خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » با روزانه ۶ دقیقه تمرین میتوانید نتایج حیرت آوری در زندگی بدست آورید
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱

با روزانه ۶ دقیقه تمرین میتوانید نتایج حیرت آوری در زندگی بدست آورید

تمرین

توصیه شده توسط رابین شارما نویسنده «راهبی که فرارش اش را فروخت»

شاید از آن دست افرادی باشید که به شدت سرتان شلوغ است و وقت کافی برای فکر کردن زیاد، کتاب خواندن و گوش دادن به صحبت های سخنران ها ندارد… خب یک راهکار ساده میخواهم به شما معرفی کنم !

مهم نیست الان در چه جایگاهی از زندگی قرار دارید، هرجایگاهی که داشته باشید، الان در این لحظه که در حال خواندن این مطلب هستید، همه ی ما تنها یک مورد مشترک با همدیگر داریم : خواهان پیشرفت کاری و فردی هستیم

اگر خواهان پیشرفت کاری و فردی نباشید، هر روزتان مانند روز قبل تان خواهد بود.
یک زندگی تکراری خواهید داشت با یک سری وقایع و رویدادهای قابل پیش بینی، این یعنی چیزی بدتر از جهنم… !

موفقیت و خوشبختی را اگر بخواهیم با اعداد ۱ تا ۱۰ بسنجیم، بدون شک همه ی ما میخواهیم در وضعیت عدد ۱۰ قرار بگیریم.
اما اگر اینقدر ساده است… چرا در این شرایط نیستیم؟ چون اکثرمان فراموش کردیم برای بدست آوردن چیزی، باید چیز دیگری را از دست داد، یک مبادله باید انجام شود؛ برای موفقیت نیز، باید زمانی را در روز برای پیشرفت شخصی تان تعیین کنید و هرگز از آن چشم پوشی نکنید.

خب، حالا چه کسی حاضر است وقتش را بگذارد برای اینکار؟
همه… همه میخواهند پیشرفت کنند و موفق شوند، اما کسی آیا واقعا اینکار را میکند؟ به طور میانگین فقط ۳% مردم… این ۳% دقیقا همان افرادی هستند که ۹۷% ثروت را نیز به خودشان اختصاص داده اند و معمولا دیگران حسرت زندگی آنها را می خورند.
اما یک راه میانبر !

من میخواهم یک تمرین ساده که فقط ۶ دقیقه در طول روز (۲۴ ساعت شبانه روز) لازم دارد را به شما معرفی کنم.
این تمرین یکی از اصول تمرینات خیلی ساده رابین شارما است که قبلا راجع به آن خواندید، نویسنده کتاب «راهبی که فِراری را فروخت» که میتوانید از صحت و کیفیت آن مطمئن شوید.

اما لطفا اجازه ندهید سادگی این تمرین باعث شود اهمیت آنرا دست کم بگیرید…
خب؛ برای شما تنها کاری که باید انجام دهید این است که در طول روز ۶ دقیقه به این تمرین اختصاص دهید و هر دقیقه به یکی از کارهایی که در ادامه میخوانید بپردازید.

۱ از ۶ دقیقه
س برای سکوت

اگر عادت دارید زنگ ساعت تان را دقیقه ۹۰ کوک کنید و هر روز صبح با عجله بیدار شوید و برای رفتن به سرکار آماده شوید، باید بدانید که افراد موفق هرگز اینکار را نمیکنند…

شما ناخواسته در حال مشغول کردن ذهن تان بر روی موارد بی ارزش هستید !
به جای اینکه دقیق و به موقع بیدار شوید، زودتر بیدار شوید؛ بعد از بیدار شدن کارهای تان که سرحوصله انجام دادید، یک جای آرام و ساکت انتخاب کنید و بنشینید.

یک سکوت هدفمند اختیار کنید، به هیچ چیزی فکر نکنید (امروز به کی زنگ بزنم و… ممنوع، فقط سکوت) این سکوت کردن میتواند همراه با مراقبه یا دعا و نیایش و شکرگزاری بابت داشته هایتان باشد.

شما با انجام این کار، آرامش عمیقی بر وجودتان جاری می سازید؛ فقط و فقط با ۱ دقیقه !
در سکوت فقط بنشینید، فکرتان را آزاد کنید و اجازه بدهید افکار بیایند و بروند، بر روی آنها تمرکز نکنید، بدنتان را آرام کنید و چند نفس عمیق بکشید.

۲ از ۶ دقیقه
ت برای تلقین

برای دقیقه دوم باید اول از همه مقاله «قدرت باورنکردنی تلقین» را خوانده باشید.
اما اگر هم نخواندید، شما باید یک برگه کاغذ برای این تمرین آماده کنید که بر روی آن جملاتی از زبان خودتان بنویسید که دوست دارید باشید؛ برای مثال :

من عالی ام
من خیلی خیلی خوش حالم
من از سلامتی کامل برخوردارم
پول برایم از همه جا می بارد
من دوستان خیلی خوبی دارم
من از یک خانواده خوب و خوشبختی هستم
من از کسب و کارم ماهیانه $$$$ درآمد دارم
و …

این برگه، به خودی خود و خواندنِ آن به صورت روزانه میتواند زندگی شما را متحول کند.
شما باید در این برگه، از تخیل تان استفاده کنید نه از منطق تان !

شاید الان از نظر منطقی پول برایتان در زندگی در جریان نباشد؛ اما باید بر روی این برگه آن چیزی را که میخواهید بنویسید. نه آن چیزی که هستید یا فکر میکنید میتونید باشید.

جملات شما باید اهداف و خواسته های کوتاه مدت، میان مدت ،بلند مدت شما باشد.
برای این منظور توصیه میکنم این مطلب را هم بخوانید (متحول کردن زندگیتان، فقط با یک آینه) این برگه شما، به صورت روزانه انگیزه ای به شما میدهد تا به فعالیت تان ادامه دهید و خواسته هایتان وارد ضمیر ناخودآگاه تان شود.

۳ از ۶ دقیقه
ت برای تخیل

در دقیقه سوم، شما باید چشمان تان را ببندید و فقط تخیل کنید.
تصور کنید به خواسته هایتان رسیده اید، طوری تجسم کنید گویا هرآنچه را تجسم میکنید بدست می آورید.

خواسته هایتان را احساس کنید، هرچقدر جزئیات بیشتری را تصویرسازی کنید، سریع تر به خواسته هایتان خواهید رسید.

اجازه دهید به صورت واقعی تصویری شفاف از آنچه را میخواهید را ببینید و آنها را احساس کنید.
افراد موفق، به کمک منطق هدقگذاری نمیکنند. افراد موفق بر اساس تصورات و خواسته هایشان هدفگذاری میکنند و هدف هایشان را تجسم میکنند.

شما اگر از نظر منطقی بخواهید هدفگذاری کنید، شاید نه تنها شرایط موجودتان، شما را ناامید کند، بلکه هیچ فرمولی شما را به خواسته تان نرساند. اما تخیل، به شما کمک میکند مکانیزم خلاق ذهن شروع به کار کند و هرکجا که هستید، با هر امکاناتی که در اختیار دارید کاری انجام دهید تا شما را همیشه یک قدم به خواسته هایتان نزدیک تر کند.

۴ از ۶ دقیقه
و برای ورزش

حال بایستید و برای ۶۰ ثانیه بدن تان را گرم کنید، تمام قسمت های بدنتان را حرکت دهید، بدنتان را بکشید و کاری کنید جریان گردش خون سریع تر در بدنتان ایجاد شود. برای این منظور، حرکات دراز نشست، شنا رفتن و دویدن نیز مفید هستند.

زیرا بر روی گردش خون شما اثر مثبتی میگذارند و اجازه میدهند برای تمام طول روز احساس خوب و با نشاطی داشته باشید.
از اهمیت ورزش و فعالیت جسمانی قبلا در مقاله فوق العاده «این کاریست که افراد موفق به دور از چشم دیگران انجام میدهند» خواندید.

۵ از ۶ دقیقه
خ برای خواندن

شما برای موفقیت بدون شک باید شروع کنید به خواندن کتاب؛
کتابی را که دوست دارید برای پیشرفت شخصی بخوانید را انتخاب کنید و اگر کتابخوان نیستید، هر روز فقط یکی از خلاصه کتاب های این صفحه را ببینید یا گوش کنید… یک دقیقه برای یک کتاب کم هست، اما جریان جدید و مثبتی در شما ایجاد خواهد کرد.

شروع کنید به کتاب خواندن؛ ۲ خط یا یک پاراگراف، فقط هر روز به مدت ۶۰ ثانیه کتاب بخوانید.
حداقل با یک ایده جدید آشنا شوید، یک طرزفکر جدید بدست آورید و یک قدم جلوتر از دیروزتان باشید.

کتابهایی که میخوانید، دقیقا مشخص کننده موفقیت شما هستند و قبلا آقای محمدی در مقاله «بگویید در طول روز چه میخوانید تا آینده تان را پیشگویی کنیم» به آن اشاره کردند، پس در انتخاب آنها دقت کنید و وقت تان را با خواندن مفید بگذرانید.

۶ از ۶ دقیقه
ن برای نوشتن

یک دفتر یادداشت روزانه تهیه کنید و هر روز یک صفحه به مدت ۱ دقیقه مشغول نوشتن شوید.

هر روز صبح، بعد از گذراندن ۵ دقیقه از تمرین، دقیقه آخر را به نوشتن در مورد چیزهایی که دارید و بابت آنها شکرگزار هستید، خوشی هایی که دارید، خاطرات خوبی که داشتید، افتخاراتی که بدست آوردید و احساس خوبی که از بدست آوردن چیزهایی که میخواهید، خواهید داشت بنویسید.

شما با این کار، شروع میکنید به شفاف سازی کردن افکارتان؛
رویاهایتان را واقعی تر و اهداف تان را قدرتمندتر پایه گذاری میکنید؛ نوشتن، باعث میشود تمام ۵ دقیقه قبل، به صورت قابل قبول در ذهن تان جای بگیرد و انگیزه کافی را برای شروع روز به شما بدهد.

بنابراین از همین امروز شروع کن

خواندن ادامه مطلب را متوقف کنید و از همین الان شروع کنید… امتحان کنید، فقط ۶ دقیقه؛ مهم نیست الان که این مطلب را می خوانید صبح است یا ظهر یا شب، هر زمانی باشد احساس فوق العاده ای به شما خواهد داد.

شاید در انجام بعضی تمرین ها سختتان باشد، شاید نتوانید جزئیات را در دقیقه ۳ به وضوح ببینید، شاید نوشتن در دقیقه ۶ خیلی سخت باشد اما مهم نیست؛ فعلا فقط شروع کنید.

حتی اگر شده هفته اول کاملا گیج شوید و ندانید آیا تصویر سازی تان صحیح بود یا نه، مهم این است که شروع کنید زیرا به مرور زمان مهارت شما در هر یک از فعالیت های فوق افزایش پیدا خواهد کرد.

این ۶ دقیقه، حداقل زمان برای انجام این فعالیت ها به صورت روزانه هستند، شما میتوانید برای هرکدام ۶ دقیقه وقت بگذارید، یا برای هرکدام ۱۰ دقیقه وقت بگذارید. هرچقدر بیشتر وقت به این فعالیت ها اختصاص دهید، بازخورد بهتری خواهید گرفت، پس از الان شروع کنید و با این تمرین ساده ۶ دقیقه ای روزانه، زندگی تان را متحول کنید.

منبع : سوخت جت

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید