خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » انگیزه این ۵ چهره فوق موفق دنیا چه بود که تاریخ ساز شدند؟
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۳

انگیزه این ۵ چهره فوق موفق دنیا چه بود که تاریخ ساز شدند؟

انگیزه

استیو جابز، مایکل جردن، اپرا وینفری، والت دیزنی و آنتونی رابینز را چه انگیزه ای باعث شد تاریخ ساز شوند؟

تا برهه ای از زندگی، انگیزه بعضی انسان ها پول است.
پول و ثروت بالاترین سقف آرزوهای بعضی افراد است که در زندگی دارند… اما وقتی به آن میرسند متوجه میشوند در زندگی هیچ چیز با ارزشی ندارند !

این بحران زندگی ثروتمندانی است که پول هدف نهایی زندگی آنها بود و به آن رسیدند.
بعضی از آنها افسرده میشوند، بعضی از آنها دست به اسراف میزنند و بعضی دیگر تمام آنرا میبخشند تا بار و فشار روانی که به آنها وارد شده است را تخفیف دهند.

اما دسته دیگری از افراد هستند، که نه تنها ثروت زیادی بدست آورده اند، اما همچنان با انگیزه درحال ثروت اندوزی هستند و در کنار ثروت، خیر و برکت زیادی به این دنیا رسانده اند.
جمله قصار مهم زیگ زیگلار سخنران انگیزشی
انگیزه این افراد چیست؟

چه چیزی باعث میشود هر روز صبح این افراد از خواب بیدار شوند، حتی در سنین بالا به سر کار بروند و با انرژی بالایی کار کنند؟

استیو جابز را مثال میزنیم؛
او با وجود اینکه به بیماری سرطان دچار شده بود و زندگی سختی داشت اما همچنان در شرکت Apple مشغول به کار بود و بعضی روزها حتی آنجا میخوابید تا صبح زودتر از دیگران کار را شروع کند…

مورد دیگر وارن بافت است که قبلا توصیه های پولسازش را خواندید.
وارن بافت، دومین فرد ثروتمند دنیاست. او با وجود کهولت سن، حتی در سنین پیری دست از کار نکشیده و سخت در حال تلاش است و به گفته خودش هر روز ترازنامه ۱۰ شرکت را باید با تحقیق زیادی بخواند و مقایسه کند و تصمیم برای سرمایه گذاری بگیرد.

موارد زیادی از این دست افراد هستند که با وجود موفقیت های زیاد، پول و ثروتی که بدست آورده اند، اما همچنان به کار و فعالیت خودشان، حتی با وجود شرایط سخت فیزیکی (مثل استیو جابز) ادامه دادند یا میدهند.

این افراد چه انگیزه ای دارند؟ پاسخ این سوال را در این مقاله میخوانید…
میخواهیم به شما بگوییم انگیزه اصلی افرادی مثل مایکل جردن، اپرا وینفری، استیو جابز، آنتونی رابینز، والت دیزنی برای کار و فعالیت چه بود که هیچوقت دست از تلاش نکشیدند؟

شاید انگیزه این افراد بزرگ و تاریخ ساز، انگیزه شما هم باشد…

مایکل جردن – شکست !
هیچ شکی در این نیست که در دنیای بسکتبال، لقب بهترین متعلقِ مایکل جردن است. او نه تنها یک اسطوره در دنیای بسکتبال است، بلکه یک نماد برای ورزش بسکتبال نیز هست.

اما چه چیزی انگیزه او بود که با وجود موفقیت های زیادی که بدست آورده بود، هم چنان برای موفقیت ها بیشتر تلاش میکرد؟ او میگوید «شکست هایم، باعث میشدند سخت تر تلاش کنم.»

وقتی مایکل جردن دانش آموز دوران دبیرستان بود، نتوانست نظر مربی اش را جلب کند تا در تیم بسکتبال مدرسه اش در مسابقات حضور داشته باشد. روزی که مربی اش دست رد به سینه اش زد، مایکل جردن با چشمان گریان به خانه برگشت، درب اتاقش را بست و کل روز را فقط گریه کرد.

در این نقطه بود که میتوانست یک تصمیم سرنوشت ساز نجاتش دهد؛ او میتوانست تصمیم بگیرد که برای دنیای بسکتبال ساخته نشده و شاید بهتر است منصرف شود و مسیر دیگری را انتخاب کند… و یا شاید باید هرکاری لازم بود انجام دهد تا به هدفش برسد؟

مشخص است که تصمیم دوم را گرفت و تبدیل به یک اسطوره شد.
او ساعت های بیشتری از دیگر دانش آموزان تمرین کرد، تعطیلات را نه با خوش گذرانی بلکه با تمرین سخت گذراند، شکست های زیادی در بازی بکستبال داشت اما بلاخره موفق شد.

سال بعد مایکل جردن در تیم مدرسه انتخاب شد و توانست ۲۰ امتیاز بیشتر از میانگین کل امتیازهای دیگر بازیکنان بدست آورد.

قبلا در مقاله ای جداگانه به مایکل جردن پرداختیم، و کلیپ انگیزشی اش را هم دانلود کردید. شکست سخت، میتواند باعث شود انگیزه پیدا کنید تا سریع تر موفق شوید.

اپرا وینفری – مسئولیت زندگی را باید بپذیرید !
او ثروتمندترین زن سیاهپوست دنیاست و البته… قدرتمندترین زن دنیا از لحظا نفوذ نیز از طرف مجله اکونومیست به او عنوان داده شده است؛ اما او زندگی راحت و آسانی نداشته است !

در خانواده ای فقیر در روستایی بدنیا آمد، به او تجاوز شد و توسط ناپدری اش بر او سخت گرفته میشد. همانطور که دهه ۵۰ میلادی برای هم دوره ای هایش اپرا وینفری، سال های سختی بود و بهانه خوبی برای موفق نشدنشان، اما اپرا تصمیم گرفت گذشته اش را ملاکی برای سنجش آینده نگذارد.

در یکی از مصاحبه هایش، اپرا وینفری گفت «در ۲۱ سال گذشته، سعی داشتم پیامی با مردم دنیا به اشتراک بگذارم. پیام من این بود که شما مسئول زندگی تان هستید… فقط شما، چون همانطور که فکر میکنید، واقعیت های زندگی تان را هم میسازید»

اپرا وینفری با این ایده انگیزه میگرفت که قبول میکرد میتواند نتایج زندگی اش را تغییر دهند، چون فقط خودش مسئول نتایج زندگی اش بود. او هیچ تقصیری در این تصمیم گیری نداشت که در خانواده فقیر به دنیا بیاید و یا توسط ناپدری اش اذیت شود، اما او میتوانست مسئولیت زندگی اش را بر عهده بگیرد و آینده اش را به دلخواه خودش بسازد.

موفقیت های بزرگی که اپرا وینفری بدست آورده، کم نیستند؛ اگر علاقه مند هستید به زندگی اپرا وینفری میتوانید «اپرا وینفری و ۸ درس زندگی از تاثیرگذارترین زن دنیا» را که قبلا راجع به وی منتشر شده است بخوانید.

استیو جابز – مرگ !
بدون هیچ جای شکی، استیو جابز یکی از تاثیرگذارترین افراد قرن بیستم بود. او نه تنها دنیای تکنولوژی را تحت تاثیر قرار داد، بلکه زندگی بسیار از مردم را با ساده سازی تکنولوژی بهتر کرد.

به غیر از دستآوردهایی که در زندگی داشته و منفعتی که برای این دنیا داشت، زندگی شخصی وی نیز الهام بخش خیلی از مردم دنیاست. در سخنرانی بی نظیرش در دانشگاه استنفورد، استیو جابز برای اولین بار گفت که چه چیزی انگیزه واقعی اش برای تمام این تلاش ها بود :

«یادآوری اینکه به زودی خواهم مرد، بهترین ابزار برای من بود تا بتوانم تصمیمات بزرگی در زندگی ام بگیرم. چون بسیاری از چیزهایی که با آنها سروکار داریم مثل توقعات خارجی، غرور، ترس و شرم از شکست و … تمامش در سایه مرگ ناپدید میشوند… و تنها چیزهایی باقی می مانند که مهم هستند.»

در همین سخنرانی جاودانه اش، او گفت : «برای ۳۳ گذشته، هر روز صبح در آیینه نگاه کرده ام و از خودم پرسیده ام اگر امروز آخرین روز زندگی ام باشد، حاضرم کاری را که امروز قرار است انجام شود، انجام میدهم؟ و اگر پاسخ منفی بود، میدانستم که چیزی باید در زندگی ام تغییر کند.»

برای استیو جابز، هیچ چیز به اندازه مرگ قدرتمند نبود. همینکه میدانست به زودی خواهد مرد، باعث شد دستآوردی هایی در زندگی بدست آورد که الهام بخش زندگی خیلی از جوانان و مردمانی باشد که به دنبال تغییر دنیا هستند.

فقط برای اینکه ذهنیت این مرد بزرگ را بهتر درک کنید، این کلیپ را مشاهده کنید که اولین تبلیغ رسمی شرکت Apple بود و در آن نه تنها هیچ حرفی از محصولات اپل زده نشده(!) بلکه شما را تشویق میکند تا متفاوت باشید و اهداف بزرگی در زندگی داشته باشید.

والت دیزنی – کنجکاوی !
تقریبا تمام تلاش های اولیه آقای والت دیزنی به شکست منتهی شد !
حتی در اوایل دهه بیست زندگی اش ورشکسته شد وقتی کارتون هایی ناموق تولید کرد و هیچ استقبالی از آنها نشد.

اما تنها چیزی که باعث میشد تا همواره تلاش کند… کنجکاوی اش بود.
والت دیزنی بعدا مینویسد «اگر رویایی در سر دارید، پس توان بدست آوردنش را هم دارید. ما همواره درحال پیشروی هستیم و درهای جدید باز میشوند تا کارهایی جدید انجام دهیم چون کنجکاویم و کنجکاوی ما را به سمت مسیرهای جدیدی راهنمایی میکند. بنابراین تمام رویاهایمان میتوانند به واقعیت بپیوندند اگر شهامت دنبال کردن آنها را داشته باشیم.»

اشتیاق کنجکاوی اش باعث شد تا شخصیت میکی ماوس (Mickey Mouse) را خلق کند، سفید برفی را خلق کند و ده ها شخصیت به یادماندنی و خاطره ساز دیگر را که کارتون های دوران بچگی مان هستند را خلق کند.

آنتونی رابینز – عطش !
طبق اعلامیه ای که آنتونی رابینز، سخنران انگیزشی، در وبسایتش منتشر کرده است… او برای اولین بار، به عنوان مشاور زندگی و اقتصادی شماره یک قاره آمریکا انتخاب شده است !

او بیش از ۵۰ میلیون نفر را در سراسر کره خاکی کمک کرده است. نمونه آنرا در محصول «بیداری غول درون» دیدید. او ده ها کتاب، فایل صوتی و ویدیوی سخنرانی دارد که به شما میخواهد بگوید در زندگی ساکن نباشد، فعالیت کنید، پیشرفت کنید و از شکست ها تا رسیدن به موفقیت حرکت کنید.

وقتی از آنتونی رابینز پرسیدند «بزرگترین فضای خالی که بین افراد متوسط و افراد موفق وجود دارد را چه چیزی میتواند پر کند؟ پاسخ داد : عطش !»

افراد موفق، افراد عادی و معمولی بودند که عطش موفقیت بودند.
وقتی شما تشنه هستید و عطش فراوانی دارید تا موفقیت هایی بدست آورید، هیچ چیزی نمیتواند جلودار شما باشد.

آنتونی رابینز میگوید «وقتی افراد فوق موفق را نظاره میکنید، آنها برای برهه خاصی عطش موفقیت ندارند… آنها برای کل زندگی شان عطش موفقیت دارند»

او خودش عطش این را دارد تا به دیگران کمک کند. این عطش و تشنه ی کمک به دیگران بودن کمکش کرد تا در ۳۸ سال گذشته به بیش از ۵۰ میلیون نفر کمک کند تا زندگی شان را تغییر دهند.

کلام آخر؛
موفق ترین افراد، به خاطر اینکه به دنبال پول، شهرت یا قدرت بودند موفق نشدند. آنها موفق هستند چون یک نیرویی عمیق در وجودشان پیدا کردند که انگیزه شان را برای ادامه مسیر مهیا کند.

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید