

تابحال به این موضوع فکر کرده اید که حالت روانی تان در زمان برخواستن از خواب چه تاثیر شگرفی بر کل روزتان و در ادامه کارهای آن روزتان دارد؟ همه ی ما می دانیم که چقدر بد است که در ابتدای صبح از دنده ی چپ بیدار شویم… زمانی که چشمان مان را باز کرده ایم و حالمان آنچنان خوب نیست، دچار پریشانی هستیم.

برای برخی از ما این وضعیتی موقت و زود گذر است و پس از یک دوش آب گرم یا سرد بسرعت برطرف میشود. ولی برای بسیاری از افراد این تازه ابتدای مسایل دیگر است.

طبق تحقیقات جدیدی که توسط دانشمندان حوزه ی خواب صورت گرفته و در نشریه ی Independent بریتانیا نیز بچاپ رسیده، اگر عموما از دنده ی چپ بیدار می شوید، نباید زیاد نگران باشید زیرا با احتمال بیشتری روز پر انرژی تر و شادمانه تری را نسبت به افرادیکه بصورت عادی از خواب بیدار می شوند، تجربه می کنید !

اینکه در ابتدای صبح ترشرو یا عادی باشیم تا حد زیادی به ژنتیک و رژیم غذایی مان مربوط است. پس مهمتر از اینکه چگونه و با چه وضعیتی از خواب بر میخیزیم، این است که چگونه این وضعیت را تغییر دهیم و نگذاریم یک روزمان را تلخ کند.

دکتر جوزف مورفی، نویسنده کتاب شگفت انگیز «قدرت ضمیرناخودآگاه» :
«ضمیرناخودآگاه میتواند راهی برای ممکن کردن غیرممکن ها پیدا کند… و بیشتری سرعت و قدرت را در ابتدای روز بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب دارد.

اگر در این لحظه راجع به مشکلات و بدبختی ها فکر کنید، با سرعت و قدرت آرشیوی دقیق از مشکلات و بدبختی های بیشتر به شما تحویل میدهد و اگر برعکس، رویاها و اهدافتان را به آن بسپارید، در طول روز راه حل های برای رسیدن به آنها به شما تحویل میدهد.»

موضوعی که در این مقاله بدان می پردازیم فقط به اینجا ختم نمی شود.
فرض کنید شب بسیار آرامی را پشت سر گذاشته اید و صبح با فراغت بال و چشمانی که برق میزنند از خواب بر می خیزید.

تا اینجا همه چیز بر وفق مرادتان است ولی هنوز صبحانه تان را تمام نکرده اید که مشکلی پیش بینی نشده و غیر منتظره رخ می دهد، برای مثال مطلع میشوید چکی که قرار بوده به حساب بانکی تان حواله شود موجودی ندارد و شما می مانید و چندین برنامه ای که قرار بود با همین پول انجام شان دهید، فرزندتان تان دچار استفراغ شدید است و باید او را به درمانگاه برسانید، راننده ای بی ملاحظه اتوموبیل اش را دقیقا روبه روی پارکینگ شما رها کرده است و …

همه ی این موارد از عادت های وراثتی شما گرفته تا عوامل بیرونی و غیر قابل پیش بینی، از عوامل موثر در مود (Mood) صبحگاهی هستند.

منظورمان از موود صبحگاهی، وضعیت احساسی و درونی ما درست قبل از شروع کارمان در ابتدای روز است، درست وقتی که میگید ‘امروز حسش نیست…’ یا ‘انگار امروز روزِ منه’ برخی از شما ممکن است کار اصلی تان را از ساعت ۱۰ صبح یا حتی ۲ بعد از ظهر آغاز کنید و از اینرو موود صبحگاهی شما بازه ی طولانی تری را شامل می شود.

ولی چرا عادات صبحگاهی اینچنین مهم است؟

چون تاثیر شگرفی بر موود صبحگاهی تان دارد. دلیل آن هم این است که حالت روانی و ذهنی ما در ابتدای صبح کیفیت تمام روزمان را تا لحظه ی خواب رقم میزند. اگر روزمان را با پریشانی، خشم، حالت های تدافعی و در کل رویکردهای منفی آغاز کنیم کل روزمان را خراب کرده ایم.

مهمتر اینکه اگر در کنترل این حالت روانی کوتاهی کنیم نه تنها روزها که ممکن است هفته ها یا ماه های دیگر را نیز به اوقات زجر آوری برای خود و دیگران تبدیل کنیم و کارآیی مان دچار آسیب های جدی شود.

در واقع با کنترل کردن موود صبحگاهی مان می توانیم خوبی بزرگی را در حق خودمان بجا بیاوریم.

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید