خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » رشد فردی » بطری آبی که هوا را تبدیل به آب آشامیدنی می کند
دسته : رشد فردی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۳۰

بطری آبی که هوا را تبدیل به آب آشامیدنی می کند

آب

تبدیل هوا به آب با فانتوس
تولید آب از درون هوا ، به نظر غیر ممکن می آید .اما ازتکنولوژی مدرن ممنونیم که این جمله را برای همه قابل لمس کرده است.فانتوس یک وسیله ی خورشیدی ۱۰۰دلاری است ک میتواند با فشردن و متراکم کردن رطوبت هوا، ٱن را تبدیل به آب قابل شرب کند. فانتوس زایده خیال طراح وین ای ، به نام کریستوفر رتزار است.تبدیل هوا به آب
فانتوس، روی قاعده ساده ای از چگالی کارمیکند. درست مثل وجودقطره های آب روی شیشه نوشابه ، زمانی ک از یخچال برمیداریم. اما فانتوس ، آب بیشتری جمع میکند،زیرا فانتوس از سرد کردن حرارت استفاده میکند. یک چالشگر در این وسیله وصل شده به تعدادی سطح هیدروفوبیک، ک آب را دفع میکند.بنابراین وقتی که در معرض هوا قرار میگیرد این سطح ها سردشده و چگالی بر جای میماند.

رتزار می گوید:چون این سطح ها هیدروفوبیک هستند، آن ها به سرعت آب متراکم به دست آمده را دفع میکنند.بنابراین شما شاهد جاری بودن قطرات به داخل بطری خواهید بود.
و همچنین میگوید:این وسیله ، یک چگالی ساده ای از رطوبت است که در هوا وجود دارد. شما همیشه یک مقدار مشخص از رطوبت در هوا دارید، حتی در صحرا.این به این معنی که شما همیشه قادر خواهید بود که رطوبت هوا را جمع کنید .بر این اساس شما با گرفتن هوا به حالت بخار آن را به حالت مایع متراکم می کنید. حالا به طور دقیق ، چقدر طول میکشد تا فانتوس مقداری آب برای نوشیدن تولید کند؟ خب زیاد طول نمیکشد، نیم لیتر اب را دریک ساعت تولید میکند، اما اگر شرایط هوا خیلی خوب باشد یعنی دمای هوا بین ۸۶ تا ۱۰۴ درجه فارنهایت یا بین ۸۰ تا ۹۰ درجه رطوبت داشته باشد.

دستگاه تبدیل هوا به آب

رتزار در واقع ۳۰ بار تلاش کرد تا بداند برای تولید مقدار ثابت یعنی متراکم شدن یک قطره در یک دقیقه را به دقت در فانتوس بسنجد. آب به خاطرفیلتر هایی که دربالای این وسیله وجود دارد که مانع ورود گرد و خاک به آن میشود تمیز خواهد بود. اما راهی وجود ندارد تا دقیقا آب را ازالودگی ها مبرا کند. آبی که به دست می آورید تمیز است به شرطی که هوا هم تمیز باشد.
کریستوفر رتزار همچنین ادامه می دهد:مادر حال فکر هستیم تا بتوانیم بطری ای تولید کنیم که فیلتر کربن داشته باشد. و این برای شهر ها و مناطقی که فکر میکنیدهوا الوده است کاربرد دارد.این بطری اب به نظر می اید که در طبیعت و جاهایی که هوای تمیزی وجد ندارداستفاده بشود.

منبع : نمناک

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما بخوانید
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید