خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » اگر در زندگی خوشحال نیستید، رسالت شخصی تان را هنوز پیدا نکردید
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۵

اگر در زندگی خوشحال نیستید، رسالت شخصی تان را هنوز پیدا نکردید

موفقیت در زندگی

حتی اگر به اهداف تان هم برسید، خوشحال نخواهید بود…

بعضی روزها شاید از خواب بیدار شوید و احساس کنید هیچ کار خاصی در این دنیا انجام نمیدهید… شاید کارهای زیادی در طول روز یا هفته انجام میدهید، کتاب میخوانید و برای اهداف تان تلاش میکنید؛ اما ته دل تان راضی نیست !

احساس میکنید زندگی میتواند بهتر از این باشد.
بدست آوردن اهداف دیگر زیاد خوشحال تان نمیکند و رفته رفته نسبت به امور مربوط به آینده دلسرد میشوید.

یک صدایی در وجود شما هست که به شما میگوید ‘برای انجام این کارها به این دنیا نیومدی’، صدایی که خیلی وقت هست توی گوش تان زمزمه میکند که شیوه و سبک زندگی تان را تغییر دهید.

اما خب شاید سال هاست به این شیوه زندگی کردید !
سال هاست تلاش کردید تا به این سطح فعلی درآمد، شرایط زندگی و روابطی که دارید برسید… چطور میشود همه را رها کنید و از اول شروع کنید؟

خب مسئله اینجاست که لازم نیست دستآوردهایتان را رها کنید.

بگذارید هرآنچه که بوده، باشد. شما اگر فکر میکنید به صورت کامل زندگی نمیکنید. خیلی کارهای دیگری هست که باید انجام دهید اما به سراغش نمیروید، دلیلش فقط یک چیز است… شما رسالت شخصی تان را کشف نکردید !

رسالت شخصی، فقط برای پیامبران الهی نیست.
پیامبران به مردم میگفتند ما به این شیوه زندگی میکنیم چون این رسالت ما در این دنیاست و باید به آن پایبند باشیم… رسالت آنها ترویج یکتاپرسی و یادآوری وجود خداوند بود.

وقتی اسکندر مقدونی، در جوانی به مسافرت های دور و دراز میرفت تا جهان گشایی کند، خیلی از اطرافیان نفوذی وی که قصد داشتند او را به بیراهه ببرند سعی میکردند او را مست کنند و یا طرز زندگی بی بند و باری به وی القا کنند.

اما اسکندر مقدونی، هیچوقت به آن سمت نرفت !

همیشه سعی میکرد آنچه را که در ذهنش بود را بدست آورد و وقتی در مقابل فشار و پرسش همراهانش که چرا از فتوحات و باده و می و … استفاده نمیکند؟ پاسخ داد : «من اسکندر مقدونی، به این دنیا آمدم و قرار است امپراتوری روم را بسازم.»

اطلاعات زیادی از زندگی اسکندر مقدونی در دست نیست، اما بدون شک میتوان حدس زد که حتما از خیلی از تفریحات و خوش گذرانی ها سر باز زده، به خیلی از کارها «نه» گفته و کارهای مهمی که برای فتح سرزمین های دیگر که هیچکس انجام نمیداده، او مصمم بود تا انجام دهد.

رسالت شخصی شما چیست؟

آیا شما کشف کرده اید که اصلا برای چه به این دنیا آمده اید؟ اگر فکر میکنید به این دنیا آمدید تا یک زندگی آرام و بی سر و صدایی داشته باشید و بعد از طی میانگین عمر یک انسان معمولی از این دنیا بروید سخت در اشتباه هستید.

شما قرار است کار بزرگی در این دنیا به سرانجام برسانید.

برای چه به این دنیا آمدید؟
هیچکس پاسخ این سوال را نمیتواند به شما بدهد، به جز خودتان !

فقط خودتان میتوانید کشف کنید که چرا به این دنیا آمدید و قرار است در این دنیا چیکار کنید؟ چه تغییری ایجاد کنید و چه تاثیری برای نسل های بعدی داشته باشید؟

دلیلی که اکثر مردم زندگی یکنواخت و خسته کننده ای دارند، حتی با وجود اینکه پول و ثروت زیادی دارند همین مورد است… آنها رسالت شخصی و مقصد نهایی زندگی شان را نمیدانند.

و وقتی نمیدانند قرار است به کجا برسند، طی کردن مسیر زیاد برایشان جالب نیست و از دیدن تابلوهای راهنما که چقدر به انتهای مسیر مانده خوشحال نمیشوند.

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از

ما را در اینستاگرام دنبال کنید!

مطالب زیر را حتما بخوانید
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید