خانه » مهارت های ارتباطی » مهارت های زندگی » مطالب انگیزشی » افزایش تمرکز، یعنی افزایش سرعت موفقیت (+ لیست افرادی که با این روش موفق شدند)
دسته : مطالب انگیزشی ، مهارت های ارتباطی ، مهارت های زندگی          تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۰۲

افزایش تمرکز، یعنی افزایش سرعت موفقیت (+ لیست افرادی که با این روش موفق شدند)

تمرکز کردن

چگونه با تمرکز کردن به موفقیت برسیم؟
و چطور افراد موفق و اغنیا با تمرکز کردن روی کسب و کارشان به موفقیت چشم گیری دست پیدا کرده اند؟

برای موفقیت باید با راه های رسیدن به موفقیت آشنا باشیم که یکی از راه های رسیدن به آن تمرکز است. به گفته یکی از بزرگان دنیای موفقیت :

“افرادی که بخواهند مسیر زندگیشان را تغییر دهند
باید تمرکز کافی در راه رسیدن به هدفشان را داشته باشند“

شما نمی توانید روزی ۵ ساعت تلویزیون نگاه کنید و بخواهید کنکور قبول شوید. یا اینکه بخواهید یک برنامه نویس موفق شوید و همیشه هم به مسافرت و مهمانی های غیر ضروری بروید. برای رسیدن به موفقیت باید جرات از دست دادن عادت های روزمره ای که شما را از هدف تان دور می کنند را داشته باشید.

در این مقاله شما با چگونگی تمرکز در تمام جنبه های زندگی آشنا خواهید شد و یاد میگیرید که افراد موفق و ثروتنمدی نظیر هنری فورد، ادیسون، اندرو کارنگی و مارشال فیلد چگونه با تکنیک «تمرکز بر هدف» به موفقیت زیادی دست پیدا کرده اند.

زندگی به قدری پیچیده شده است که راه های زیادی برای اتلاف بیهوده ی انرژی وجود دارد و با توجه به پیدایش شبکه های اجتماعی و همه گیر شدن آنها در بین عموم، شما به راحتی میتوانید این طلای ناب یعنی زمان را از دست بدهید بدون انکه متوجه از دست دادن آن شوید.. به همین راحتی !

اما ما دراین مقاله به شما یاد میدهیم کا با تمرکز بر کار یا هدف هر چیزی را که دوست داشتید بدست آورید و طبق اصول کتاب مقدس انجیل «کافیست که بخواهید تا به شما داده شود.»

کسانی که می خواهند موفق بشوند باید عادتِ «تمرکزِ تلاش» را در خود ایجاد کنند و به آن وفادار باشند.

مثلا اگر بخواهیم اشعه های خورشید را طوری متمرکز کنیم که ظرف چند دقیقه سوراخی روی تخته ای یا پلاستیکی را بسوزاند باید از یک متمرکز کننده مثل ذربین که پرتوهای خورشید را جمع کرده و در یک نقطه جمع می کند، استفاده کنیم.

پس اولین چیزی که باید یاد بگیریم این است که با افکار منفی(۱) و بدون تمرکز(۲) راهی به جای نخواهیم برد. دقیقا مثل همان اشعه های خورشید تا وقتی روی یک نقطه متمرکز نشوند، حتی نمی تواند تخته یا پلاستیک را به اندازه ی کافی گرم کند چه برسد به سوزاندن آن و سوراخ کردن.

اگر میخواهید با سرعت زیادی به هدفی بزرگ دست پیدا کنید، باید عمده بخش تمرکزتان را بر روی آن هدف قرار دهید. به زبان خودمانی باید «فکرِ روز و شب تان» باشد. مطمئن باشید هیچ موفقیت بزرگی فقط با «همینطوری دوست داشتم موفق شوم…» افراد موفق بدست نیامده… آنها گفته «من بایــد موفق میشدم…» و موفقیت حاصل شد.

ذهن انسان هم چیزی شبیه به ذره بین است.
چون رسانه ای است که از طریق آن تمامی قوای ذهنی مغز را می توان در یکجا جمع کرد و به شکلی هماهنگ به کار گرفت درست همان طور که اشعه های خورشید را میتوان با کمک ذره بین بر نقطه ای متمرکز کرد؛ ذهن نیز ساز و کار مشابه ای برای متمرکز کردن حواس و انرژی انسان دارد.

شایان توجه است که تمام افراد بسیار موفق در کلیه مشاغل، بخش عمده ی افکار و تلاش خود را روی یک هدف، نیت یا آرمان مشخص متمرکز می کنند. در واقع آنها یکی از مشتریان پر و پا قرص ضرب المثل «آدم همه کاره به ندرت کاری را عالی انجام میدهد.» هستند.

و حالا ما فهرستی از موفق تیرین افرادی را که موفقیتشان مدیون همین عادت تمرکز در کسب و کار بوده را لیست کردیم که این افراد آن را به خوبی اجرا کرده اند.

فرانک وولوت (مالک شرکت وولورتس Woolworths) به تفکر یگانه ی فروشگاه های «اجناس پنج تا ده سنتی تمرکز کرد.» و به یکی از نوابغ خلاق در حوزه ی خرده فروشی تبدیل شد. لازم به ذکر است که وولورتس یک شرکت خرده فروشی استرالیای است که دارای شبکه ای از فروشگاه ها و مراکز خرید در سراسر استرالیا، نیوزلند و هند می باشد.
هنری فورد مالک شرکت اتومبیل سازی فورد تمام انرژی خود را بر هدف یگانه ی ساخت «خودرویی ارزان ولی کاربردی» متمرکز کرد و آن هدف او را به یکی از قدرتمند ترین و ثروتمند ترین مردان تاریخ تبدیل کرد. این پیرمرد آمریکای دیدگاهی جهانی داشت و مصرف گرایی را باعث صلح در جهان می دانست که بعدها به یکی از مشهورترین مردان تاریخ صنعت دنیا تبدیل شد.
مارشال فیلد تمامی تلاش خود را بر ساختن «بزرگترین فروشگاه دنیا» متمرکز کرد و ده ها میلیون دلار پاداش گرفت که در آن زمان مبلغ تصور ناپذیری بود. فروشگاه های زنجیره ای بزرگ مثلِ شهروند را مدیون ایده مارشال فیلد هستیم.
واران هویزن شاید کمتر کسی آن را بشناسد اما واران بود که سال ها تلاش خود را به تولید پیراهن یقه نرم متمرکز کرد و در زمانی که مردان فکر می کردند هیچ وقت از شر یقه های آهاری خلاص نمی شوند و این تفکر در مدتی نسبتا کوتا او را ثروتمند کرد و نامی جاودانه برایش به جا گذاشت که مترادف «محصول منتخب» تمرکزش بود.
ریگلی تلاش هایش را بر تولید و فروش «بسته های پنج سنتی آدامس» متمرکز کرد و به خاطر پشتکارش میلیون ها دلار و جایگاهی به یاد ماندنی در تاریخ پاداش گرفت.
ادیسون ذهن خود را بر تولید «گرامافون» «لامپ برقی» «سینما» و صدها اختراع مفید دیگر متمرکز کرد. وقتی همه ی این ها به واقعیت تبدیل شد، او به موفقیت و ثروت عظیمی دست یافت و شرکت جنرال الکتریک را تاسیس نمود.

و هزاران مثال دیگر از افرادی که توانستند به موفقیت بزرگ دست پیدا کنند، فقط برای اینکه در طول مدت زیادی و با انرژی بالا بر روی یک چیز تمرکز کرده بودند. یک هدف. یک خواسته و تمام انرژی شان را برای بدست آوردن آن هدف بسیج کردند.

منبع : شبکه های اجتماعی

نیاز به مشاوره بیشتر دارید؟ برای صحبت با متخصصان ایران تماس بگیرید.
051-37286679 15 دقیقه رایگان

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اظلاع از
تاکنون 11579 نفر در دوره های آموزشی موسسه ایران شرکت کرده‌اند!

مرکز تخصصی مهارت های ارتباطی ایران

بولوار سازمان آب، شهید صادقی 21، پلاک 147
05137286679
info@asatiriran.com
محصولات
با ما همراه باشید