خانه » مهارت های ارتباطی » سخنرانی » ایجاد شور و هیجان در سخنرانی
دسته : سخنرانی ، مهارت های ارتباطی          تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲

ایجاد شور و هیجان در سخنرانی

ایجاد شور و هیجان در سخنرانی

شادابی، نشاط و شور و اشتیاق نخستین قابلیت و توانایی هاست که سخنران موفق باید در وجودش داشته باشد. در این مقاله آموزش سخنرانی همراه ما باشید تا سه شیوه مهم و موثر را به شما آموزش دهیم تا بتوانید نشاط و هیجان در سخنرانی خود ایجاد کنید.
اول/ موضوعاتی را برگزینید که به آن ها علاقمند هستید
در مقالات قبل در مورد موضوعات جالب برای سخنرانی صحبت کردیم و تاکید کردیم که می بایست حتما موضوعاتی را انتخاب کنید که واقعا به آن ها علاقه مند باشید. چنانچه در مورد موضوعی حرف بزنید که آن را احساس نمی کنید و از لحاظ عاطفی با آن درگیر نیستید، پس نباید توقع داشته باشید که شنونده پیامتان را بپذیرد. واضح است که اگر موضوع سخنرانی خود را طوری انتخاب کنید که در آن زمینه تجربه های زیادی کسب کرده اید، هیچ مشکلی برای ایجاد هیجان در سخنرانی خود نخواهید داشت.
دوم/ احساس خود را کاملا برای شنونده توضیح دهید
یکی از علت هایی که مردم علاقه دارند به تماشای تئاتر و سینما بروند این است که مایلند تا از احساسات دیگران مطلع شوند و آن را لمس کنند.
بدین ترتیب زمانی که در یک جمع صحبت می کنید، همانقدر شنونده را هیجان زده می کنید که خودتان هیجان زده می شوید. هرگز احساسات واقعی و صادقانه خود را عقب نزنید و علاقه و اشتیاق خود را پنهان نکنید. بگذارید شنوندگان ببینند و متوجه شوند که چقدر در مورد موضوع انتخابی خود علاقه و اشتیاق حرف زدن دارید و شما ببینید که چطور توجه آنان را به سخنان خود جلب کنید.
سوم/ صادقانه عمل کنید
وقتی که با شنونده خود مشغول صحبت و گفتگویید، شاداب و با نشاط باشید نه مثل محکومی که می خواهند اعدامش کنند. شاید در آغاز، کار سخت و مشکلی باشد، اما هم برای خودتان جذابیت دارد و هم به شنوندگان این حس منتقل می شود که شما مشتاق حرف زدنید.
دقیقا قبل از سخنرانی یک نفس عمیق بکشید. از میز و صندلی یا میکروفون سخنرانی کمی فاصله بگیرید. سر و صورتتان را بالا بگیرید. زیرا قرار است شما مطلب مهم و با ارزشی را برای شنوندگان بیان کنید و تمام حرکات و رفتارتان باید این موضوع را روشن و واضح به آن ها انتقال دهید.
اگر طوری صحبت کنید که صدایتان تا انتهای سالن به راحتی شنیده شود، همین صدای رسا برایتان اطمینان خاطر به همراه خواهد داشت.
حرکات دست و بدن متناسب با موضوع سخنرانی نیز کمک موثری برای ایجاد هیجان در سخنرانی خوهد بود.

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید